1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Mobil Oyunlarda Reklam Engelleme %100 Çözüm

Mobil Oyunlarda Reklam Engelleme %100 Çözüm

mobil-uygulamalarda-reklam-engelleme

Mobil Oyunlardan Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

Neredeyse tüm mobil reklamlar internetten dinamik olarak yüklendiğinden, reklamları göstermek için telefonunuzun çevrimiçi olması gerekir.

Sonuç olarak, mobil oyunlarda reklamları kaldırmak için telefonunuzu uçak moduna alabilirsiniz . Bunu yaptığınızda, çoğu banner reklam kaybolacak ve video reklamlar hiçbir zaman yüklenmeyecek. Yine de reklamların olduğu yerde bir yer tutucu fark edebilirsiniz, ancak bu önemsizdir.

Bunun nasıl yapılacağına dair bir başlangıç ​​için , iPhone’da uçak modu veya Android’de uçak modunun nasıl kullanılacağı ile ilgili kılavuzumuza bakın.

Elbette, oyun çevrimdışı oynanabilir olmadığı sürece bu işe yaramaz. Pek çok popüler oyun, onları başlatmak için bile bir bağlantı gerektirir, bu nedenle bu durumlarda bu işe yaramaz. Ancak basit bulmacalar veya platform oyunları gibi çevrimdışı mobil oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu harika bir taktiktir.

Ek bir bonus olarak, bunu yapmak daha az pil ömrü tüketecektir. Telefonunuz ağ hizmetlerinde çok fazla pil harcamaz, ayrıca reklamları yüklemek ve görüntülemek için meyve suyu kullanmak zorunda kalmaz. İşiniz bittiğinde uçak modunu kapattığınızdan emin olun, böylece önemli hiçbir şeyi kaçırmazsınız!

Mobil Oyunlarda Reklamları Durdurmanın Diğer Yolları

Belirtildiği gibi, bu ipucu her oyun için işe yaramayacaktır. En sevdiğiniz oyundaki reklamları gizlemek için kullanamıyorsanız, birkaç seçenek daha var.

Öncelikle, reklamları kaldırmak için oyunun bir uygulama içi satın alma olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çoğu oyun, reklamları sonsuza kadar kaldırmanız için birkaç dolar ödemenize izin verir. Düzenli olarak oynadığınız oyunlar için, sinir bozucu reklamları kaldırmak için küçük bir ücrete değer.

Oyun bu seçeneği sunmuyorsa, geliştiriciyle iletişime geçip onu eklemesini istemeyi düşünün. Genellikle web sitelerini ve e-posta adreslerini App Store veya Google Play listesinde bulabilirsiniz. Elbette her geliştirici yanıt vermeyecektir, ancak denemeye değer ve umarım desteğinizi takdir edeceklerdir.

Favori Mobil Oyunlarınızda Reklamları Durdurma

Mobil oyunlarda muhtemelen reklam görmeyi asla bırakmayacağız. Ancak en sevdiğiniz oyunlarda reklamları gizlemek için bu ipuçlarını denemeye değer.

Ve eğer reklamlardan kurtulamıyorsanız, neden onları kaldırmak için ödeme yapmanıza izin veren farklı bir oyun aramıyorsunuz? Bazı ücretsiz oyunlar gerçekten mükemmeldir ve hiçbir reklam veya uygulama içi satın alma özelliği yoktur!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap