1. Ana Sayfa
  2. Galaxy
  3. Samsung Galaxy M20 Android Pie ve Q Güncelleme Çizelgesi

Samsung Galaxy M20 Android Pie ve Q Güncelleme Çizelgesi

samsung-galaxy-m20-android-pie-ve-q-guncelleme-cizelgesi

Samsung‘un 2019 yılının yeni akıllı telefonu olan Galaxy M20 modelinin Android Pie ve Q güncellemelerine dair bilgilere yer verdik.

Giriş

Samsung, telefonlarında genellikle kalitesiyle ve ekranıyla bilinir. Son süreçte Samsung yeni M serisini duyurdu. M serisi ekranıyla ve ultra geniş açılı (UltraWide) kamerasıyla ön plana çıkıyor. Özellikle ultra geniş açıyı kendi fiyat aralığında hiçbir telefon sunamıyorken bunu Samsung başardı.

Samsung Galaxy M20, bazı güncellemeler aldı ve bu da makalemizin temelini oluşturuyor.

6.3 inçlik 1080 x 2340 piksellik çözünürlüklü ekranıyla gelen Galaxy M20, kendi M serisinde ikinci sıraya yerleşiyor. Sekiz çekirdekli 1.8Ghz saat hızına sahip Exynos 7904 merkezi ve Mali G71 MP2 grafik işlemcileriyle geliyor. Telefon ayrıca arka tarafında 13+5MP’lik çift ve önde tarafında 8MP’lik özçekim kameraya sahip. Samsung Galaxy M20’nin 5.000 mAh’lik dev pili de uzun süreler kullanım vaadediyor.

Samsung Galaxy M20 Güncelleme Zaman Çizelgesi

Tarih Versiyon Numarası Değişiklikler
5.Şub.19 M205FDDU1ASA9 Ocak ayı güvenlik yaması
    Kamera ve performans iyileştirmeleri
4.Mar.19 M205FDDU1ASB4 Mart ayı güvenlik yaması
    Hata düzeltmeleri

5 Mart 2019: Samsung son olarak Google’ın Android için yayımladığı Mart ayı güncellemesini güncellemeye ekledi. Samsung Galaxy M20, Mart ayı güvenlik yamasını alan ilk cihazlardan biri oldu. Güncellemenin bu ve bazı minik hataların giderilmesi dışında başka bir etkisi bulunmuyor.

5 Şubat 2019: Samsung Galaxy M20 satıştan hemen önce bir güncelleme almış oldu. Güncelleme M205FDDU1ASA9 versiyon numarasına sahip ve ocak ayı güvenlik yamasını içeriyor ve resmi değişiklik listesinde başka bir şeyden bahsedilmemiş. Edinilen tecrübelere göre kamerada iyileştirmelere gidilmiş.

Samsung Galaxy M20 Android 9 Pie Güncellemesi Hakkında

samsung galaxy m20 android pie ve q guncelleme cizelgesi

Galaxy M20, Android 8.1 Oreo ile geldiğinden, Samsung’un M20 için Android Pie güncelleme çalışmalarına başladığını düşünüyoruz. SamMobile.com kaynaklı habere göre; Samsung Member uygulamasından biri Galaxy M20’nin Ağustos 2019 tarihinde güncellemenin yayımlanacağını söylemiş. Bu tarihe yakın bir zamanda Google’ın Android Q güncellemesini duyuracağı biliniyor. Bu yüzden Samsung kullanıcıları durumdan pek memnun değil.

Samsung Galaxy M20 Android 10 Q Güncellemesi Hakkında

Galaxy M20 henüz Android Pie güncellemesi bile almadı. Bu haldeyken, özellikle bütçe dostu bir telefon olan Samsung Galaxy M20’nin iki büyük güncelleme alarak Android 10 Q’ya ulaşması bizim açımızdan bir zor görünüyor. En azından Samsung’un orta seviye telefonlara böyle davranmadığını biliyoruz.

Ancak Samsung, Galaxy M20 için Android 10 Q güncellemesi vermeyi planlamışsa, tarihin 2020 yılının dördüncü çeyreği olarak düşünürüz. Telefonun böyle bir güncelleme alması dahilinde bizim de yazımızı bu yönde güncelleyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Samsung Galaxy M20’ye OTA Güncellemeleri Manüel Olarak Nasıl Yüklenir?

1. METOT: Orjinal Recovery ile

  1.  Samsung Galaxy M20 SM-M205F Stock Rom Download başlıklı sayfaya gidip, güncelleme dosyasını indirin ve telefonunuzun dahili hafızasına atın.

  2.  Samsung Galaxy M20 telefonunuzun güç düğmesini basılı tutun. Ekrana gelen “Kapat” üzerine dokunarak telefonunuzu kapatın ve tamamen kapandığından emin olun.

  3.  Telefonunuz kapalıyken [Güç]+[Ses Yükseltme] tuşlarını basılı tutun. Telefonunuz ölü Android robot simgesi dediğimiz ekranla açılacaktır. Bu ekranı görünce tuşları bırakın ve kısa bir süre bekleyin (15-20 saniye kadar). Ekrana seçenekler gelecektir.

  4.  Telefonun ses tuşlarını kullanarak Apply Update from Phone Storage üzerine imleci getirin ve güç tuşuna basın. Bir sonraki ekranda güncelleme dosyanızın üzerine ses tuşlarıyla gelip güç tuşuna basın, sonraki ekranda Yes üzerine ses tuşlarıyla gelip güç tuşuna basın. Böylece güncelleme işlemi başlayacaktır.

  5.  Yükleme işlemi bitince tekrar Recovery seçenekleri görünecektir. Ses tuşlarıyla Reboot system now üzerine gelip güç tuşuna basarak telefonunuzu yeniden başlatın.

  6.  Bitti. Telefonunuz yeni güncelleme yüklenmiş halde açılacaktır.

2. METOT: ODIN Flash Programı ile

Samsung Galaxy’ler için ODIN Flash Programı başlıklı yazımıza bakarak önce son sürüm ODIN programını bilgisayarınıza indirin. Ardından anlatımı takip ederek telefonunuza güncellemeyi yükleyin.

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap