İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Fastboot & Bootloader
 3. Samsung Telefonları Download/Odin/Fastboot Moda Alma ve Çıkma (Modu Açma & Kapatma)
k_zd_m

Samsung Telefonları Download/Odin/Fastboot Moda Alma ve Çıkma (Modu Açma & Kapatma)

odin-header
1

Samsung Galaxy akıllı cep telefonlarını Download, Odin, Fastboot Mode olarak nitelendirdiğimiz moda alma ve bu Download modundan çıkma yani kapatma işlemlerine değindik.

SAMSUNG TELEFONLARI DOWNLOAD/ODİN/FASTBOOT MODA ALMA (MODU AÇMA)

Lütfen Dikkat!
 • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır.
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.

  1.  Telefonunuzu tamamen kapatın. Bunun için telefonunuzun güç düğmesini basılı tutun ve ekrana gelen Kapat butonu üzerine dokunun. Telefonunuz kapandıktan sonra 10 saniye kadar bekleyerek tamamen kapalı olduğundan emin olun.

  2.  [Ses Kısma Tuşu] + [Ev Tuşu] + [Güç Tuşu] tuşlarına aynı anda basın ve basılı tutun. Bilgilendirme: Bxby tuşu olan Galaxy S9 gibi cihazlarda ise [Bixby Tuşu] + [Ses Kısma Tuşu] + [Güç Tuşu] tuşlarını basılı tutmalısınız.

  3.  Telefonunuzun açılıp Kurtarma/Download moduna geçene dek bu tuşları bırakmayın. Kurtarma modundaki Samsug Galaxy akıllı telefonda aşağıdaki ekran görünür (bu ekranı görürseniz Kurtarma modundasınızdır):

odin giris

  4.  Kurtarma ekranına ulaştıktan tuşları bırakabilirsiniz.

  5.  Kurtarma modundayken iki seçenek size tanınır:

[Ses Yükseltme Tuşu]: Devam (modu devam ettir)
[Ses Kısma Tuşu]: İptal (modu iptal edip telefonunuzu yeniden başlatır)

Siz [Ses Yükseltme Tuşu]na basarak devam ettirirseniz Kurtarma/Download ana ekranına erişirsiniz. Bu ekran aşağıdaki gibidir:

odin ana2

recovery modu header
Önerilen Yazı
Samsung Galaxy’lerde Recovery Modunu Açmak ve Kapatmak

SAMSUNG TELEFONLARI DOWNLOAD/ODİN/FASTBOOT MODUNDAN ÇIKMA (MODU KAPATMA)

Dikkat!

ODIN modunda hiçbir işlem yapılmıyorken modu kapatın, eğer bir işlem yapılıyorken kapatırsanız telefonunuz tamamen çökebilir.

Kurtarma modunu kapatmak için telefonunuzun [Ses Kısma Tuşu] + [Ev Tuşu] + [Güç Tuşu] tuşlarını basılı tutun (telefonunuzda Bixby tuşu varsa “ev tuşu” yerine “Bixby” tuşuna basın). Telefonunuz kapanacaktır. Sonra güç tuşunu basılı tutarak normal bir şekilde açabilirsiniz.

odin download
Önerilen Yazı
ODIN Son Sürüm İndir | Samsung Galaxy Orjinal ROM Atma Programı
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. _avatar
  2 sene önce

  merhaba kolay gelsin elimde bir note fan edition var garantiye gönderdim getirdim hiç bir şey değişmemiş telefon kendi kendini kapatıor açılmıyor odin modunda açabildim sonra dediğiniz gibi kapattım açıldı bu telin sorunu nedir acaba ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.