1. Homepage
  2. Android
  3. Microsoft, Android ve iOS için Yeni Bir Office Uygulaması Başlattı
Trending Post

Microsoft, Android ve iOS için Yeni Bir Office Uygulaması Başlattı

Microsoft, Android ve iOS için yeni, birleştirilmiş bir Office uygulaması yayınladı. Office , Word, Excel ve PowerPoint’in temel Microsoft Office uygulamalarını tek bir mobil uygulamada bir araya getirir. Ve şimdi herkesin hem Android hem de iOS‘ta kullanması mümkün.

Microsoft Sonunda Mobil Ciddiye Aldı

Microsoft PC’lerle eş anlamlıdır. Bunun nedeni, Windows’un ( Bill Gates’in dehası tarafından geliştirilen ) en popüler masaüstü işletim sistemidir. Microsoft’un mobil sektördeki Android ve iOS ile rekabet edememesi de bu bağlantıyı sağlamlaştırdı.

Ancak, son yıllarda Microsoft mobil uyumlu olmak için çok çaba sarf etti. Şirket artık Android, iOS ve PowerPoint‘in mobil sürümleri de dahil olmak üzere Android ve iOS için uygulamaları yayınlıyor. Ve şimdi üçünü tek bir birleşik uygulamada birleştirdi.

Microsoft Office Artık Akıllı Telefonunuzda Yaşıyor

Kasım 2019’da Microsoft, Office mobil uygulamasını genel bir önizlemeyle başlattı. İOS uygulaması hızlı bir şekilde maksimum 10.000 kullanıcıya ulaştı, ancak Android uygulamasında bu söylenemez. Artık Android ve iOS için Microsoft Office herkes tarafından kullanılabilir.

Mobil cihazlar için Office, her zaman mobil kullanıcılar göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Bu nedenle, Microsoft “mevcut Word, Excel ve PowerPoint mobil uygulamalarını tek bir uygulamada birleştiriyor” ile mobil cihazlarda kullanım için optimize edilmiştir. Düşündüğünüzden daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu Office uygulamalarından herhangi birini zaten kullanan herkes bunları hemen tanıyacaktır. Sadece Microsoft onları tek bir uygulamaya sıkıştırdı. Bu, bazı mobil merkezli özelliklere sahip olmanın yanı sıra entegre bir deneyimin tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Mevcut uygulamalarını bir araya getirmek “Tüm Office belgelerinizi tek bir yerde bir araya getirir, birden fazla uygulama arasında geçiş yapma ihtiyacını azaltır ve yüklü birden çok uygulamaya kıyasla telefonunuzda kullanılan alan miktarını önemli ölçüde azaltır.”

 

Akıllı Telefonunuzda Microsoft Office Nasıl Kullanılır

Microsoft artık herkese açık mobil cihazlar için Office’i başlattı. Bu, uygulamanın artık Google Play Store‘de ve Apple App Store‘de kullanılabileceği anlamına geliyor. Office 365 için mevcut uygulama içi satın alımlarla, indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

Şirket ayrıca “herkese açık önizlemeden bu yana çeşitli iyileştirmeler yaptığını” iddia ediyor.

İndir: Android için Microsoft Office | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

Write a Comment

About Author

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Write a Comment