1. Ana Sayfa
  2. God of War
  3. Ray Tracing’li God of War 2 mi?

Ray Tracing’li God of War 2 mi?

Zamanının efsane oyunu olan God of War 2'yi Ray Tracing ve 4K çözünürlük destekleriyle yeniden yaptılar! Hazırlanan tanıtım videosu ile aradaki fark görülmeye değer olmuş.

God of War 2 serisinin şüphesiz en sevilen oyunlarından bir tanesiydi. İnişli çıkışlı hikayesi, sürpriz aksiyon sahneleri ve tabi ki dinamikleri ile oyun sektörüne damga vuran yapımlardan biri olduğunu söylemek sanıyorum yanlış olmaz. işte biz Playstation 5 için çıkacak yeni God of War oyununu beklerken serinin hayranları da boş durmamış ve 2.oyunda bazı yeniliklere imza atmışlar.

ray tracingli god of war 2 mi

God of War 2’ye gerçek zamanlı ışın izleme desteği geldi

God of War 2 hatırlayacağınız gibi Playstation 2 için çıkmış ve Sony konsoluna özel olarak kalmıştı. Tabi sonrasında çeşitli emulatorler ile oyunun bilgisayar üzerinde çalıştığına da şahit olmuştuk. Sana dsk isimli Youtube kanalı ise olayı bir adım daha ileri götürmüş ve God of War 2’yi 4K çözünürlük ve Ray Tracing desteği ile çalıştırmış. Ayrıca yayınladığı videoda oyunun orjinal görünümü ile bu yenilenmiş sürümü arasındaki farklılığı da kıyaslamalar ile ortaya koymuş.

Yayınlanan Ray Tracing modu ile birlikte oyunun bu şekilde gözüktüğünü de bir nevi serinin hayranlarına göstermiş diyebiliriz. Bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yazı Kaynakları
https://www.merlininkazani.com/god-of-war-2yi-4k-ve-ray-tracing-ile-calistirmislar-haber-114346

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap