1. Ana Sayfa
 2. Stock ROM İndir
 3. Samsung Galaxy Mega 6.3 GT-I9200 Stock Rom İndir

Samsung Galaxy Mega 6.3 GT-I9200 Stock Rom İndir

Samsung Galaxy Mega 6.3 GT-I9200 Stock Rom İndir. Orjinal rom indirme ve yükleme nasıl yapılır? Samsung Galaxy orjinal yazılım son sürüm indirin.

stock-rom-indir-full-hd

Samsung Galaxy Mega 6.3 GT-I9200 Orjinal Yazılım İndir

FİRMWARE BİLGİLERİ

PDA/AP Versiyonu: 
CSC Versiyonu: 
MODEM/CP Versiyonu:
I9200XXSDQA2
I9200OJVDNG1
I9200XXSDQA2
Bölge:  TUR— Türkiye turkey flag icon 16
Yapım Tarihi: 
Değişim Listesi: 
OS: 
OS Versiyonu: 
2017-01-06
2016969
KitKat
4.4.2
 

TUR-I9200XXSDQA2-20170227080440.zip

    1.13GB

 

FİRMWARE İNDİRME BÖLÜMÜ

 

 

FİRMWARE YÜKLEME TALİMATLARI

Buradan indirilen rom dosyası, bilgisayarınıza yükleyeceğiniz ODIN programı aracılığı ile telefonunuza yüklenmektedir.

Son Sürüm ODIN Programı İndirme Yöntemi

En güncel sürümü indirmek ve çalıştırmak için:

1. Buraya tıklayarak programın web sitesine gidin.
2. Versiyon numarası en yüksek butonun üzerine tıklayın.
3. İlerlediğiniz sayfanın biraz aşağısında Download Now butonları göreceksiniz. En yüksek sürüme ait butona tıklayarak indirin.
4. İndirdiğiniz arşivin içindekileri bir klasöre atın.
5. Klasörün içindeki OdinX.exe dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır‘ı seçin. Çalıştırdıktan sonra gelen uyarıya Tamam diyerek geçin.

6. Bu kadar, artık program başarıyla indirilmiş ve çalıştırılmış oldu.

ODIN Programı Nasıl Kullanılır?

ODIN programı Samsung Galaxy akıllı telefonların ODIN/Download Modu ile bağlantılı çalışmaktadır. Bu programı kullanmak için:

1. ODIN programını çalıştırın.
2. Sürücüleri buradan bilgisayarınıza yükleyin
3. Telefonunuzun orjinal rom’unu indirin. Edindiğiniz .zip uzantılı rom arşivinin içindeki dosyaları bir klasörün içine atın.
4. Telefonunuzu Download moduna alın (nasıl yapıldığını öğrenmek için tıklayın).
5. ODIN programını çalıştırıp telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.
6. ROM dosyalarını ODIN’e tanıtın. Şöyle ki, ODIN programında:

BL bölümüne tıklayın, klasöre attığınız dosyalar arasından BL_ ile başlayan dosyayı seçin.
AP bölümüne tıklayın, klasöre attığınız dosyalar arasından AP_ ile başlayan dosyayı seçin.
CP bölümüne tıklayın, klasöre attığınız dosyalar arasından CP_ ile başlayan dosyayı seçin.
CSC bölümüne tıklayın, klasöre attığınız dosyalar arasından CSC_ ile başlayan dosyayı seçin.

7. Programdan Start butonuna tıklayın. İşlemin bitmesini bekleyin. İşlem bitince USB kablosunu çıkarın, telefon otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. 15 dakika kadar açılması sürebilir, bekleyin. Telefon açıldıktan sonra bir kurulum ekranı ile karşılaşacaksınız. Buraya kadar geldiyseniz, tebrikler, telefonunuza orjinal rom başarıyla yüklenmiştir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap

Yorumlar (18)

 1. sonft_avatar

  Son yazılımı da demedin hâlâ olmuyor her şey aynı ne yazık ki sürekli reset atıyor ve format moduna dahi girmiyor

  • rambo_ft_avatar

   Samsung akıllı telefonların 3 farklı açılış modu var:
   – Download modu
   – Recovery modu
   – Sistem modu (telefonun normal açılan hali)

   Bu üç girişten biri bozulsa diğeri aracılığıyla tamir edilebilmektedir. Örneğin Recovery modu bozulursa, Download moduna erişip, ODIN programı ile full system flash’ı yapıldığında, recovery’de temiz bir şekilde onarılmış olur. Benzer şekilde Download modu bozulursa recovery moduna ulaşıp system flash’lanır ve bozulan Download modu da onarılmış olur. Sistem bozulursa, recovery veya download modundan biriyle onarılabilir.

   Ancak bu üç girişte bozulmuşsa ve açılmıyorsa BOX adı verilen bir cihaz yardımıyla telefonun anakartına biosu yeniden flash’lamak gerekir. BOX olmadan, bilgisayar üzerinden bios flash’lama işlemi yapılamamaktadır.

   Size tavsiyemiz bir telefoncuya uğrayıp telefonun BOX cihazıyla sıfırlanmasını istemenizdir. BOX cihazı nedir diye merak ediyorsanız, bu linkten kontrol edebilirsiniz.

   • sonft_avatar

    Bilgi için çok teşekkür ederim.. Fakat link yazmamışsınız.

   • sonft_avatar

    Orjinal yazılım yüklüyorum odin ile sorunsuz yükleniyor .ama sonrası sürekli reset atıyor tlf açılmıyor recovery booting moduna giriş yapmıyor sadece yukarıda yazıyor menü açılmıyor wipe data factory yazan seçenekler çıkmıyor sonra yine reset atıyor.. Durum bu. Ne yapmalıyım Furkan bey?

    • rambo_ft_avatar

     Telefonun ODIN ile flash’lanabilmesi demek, telefonun ilgili dosyayı tanıyarak flash’ına izin vermesi demektir ki bu durumda telefonunuzun sorunsuz açılması gerekiyor.

     Ancak, ODIN’in başarılı flash atması, kesin doğru dosyanın flash’landığı anlamına gelmeyebilir. Telefonunuzun CSC koduna uygun, doğru dosyayı flash’lamanız en önemli aşamadır. Sadece “boot.img” dosyasındaki, orjinaliyle arasında 1 byte’lık fark bile telefonun açılışını engelleyebilmektedir. Bunun için tamamen telefonunuza uygun olan dosyayı kullanmalısınız.

     Samsung telefonların CSC denilen bölge kodları mevcuttur. Örneğin Türkiye’de satılan, orjinal garantili telefonlar TUR koduna sahiptir. Çin üretimi telefonlar ise CHN ve bunun gibi… Bazı rom’lar tek CSC koduna sahip olduğundan, ilgili koda ait rom’u yüklemeniz gerekebilmektedir. Ancak bir de Multi CSC denen durum var. Bu da içerisinde, telefonunuzun desteklediği CSC kodu dahilse, telefonunuza yüklenebilir anlamına gelmektedir. Sizin telefon Hindistan üretimi mi, Çin üretimi mi, Türkiye üretimi mi? Öncelikle bunu kesinleştirmeniz lazım. Daha sonra ilgili dosyayı internetten bulup yüklemeniz lazım.

     Ben şimdilik sizin yerinize internette yaptığım araştırmalar sonucu birkaç ODIN ile flash’lanabilir, farklı CSC kodlarına sahip Samsung Galaxy Mega 6.3 GT-I9200 stock rom’u buldum.

     Aşağıdaki dosyaları sırasıyla indirip, telefonunuza yüklemeyi deneyin (CSC kodunuzu biliyorsanız direkt koda ait dosyayı indirin veya sırasıyla deneyin, biri başarılı olursa diğerini flash’lamanıza gerek yok):
     http://www.mediafire.com/file/gsldc7sbsc68e8w/XSG-I9200XXUDNF3-20140829–www.SamSony.net–.zip/file
     https://androidfilehost.com/?fid=385035244224397963
     https://androidfilehost.com/?fid=5862345805528056618
     https://androidfilehost.com/?fid=457095661767115098
     https://androidfilehost.com/?fid=385035244224397965
     https://androidfilehost.com/?fid=385035244224397965
     https://androidfilehost.com/?fid=529152257862680977
     https://androidfilehost.com/?fid=457095661767115099
     https://androidfilehost.com/?fid=529152257862680976

     Androidfilehost’tan nasıl indirme yapacağınızı bilmiyorsanız, Galaxy S7/S7 Edge/Note7/Note7 FE için Android 10 (OneUI 2.5) ROM: FloydQ 5.0 yazımızın “AndroidFileHost.com’dan İndirme” başlığı altındaki anlatımımıza bakabilirsiniz.

     Son olarak, tüm bu dosyaları yüklemenize rağmen telefonunuz açılmıyorsa bir önceki yorumumda dediğim gibi telefonunuza BOX aracılığıyla yeniden yazılım yüklemesi yapılması gerekiyor olabilir, bunun için buradan size söyleyebileceğim başka hiçbir çözüm malesef kalmadı.

     Umarım sorununuzu çözer, telefonunuza kavuşursunuz.

     • sonft_avatar

      Valla fazlasıyla alakadar olmuşsunuz öncelikle bu konuda çok teşekkür ederim.. Telefonun kasasında Vietnam üretimi olduğu yazıyor..

     • sonft_avatar

      Vermiş olduğunuz ilk yazılımı indirip yükledim hâlâ sonuç aynı sürekli reset ve samsung yazısında kalıyor. Şunu belirtmek isterim ben telefonu geçen haftalarda samsung servise götürdüm teknik servis o an baktı ana kart arızası dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi sanki uğraşmak istemiyor diye düşündüm. Bu konudaki fikrinizi öğren isterim.. Yani boşuna uğraşıyor olmayalım.

     • sonft_avatar

      Doğru rom yüklendiği halde sürekli resette kalıyorsa en son ihtimal anakart arızası olur. Şuana kadar yaptığınız tüm işlemlere rağmen değişiklik olmadı.O yüzden telefoncuya gidip donanım arızasını kontrol ettirin.

 2. sonft_avatar

  Yükledim hâlâ aynı. Şimdi eski sürüm dediğinizi indiriyorum bir de onu deneyeceğim ama umudum kalmadı..

 3. sonft_avatar

  Combination zıp dosyası açılmıyor arşiv bozuk yazıyor

 4. sonft_avatar

  Bu yazılımı sorunsuz şekilde yükledim ve hiçbir hata uyarısı almadım. Fakat telefon hâlâ reset atıyor açılmıyor, recovery, moduna da girmiyor sadece en üstte recovery booting format seçenekleri çıkmıyor tekrar reset atıyor.. Ayrıca indirdiğim dosya sadece bir dosya çıktı.. Onu CS yazan bölüme tanıtıp yok yükledim… Her bir kutucuk için dosya adını taşıyan uzantılı dosyalar yok rar içinde… Sadece md 5 uzantılı dosya var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.