1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. Galaxy Note 10 Plus ve Note 10 şarj duraklatıldı sorunu ve çözümü

Galaxy Note 10 Plus ve Note 10 şarj duraklatıldı sorunu ve çözümü


Galaxy Note 10 Plus ve Note 10 şarj duraklatıldı sorunu ve çözümü

Galaxy Note 10 şarj duraklatıldı sorunu mevcutsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bu çözümde ne yapılacağına ilişkin aşağıdaki önerileri izleyin.

Note 10 şarj duraklatıldı sorunu #Yöntem 1: Şarj portunda sorun giderme ve aksesuarları kontrol etme

Galaxy Note10 + cihazιnιzda mavi renkte duraklatmayla ilgili hatayı durdurmaya başladıysanız, yapmanız gereken ilk şey, şarj portunda veya aksesuarlarda bir sorun olup olmadığını anlamaktır. Bu hata bazen hatalı bir USB kablosundan veya adaptöründen kaynaklanabilir, bu yüzden henüz kendinizi kontrol etmediyseniz, hemen yaptığınızdan emin olun. 

Bunu, başka bir resmi Samsung kablosu ve adaptörü kullanarak veya mevcut olanları kullanarak başka bir Samsung cihazı şarj ederek yapabilirsiniz. Her iki durumda da aksesuarlarınızla ilgili bir sorun olup olmadığını söylemenize yardımcı olması gerekir.

samsung orijinal sarj aleti ve usb kablosu4
Önerilen Yazı
Samsung Şarj Aletinin ve USB Kablonun Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Ayrıca, şarj portunda tıkanabilecek herhangi bir kir, tüy, tortu veya yabancı cisim olup olmadığını görmeye çalışın. Limanda kir veya kalıntı bulunması, şarj işleminin başarısız olmasının normal sebepleridir. 

Portun kirli olduğunu ve şarjın duraklatılmış bir soruna neden olduğunu düşünüyorsanız, portu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Sisteme zarar vermeyecek portlara herhangi bir şey yapıştırmaktan kaçının.

Son olarak, portun ıslak olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Normal olarak, limanda nem veya su izleri varsa, “nem algılandı” hatası da gösterilecektir. 

Aygıtı yakın zamanda suya maruz bıraktıysanız veya aygıtı nemli bir yerde çalıştırırsanız, bağlantı noktasını doğru şekilde kuruttuğunuzdan emin olun. Şarj portunu temiz suyla durulayarak, temiz, yumuşak bir bezle silerek ve sonra birkaç saat kurumaya bırakarak yapabilirsiniz.

samsung nem algilandi uyarisi ve cozum
Önerilen Yazı
Samsung Nem Algılandı Uyarısı ve Çözüm

Note 10 şarj duraklatıldı sorunu #Yöntem 2 : Cihazı yeniden başlatın

Şarj durdurma hatası, Samsung Galaxy cihazlarında benzersiz bir hatadır ve genellikle yeniden başlatma ile giderilir. Telefonunuzu henüz yeniden başlatmadıysanız, bu işlemi şimdi yaptığınızdan emin olun. 

Bunun nedeni, bir sistemin uzun süre çalışmasına izin verilmesi durumunda bazı küçük hataların gelişmesi olabilir. Note10 + cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin ve bunun yardımcı olup olmayacağına bakın.

Galaxy Note10 + cihazınızı yeniden başlatmanın üç yolu vardır. Bunların her birini aşağıda görelim.

Yöntem 1: Önyükleme menüsüne erişmek için önce Güç düğmesine basarak normal olarak yeniden başlatmayı deneyin. Ardından, Yeniden başlat seçeneğini seçin ve çalışıp çalışmadığını görün.

Yöntem 2: Aygıtı yeniden başlatmanın başka bir yolu, Ses Düzeyi düğmesini ve Bixby / Power tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya aygıtın ekranı açılana kadar basılı tutmaktır. Bu, bataryayı cihazdan çıkarmanın etkisini simüle eder. Bu işe yararsa, cihazın kilidini açabilir.

Yöntem 3: Düzenli olarak yeniden başlatma işlemi işe yaramazsa, şunu deneyin:

 1. Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
 2. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. 

İkinci yeniden başlatma prosedürü, pil takımını çıkarmanın etkilerini taklit etmeye çalışır. Eski cihazlarda, akünün bağlantısını kesmek, genellikle yanıt vermeyen cihazları tamir etmenin etkili bir yoludur. Yine de hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki önerilere geçin.

Cihazınızı en az haftada bir kez düzenli olarak yeniden başlatmak yararlı olabilir. Bir şeyleri unutacaksanız, telefonunuzu kendi kendine yeniden başlayacak şekilde yapılandırmanızı öneririz. Bu görevi yapmak için aşağıdaki adımları uygulayarak zamanlayabilirsiniz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Aygıt Bakımı’na dokunun.
 3. Üstteki 3 noktaya dokunun.
 4. Otomatik yeniden başlat seçeneğini seçin.

Note 10 şarj duraklatıldı sorunu #Yöntem 3: Önbellek bölümünü temizle

Bazı Android sorunları aslında pek çok şey tarafından ortaya çıkarılabilir ve ne yazık ki, birkaçı güncellemenin dolaylı bir sonucu olabilir. Bu, bir sistem güncellemesi veya uygulama kurulumu sonrasında sistem önbelleği bozulursa ortaya çıkabilir. Sistem önbelleğinin taze olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü şu adımlarla temizleyin:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. “wipe cache partition” seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna basın.
 5. Seçmek için Güç tuşuna basın.
 6. “Yes” i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 7. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Reboot system now” vurgulanır.
 8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Note 10 şarj duraklatıldı sorunu #Yöntem 4: Güncellemeleri yükle

Uygulamaları güncellemek yalnızca bilinen hataları düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda olası sorunların tamamen bir sorun haline gelmesini de önleyebilir. Bazı nadir durumlarda, eski Android işletim sistemi bazı uygulamaların düzgün çalışmamasına neden olabilir. 

Kullanılabilir herhangi bir sistem güncellemesi kurarak Android’in güncel olduğundan emin olun. Varsayılan olarak, Note10 + cihazınız sistem güncellemelerini size otomatik olarak bildirmelidir. Ancak, şu adımlarla sistem güncellemelerini manuel olarak da kontrol edebilirsiniz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Aşağıya doğru kaydırın ve Yazılım güncelleme’ye dokunun.
 3. İndir ve yükle’ye dokunun.

Bu seçeneğiniz yoksa, cihazınız taşıyıcı markalı bir yazılım kullanıyor olabilir.

Ayrıca, ikinci el veya ikinci el taşıyıcı markalı telefonlar, başka bir ağda kullanılıyorsa artık güncelleme alamayabilir. 

Eski uygulamaların bazen Android sorunlarının bir nedeni olabileceğini de unutmayın. Eski uygulamalardan gelen hataların olasılığını azaltmak için, Play Store üzerinden güncellemeleri kontrol ettiğinizden emin olun. Galaxy Note10 + cihazınızdaki Play Store uygulaması güncellemelerini kontrol etmek için:

 1. Play Store uygulamasını açın.
 2. Sol üstteki Diğer ayarlar simgesine (üç yatay çizgiler) dokunun.
 3. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun.
 4. Güncelle veya Tümünü Güncelle’ye dokunun.

Hücresel Veri bağlantısı üzerindeyseniz, ek ücret ödememek için yalnızca wifi üzerinden güncelleme yapmanızı öneririz. İşte nasıl:

 1. Play Store uygulamasını açın.
 2. Sol üstteki Diğer ayarlar simgesine (üç yatay çizgiler) dokunun.
 3. Ayarlar’a dokunun.
 4. Uygulama indirme tercihine dokunun. 
 5. Yalnızca wifi üzerinden seçin (wifi yoksa, herhangi bir ağ üzerinden seçin).
 6. Bitti’ye dokunun.

Otomatik güncelleme seçeneğini etkinleştirerek uygulamalarınızı her zaman güncel tuttuğunuzdan emin olun.

 1. Uygulamaları otomatik güncelle öğesine dokunun.
 2. Yalnızca wifi üzerine dokunun (wifi yoksa, herhangi bir ağ üzerinden seçin).
 3. Bitti’ye dokunun.

Note 10 şarj duraklatıldı sorunu #Yöntem 5: Uygulama tercihlerini sıfırla

Hataya neden olarak yanlışlıkla devre dışı bırakılmış bir varsayılan uygulama olması durumunda, uygulama tercihlerini sıfırladığınızdan emin olun.

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi).
 4. Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin.
 5. Galaxy Note10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Note 10 şarj duraklatıldı sorunu #Yöntem 6: Kötü uygulamalar için kontrol edin

Yukarıda kısaca belirtildiği gibi, bir uygulama Android’de veya diğer uygulamalarda sorunlara neden olabilir. Eldeki kötü bir üçüncü taraf uygulaması sorunun olup olmadığını kontrol etmek için Note10 + cihazınızı güvenli modda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. Cihazınızı güvenli modda başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve sonra bırakın.
 2. Güvenli mod istemi görünene kadar Kapat’ı basılı tutun ve sonra bırakın.
 3. Onaylamak için Güvenli mod’a dokunun.
 4. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir.
 5. Yeniden başlatmanın ardından, ana ekranın sol alt kısmında “Güvenli mod” belirir.
 6. Telefonu bu durumda şarj edin ve sorunu kontrol edin.

Galaxy Note10 + şarj modunda duraklatılmış hatayı güvenli modda göstermezse, üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olacağına bahse girebilirsiniz. Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için, eleme işlemini kullanmak istersiniz. Bu tam olarak yapmak istediğin şey:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. Galaxy Note10 + hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Note 10 şarj duraklatıldı sorunu #Yöntem 7: Tüm Ayarları Sıfırla

Bu çözüm seçeneği, fabrika ayarlarına sıfırlama eksi ile kullanıcı verilerini, uygulamaları ve daha fazlasını silmenin güçlüklerine benzer. Otomatik döndürme bu noktada hala mevcutsa, yazılım hatasını bu şekilde düzeltip düzeltemeyeceğinizi görmek için bu çözümü yapmalısınız. İşte nasıl:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Genel yönetim öğesine dokunun.
 3. Sıfırla’ya dokunun.
 4. Tüm ayarları sıfırla üzerine dokunun.
 5. SIFIRLA düğmesine dokunun.

Note 10 şarj duraklatıldı sorunu #Yöntem 8: Note10’unuzu silin (fabrika ayarlarına sıfırlama)

Galaxy Note10 + şarjı duraklatıldı sorunu bu aşamada devam ederse, telefonunuzu silmek denenebilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama genellikle yazılım hatalarından kaynaklanan sorunları gidermede etkilidir. Sorunun seviyenizde çözülebilir olup olmadığını görmek için bu olası çözümü yaptığınızdan emin olun. 

Bu prosedür, yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürür ve kişisel verilerinizi siler, bu yüzden devam etmeden önce fotoğraflarınızı, videolarınızı, belgelerinizi, kişilerinizi vb. Yedeklediğinizden emin olun.

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın etkili olup olmadığını görmek için aşağıdaki adımları izleyin. 

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü’nden Samsung Galaxy Note10 + cihazında sıfırlama nasıl yapılır

Galaxy Note10 + cihazınızı silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

 1. Kişisel verilerinizin bir yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın.
 2. Ayarlar uygulamasını açın.
 3. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun.
 4. Sıfırla’ya dokunun.
 5. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırlamayı seçin.
 6. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun.
 7. İşlemi onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun.

Yöntem 2: donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy Note10 + üzerinde zor sıfırlama

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. 

Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

 1. Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın.
 2. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın.
 3. Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 4. Sesi Aç düğmesini ve Bixby düğmesini aynı anda basılı tutun.
 5. Sesi Yükselt ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun.
 6. Kurtarma ekranı menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.
 7. ‘Wipe data/factory reset.’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın.
 8. ‘Wipe data/factory reset.’i seçmek için Güç düğmesine basın.
 9. Evet’i vurgulamak için Ses Kısma düğmesini kullanın.
 10. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için Güç düğmesine basın.

Note 10 şarj duraklatıldı sorunu #Yöntem 9: Kablosuz şarj cihazı kullanın

Sorunun yalnızca şarj bağlantı noktası veya hızlı kablo şarj etme özelliği ile ilgili olması durumunda, kablosuz bir şarj cihazı kullanarak cihazınızı şarj ederek durumu düzeltebilirsiniz. Varsayılan olarak, Note10 + cihazınız kablosuz şarj cihazıyla birlikte gelmez, bu yüzden henüz bir tane almadıysanız, bu sizin için pratik bir seçenek olmayabilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözmediyse, bu, sorunun onarım gerektirdiği anlamına gelir. Bunun sizin için çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yeni bir kablosuz şarj cihazı almaktan kaçının. Ancak, halihazırda resmi bir Galaxy Note10 + kablosuz şarj cihazınız varsa, Samsung’un telefonunuza bakmasına izin vermeye karar verene kadar kullanmayı düşünün.

Note 10 şarj duraklatıldı sorunu #Yöntem 10: Onarım

Fabrikadan sıfırlama işleminden sonra bir sorunun kaldığı konusunda Samsung’dan yardım almanız hiç fena fikir değil. Bu durumda yardım için yerel Samsung mağazasını veya Servis Merkezini ziyaret edin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap