1. Homepage
  2. Mobil Uygulama
  3. Resimden Kıyafet Bulma Uygulamaları (Fotoğraf Çek, Kıyafeti Bul)

Resimden Kıyafet Bulma Uygulamaları (Fotoğraf Çek, Kıyafeti Bul)

resimden-kiyafet-bulma-uygulamalari
1

Hiç halka açık şirin bir elbise veya serin ayakkabılar tanımlamak için Shazam benzeri bir hizmet istediniz mi? Artık telefonunuzu çekip kameranızı kıyafetlere yöneltebileceğiniz için artık bu çok zor bir rüya değil.

İşte resme göre kıyafet bulmak için en iyi uygulamalar;

1. Google Lens’i Kullanarak Resimden Kıyafet Bulun

Google’ın Lens görüntü tanıma aracı kıyafetleri, kolyeler gibi kişisel aksesuarları veya başka bir kıyafet biçimini tanımlayabilir. Bu, şehirde gördüğünüz bir gömleği bulmanın kolay bir yoludur.

Kullanmak için bir resim çekmenize bile gerek yok. Kıyafet parçasını vizörün çerçevesine getirin ve başarıyla eşleştirilirse Google Lens küçük bir mavi simgeyle vurgulayacaktır.

Bu çevreye dokunduktan sonra, uygulama bir Google Alışveriş sayfasını (kendisi de bir toplama platformudur) açar. Bu, Amazon ve Walmart gibi birden çok web sitesine bağlantılar sağlar.

Ayrıca, Google Lens kıyafetlerle de çalışır. Başka bir kişinin görünümünü taradığınızda, giydiği tüm ürünleri ayrı ayrı algılar.

Android kullanıcısıysanız, Google Lens’i çağırmanın birkaç yolu vardır. Özel uygulamayı yükleyebilir, Google Fotoğraflar’da bir resim görüntülerken Lens seçeneğine basabilir veya Google Asistan’daki Lens düğmesine dokunabilirsiniz. iOS kullanıcıları Google Lens işlevlerini ana Google uygulamasının ve Google Fotoğraflar’ın arama çubuğunda bulacaklar.

Google Lens’in kıyafetleri tanımakla sınırlı olmadığını unutmayın.

İndir: Android için Google Lens (Ücretsiz)
İndir: iOS için Google lens(Ücretsiz)

 

2. CamFind: Giysileri bulmak için bir başka harika uygulama

CamFind, resimlerden kıyafet bulabilen görsel bir arama motoru platformudur. İşlem basittir: bir resim çekin, motoruna işlenmesi için birkaç saniye verin ve sonucu göreceksiniz. Google Lens’in aksine, CamFind biraz zayıftır ve bir görüntüyü izlemek genellikle bir dakika kadar sürebilir.

Tamamlandığında, alışveriş bağlantıları, ürünün açıklaması ve ilgili YouTube videoları sunar. Ayrıca CamFind, sonuçlarınızı diğer kullanıcılarıyla paylaşabilmeniz için bir sosyal ağ barındırır.

Moda trendlerini anlamak ve benzer fikirli alışveriş yapan kullanıcılarla bağlantı kurmak için başkalarının aradıklarına da göz atabilirsiniz. Neyse ki, topluluk özelliklerinden memnun kalmamanız durumunda özel bir mod var.

 

İndir: Android için CamFind | iOS (Ücretsiz)

 

3. Pinterest Lens ile Sosyal Medyada Kıyafetlere Bakın

Pinterest’in mobil uygulamaları, sosyal ağın binlerce yayınını resimlerle aramanıza olanak tanıyan Lens adlı görsel bir arama aracına sahiptir. Google Lens gibi, bu da tüm kıyafet gibi birden fazla öğeyi tanımlayabilir.

 

Dahası, Pinterest eşleşen ürünler için alışveriş bağlantıları gösterecektir. Bu işlevsellik için Pinterest, moda ve yaşam tarzı alışveriş platformu ShopStyle ile ortaklık kurdu. Bu nedenle, Amazon veya diğer ticari web sitelerine bağlantılar bulamazsınız.

Pinterest Lens ayrıca Lens the Look adlı kullanışlı bir yardımcı programa sahiptir. Temel olarak mevcut gardırobunuzdaki herhangi bir kıyafetle kıyafet fikirlerini başlangıç ​​noktası olarak keşfetmenizi sağlar.

Güzel bir elbiseniz olduğunu ve onu kullanmayı deneyebileceğiniz yeni kombinasyonlar bulmak istediğinizi söyleyin. Elbisenin bir fotoğrafını Pinterest’e yükleyebilir ve ilgili kıyafet fikirlerini görebilirsiniz.

İndir: Android için Pinterest | iOS (Ücretsiz)

5. Bir sonraki kıyafetinizi ASOS’da bir resimle bulun

İngiliz moda perakendecisi ASOS’un uygulamaları, fotoğraflı kıyafetleri bulmak için basit bir ters görüntü arama seçeneği sunar. Yeni bir fotoğraf çekebilir veya yerel depolama alanından yükleme yapabilirsiniz. Sorgunuzu çalıştırmak yalnızca birkaç saniye sürer ve çoğu zaman doğrudur.

Resminiz işlendikten sonra, uygulama aradığınız resme en çok benzeyen stilleri getirir. Başka bir özelliği yok; aynı zamanda bir seferde sadece bir giysi tanımlamakla da sınırlıdır. Beğendiğiniz bir şey bulursanız, ASOS’un 850 markayı ağırladığını ve 242 ülkeye teslim ettiğini bilmekten mutluluk duyacaksınız.

İndir: Android için ASOS | iOS (Ücretsiz)

 

Write a Comment

About Author

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Write a Comment