1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. Lollipop Yüklü ZenFone'lar için Xposed Framework

Lollipop Yüklü ZenFone'lar için Xposed Framework

xposed-framework

Android 5.0’dan sonra Xposed kurulumu sadece ARM platformu için yapılıyordu, Lollipop yüklü ZenFone’lar gibi x86 platformlara destek verilmiyordu. Shakalaca adındaki ZenFone modder’ı yaptığı birkaç değişiklik ile Xposed modunun Lollipop yüklü ZenFone’lara yüklenebilmesini sağladı. Buradaki anlatım Android 5.0 Lollipop yüklü ZenFone 5 ve 6’da test edilmiştir. ZenFone 2, ZenFone 4 ve diğer Android 5.0 Lollipop yüklü ZenFone’larda çalışabilir.

Android 5.0 Lollipop yüklü ZenFone’lar için Xposed Framework Yükleyiciyi İndirin:

İndirmek için tıklayın

 

Uyarı!

Telefonunuzun yedeğini mutlaka alın (nasıl yapacağını öğrenmek için tıklayın)

Buradaki anlatımı kullanarak yanlış işlem yapmanızdan dolayı telefonunuza vereceğiniz hiçbir zarardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.

Talimatlar için aşağıdan sayfayı değiştirin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (68)

 1. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Bat Dosyaları Eror Veriyor Rambo Kardeş

 2. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  *Error

 3. rambo_ft_avatar

  Allah senden razı olsun Rambo kardeş.

 4. rambo_ft_avatar

  Modülleri seçip hızlı başlat diyince asus logosunda daireli animasyonda kaldı.

 5. rambo_ft_avatar

  Zenfone5 5 .0 nasıl rootlayabiliriz

 6. rambo_ft_avatar

  zenfone6 “”installation is only possible manually via recovery for now”” hatasıyla karsılasıyorum ne ypmam gerekiyor

 7. rambo_ft_avatar

  Böyle bir hatayla karşılaşıyorum. http://i.hizliresim.com/DMrpMy.jpg

  • rambo_ft_avatar

   Buraya bakın: http://forum.xda-developers.com/xposed/installation-manually-via-recovery-t3034232/page2
   Aynı sorunu farklı telefonlara sahip ancak Lollipop’a üyeler de yaşamış. Bir kişi şöyle bir çözüm önermiş:

   I have solved same problem. Follow me, go in xposed –> Framework –> soft reboot, than activate your modules or download it –> soft reboot. That’s it! Even if you have the sentece “Installation is only possible manually via recovery for now” the xposed work fine.

   Yani diyor ki; Xposed -> Framework -> Soft reboot yapın ardından herhangi bir modülü aktifleştirin tekrar Soft reboot yapın. Bu sayede modül çalışacaktır.

 8. rambo_ft_avatar

  bu programinn ne gibi ozelliifi var yani telefona ne gibi yarari olur

 9. rambo_ft_avatar

  Cihazı cacık ettım 🙂 daire de takıldı kaldı recovery den factory reset yaptım fakat gene daıre de takıldı kaldı. Kurtarmaya baktım fakat lolipop için çalışmamaktadır yazıyor ne yapmam lazım ?

 10. rambo_ft_avatar

  RemoveXposedFramework çalışmıyor, bootloop.

 11. rambo_ft_avatar

  Lolipopdan sonra videolar donuyor ses dewam ediyor video donuyor

 12. rambo_ft_avatar

  rambo xposed fremaworku sağlam yukledım menuye geldı framework sımgesı girdim ve framawork adına tıkladım orada kırmızı yazı ile ”installation is only possible manually via recovery for now” yazıyor bu ne demek ne yanlıs gıtmıs nasıl duzeltırım

 13. rambo_ft_avatar

  Merhaba kardeş ben lolipop güncellemesini yapmadım ota üzerinden dağıtılmasını bekliyorum ne zamana gelir

 14. rambo_ft_avatar

  Özel mesajlar kısmının şifresini unutmuşum nasıl degistirecegim konusunda bilgi verebilirmisiniz

 15. rambo_ft_avatar

  link kırık :/

 16. rambo_ft_avatar

  yanlışlıkla RemoveXposedFramework.bat ı açtım asus logosunda daireli animasyonunda takılı kaldı pcye takınca usb ekranı geliyornasıl düzeltebilirim teşekkürler

 17. rambo_ft_avatar

  bildirim çubuğundaki simgeleri değiştirme ama mobil verinin simgesi değişmedi nasıl yaparım zenfone 5 ?

 18. rambo_ft_avatar

  Google play veri sorunu yasıyorum yardım edermisiniz

 19. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  xposed kurarken yüklenemedi hatası veriyor. siz anlatımda önce InstallXposedFramework.bat sonra InstallXposedInstaller.bat tıklayın demişsiniz . xda daki arkadaşda tam tersi demiş. gerçe iki türlü denedim olmadı. ne olmuş olabilir acaba var mı aynı sorunu yaşayan

 20. rambo_ft_avatar

  teşekkür ederim, çalışıyor…

 21. rambo_ft_avatar

  lollipopun son sürümüne olurmu acaba korkuyom olmazsa açılış ekranında kalırsa usb de kalırsa diye . Telefonun içinde biiirsürü şey var onların hepsini tekrardan yapamam

 22. rambo_ft_avatar

  yükleme ekranında kaldı ne yapabilirim

 23. rambo_ft_avatar

  zenfone 5 Lollipopun son sürümünde çalışmıyor arkadaşlar bootloop ta takılıyor hiç denemeyin bile

 24. rambo_ft_avatar

  78 sürümünde çalışır mı?

 25. rambo_ft_avatar

  Xposed’i format atmadan kaldırmanın bir yolu var mı? Ayrıca neden mesajlara cevap verilmiyor ne zamandır?

  • rambo_ft_avatar

   Son sorudan başlayayım: Herkes sadece benim cevap vermemi bekliyor, hiçkimse birbirini umursamıyor, hal böyleyken sadece benden medet umuluyor. Bende acil ve önemli görmediğim soruları yanıtsız bırakıyorum. Günde üç bin kişi uğruyor siteye, bi zahmet yardım edenlerde olsun. Üç bin kişi tek bir kişiden medet umuyorsa, o kişide böyle yanıtsız bırakır, kusura bakılmasın.
   İlk soruna geleyim: Normalde formatsız kaldırmak mümkün. Xposed yükledikten sonra modifikasyon yapılacak dosyaların yedeklerini hafıza kartına al ve chmod izinlerini bir yere not et. Xposed’ı kaldır. Yedeğini aldığın dosyaları geri aynen yerine kopyala, var olan dosyalar ile değiştir. Chmod izinlerini de eskisi gibi uygula. Telefonu yeniden başlat.
   Yalnız tüm işler risklidir. Bunu yapmadan önce yedek almanı öneririm. Telefonu yeniden başlattıktan sonra açılmama ihtimali var (bootloop).

   • rambo_ft_avatar

    Cevabınız için teşekkürler. O kadar yoğun olduğunu bilmiyordum sitenin, kusura bakmayın.
    Modifikasyon yapılacak dosyalar dediğiniz dosyalar hangileri, chmod izinleri nelerdir? Bunları tam anlayamadım, biraz daha açıklayabilir misiniz? Yani internette anlatılan kendimizin manüel olarak kod girdiği anlatımlardaki chmod ve echo komutlarını mı diyorsunuz?

    • rambo_ft_avatar

     Xposed bildiğin gibi sisteme yama yapan bir uygulama. Xposed’ı kullanarak yaptığın yamaların hangi dosyaları değiştirdiğini önceden tespit edip orjinal dosyaları yedeklemen gerekiyor. Daha sonra yamaları uygulayabilirsin. Xposed’ı kaldırmak istediğin zaman önce Xposed içerisinden bileşenleri pasif hale getir, sonra yedeklediğin dosyaları önceki cevabımda anlattığım gibi geri yükle. Telefonu yeniden başlat. Böylece Xposed sistemden kaldırılmış olacaktır. Son hamle olarak Xposed uygulamasını kaldırabilirsin. Chmod komutundan kastım şu: Sistem dosyalarının izinleri (permissions) normalde 0644, diğer ifadeyle RW-R-R, Türkçesiyle Yazma-Okuma-Okuma şeklinde olmalıdır. Geri yüklediğin sistem dosyalarının chmod izinleri 0777; RWX-RWX-RWX; Türkçesiyle tam erişim olarak kalır. Onları orjinal chmod değerlerine döndürmezsen telefon düzgün çalışmaz hatta bir sonraki yeniden başlatmada telefonun açılmama ihtimali var.
     Bu anlattıklarım Android Geliştiricileri için çok basit şeyler ancak hiçbir şey bilmeyen biri için çok karmaşık gelmektedir. Bunları öğrenmek için internetten Android Geliştiriciliği ile ilgili makaleleri okumanı öneririm. Hiçbir şey bilmeyen birine sayfalarca yazı yazıp bunları anlatmak gerekir.

    • rambo_ft_avatar

     Anladım söylediklerinizi teşekkürler. Yani ben gravitybox programından değişiklik yapmıştım, daha sonra gravitybox’u kaldırınca yaptığım özelleştirmeler geri gitti. O orjinal dosyalar eski haline mi dönmüştür? Yoksa benim EN BAŞINDA değiştireceği dosyaları bulup yedeklemem mi gerekiyordu?

     • rambo_ft_avatar

      Değişiklikler iptal oldu ama dosya hâlâ modifiyeli olabilir. O yüzden ilgili dosyanın orjinali lazım. Telefonunun derleme sürümüne sahip bir güncelleme dosyasını indirip onun içinden de ilgili dosyayı çekebilirsin.

    • rambo_ft_avatar

     Teşekkürler tekrardan. Yani her türlü yedek almamız lazım. Ben yedekle uğraşmak istemedigim icin sormuştum ama neyse. Format atıp daha temiz bir kurulum yapayım en iyisi ben 🙂

 26. rambo_ft_avatar

  ınstall xposed framework bastım dediğiniz işlemleri yaptım hala açılmadı daire dönüyo sizce normalmi acılacakmı

  • rambo_ft_avatar

   Telefonu bozmuş olabilir. Eğer açılmazsa Çöken ZenFone’u Kurtarma Yöntemlerini deneyin.
   Malesef Xposed’ın henüz tam stabil versiyonu Asus ZenFone’lar için üretilmiyor. Zenfone geliştiricileri bu tür Xposed kurulumlarını kendileri uyduruyor. Resmi olarak yapılmadığından cihazdan cihaza farklılık gösteriyor. Kiminde sorunsuz yüklenirken kiminde telefonu çökertebiliyor. Bu çökme kısmı telefona yapılan tüm rom, root, modifikasyon, bootloader gibi işler için geçerli. Sadece bir sistem dosyasının izinlerini yanlış ayarlamak bile telefonu çökertebiliyor. Bu tür işlemlere başlamadan önce çok dikkatli olmak ve sürekli yedekleme yapmak önemli.

 27. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  İlk önce “InstallXposedFramework.bat” dosyası değil “InstallXposedInstaller.bat” dosyası açılmalı yanlış yazmışsınız lütfen hatayı düzeltin. Belkide bu kadar çok kişide çalışmamasının sebebi budur.

 28. rambo_ft_avatar

  Bu hangi zenfone 5 için üretilmiş t00j mı t00f mı yoksa zenfone lte içinmi ? Cevaplarsanız çok mutlu olurum 🙂

 29. rambo_ft_avatar

  arkadaşlar lollipop un son sürümünde oluyor ben denedim gayet stabil çalışıyor yalnız şöyleki xposed uygulamaları ve xposed yüklemeden önce snapchat vb gibi uygulamaları önceden indirin çalıştırın(yoksa tarafımca denenmiş olup sadece snapchat in girişte hata verdiğini gördüm) asus zenfone 5 ww3.24.40.87 sürümünde de gayet stabil çalışıyor öncelikle verdiğim linkteki işlemleri yapacaksınız https://www.youtube.com/watch?v=EsmCmmGJ-Ws&feature=youtu.be (yanlış yapılan işlemlerden dolayı sorumluluk kabul etmem bu tamamen sizin kararınız)zaten xposed için root gerekli bu işlemden sonra root yapın kendi yaptıgım gibi anlatıyorum google amcaya root nasıl atılır diyip sorabilirsiniz xposed uygulamasını yüklemek içinde buradaki arkadaş gayet güzel anlatmış https://www.youtube.com/watch?v=9vai8EP14yA adımları takip ediniz unutmadan dediğim gibi snapchat’e girişte hata veriyor kullanan arkadaş varsa öncede snapchati yüklesin giriş yapsın sonra bu adımları izlesin… iyi akşamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.