1. Ana Sayfa
  2. Galaxy
  3. Samsung Galaxy A21 Sonsuz-O Ekrana ve Dört Kameraya Sahip

Samsung Galaxy A21 Sonsuz-O Ekrana ve Dört Kameraya Sahip

Samsung’dan orta seviye yeni bir akıllı telefon, üstelik sonsuz-o ekran ve dörtlü kamerayla geliyor!

Geçen hafta Galaxy A11 ile A41’in tasarımlarını gösteren render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Bugün ise Samsung A ailesinden henüz resmi olarak duyurulmamış yeni bir akıllı telefondan haberdar olduk: Samsung Galaxy A21.

Geçen Aralık ayında Samsung Galaxy A21’in render görüntüleri sızdırılmıştı. Görüntülerde gördüğümüz kadarıyla ekranda damla çentik ve telefonun arkasında üçlü kamera vardı.  Ancak bunların yanlış olduğunu ortaya çıkan yeni tasarımdan anlıyoruz. Çünkü telefon farklı bir tasarıma sahip.

Yeni render görüntüleri bize Galaxy A21’in sonsuz-o ekrana (yani kameranın delik şeklinde ekrana yerleştirilmesi) sahip olduğunu gösteriyor. Telefonun özçekim kamerası ekranın sol-üst köşesinde bir delik şeklinde yerleştirilmiş.

Telefonun arkasına baktığımızda; üst-orta kısma konumlandırılmış bir parmak izi sensörü, sol tarafta dikey dörtlü kamera setini, hemen yanında ise flaş lambasını görüyoruz.

Ek olarak, render görüntülerinden görebildiğimiz diğer bir ayrıntılar bir tanesi ses ve güç tuşlarının cihazın sağ-üst kısmına konumlandırıldığıdır. Böylece ses ve güç tuşlarına erişim oldukça kolaylaştırılmış. Diğer bir ayrıntı ise cihazın usb ve kulaklık için 3.5mm jack çıkışlarının cihazın alt tarafına konumlandırıldığıdır.

Samsung henüz Galaxy A21 hakkında bir açıklama yapmadı ancak aldığımız duyumlara göre cihaz Exynos 7904 çipsetine, 4GB belleğe ve 64GB dahili hafızaya sahip olabilir. Bu akıllı telefonun HD+ AMOLED ekranı olabileceği ve bunu 4,000 mAh pil ile besleyeceği düşünülüyor.

Bu özelliklere ve tasarıma bakılırsa fiyatının da 3000 TL bandında olacağını öngörmekteyiz. Türkiye’ye ne zaman geleceği konusu ise belirsiz.

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap