1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. Samsung Galaxy Note 5 Sorunları ve Çözümleri

Samsung Galaxy Note 5 Sorunları ve Çözümleri


Kullanıcıların Samsung Galaxy Note 5 sorunları ile karşılaştığı genel sorunların bir kısmını tamamladık ve bu sorunların nasıl çözüleceği konusunda potansiyel çözümler sunuyoruz.

Sorumluluk reddi: Her Samsung Galaxy Note 5 sahibi bu sorunlarla karşılaşmaz ve aslında aşağıda listelenen sorunlardan hiçbiriyle karşılaşmamanız muhtemeldir.


Galaxy Note 5 Sorunları # 1 – Sıkışmış S-Pen

Elbette, “Pengate” Galaxy Note 5 ile ilgili bir tartışma konusu oldu, bazı kullanıcılar kalemi kalemi yanlış yerleştirdikten sonra S-Pen’i yuvaya soktular.

Potansiyel çözümler:

 • Bu sorunun oluşmasını önlemenin en kolay yolu, S-Pen’i tekrar yerine yerleştirirken biraz daha farkında olmaktır. Sadece S-Pen’in bahşişini hissedin ve bunun ilk önce girdiği nokta olduğunu unutmayın.
 • S-Pen sıkıştıysa, zorla çıkarmanın bazı önemli işlevlerin bozulmasına neden olabileceğini unutmayın. Neyse ki, böyle bir senaryoda S-Pen’i çıkarmanın basit ve güvenli bir yolu var. Öğreticiyi buradan kontrol edebilirsiniz .

Galaxy Note 5 Sorunları # 2 – Aygıt rasgele yeniden başlatılıyor, beklenmedik biçimde kapanıyor veya yanıt vermiyor

Bazı kullanıcılar, cihazı gün içerisinde birden çok kez meydana gelen rasgele olarak yeniden başlatmayı veya kapatmayı buldular. Diğerleri de, sadece ana ekranlarda gezinirken bile, cihazın tamamen tepkisiz kaldığını tespit etti.

Potansiyel çözümler:

 • Cihaz donarsa, cihazın donanım düğmelerini kullanarak yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığını aşağıdaki kılavuzlarda bulabilirsiniz.
 • Bir yazılım güncellemesinden sonra bu sorun ortaya çıkarsa, önbellek bölümünü silmek yardımcı olabilir. Bunu yapmak için talimatlar aşağıdadır.
 • Son olarak, sahte bir uygulamanın bu sorunu yaratıp yaratmadığını kontrol edebilirsiniz. İlk önce, cihazı Güvenli Mod’da başlatın (aşağıdaki talimatlar) ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Olmazsa, bir uygulama endişe nedenidir. Sorunun devam edip etmediğini görmek için yüklediğiniz veya güncellediğiniz son birkaç uygulamayı kaldırmayı deneyebilirsiniz.
 • Aşırı durumlarda, sadece Fabrika Ayarlarına sıfırlama işlemi yapılabilir.

Galaxy Note 5 Sorunları # 3 – Kablosuz şarj sorunları

Galaxy Note 5 ile kablosuz şarj kullanan çok sayıda kullanıcı, cihazın bir süre sonra, yaklaşık 15 dakika veya hatta daha sık şarj etmeyi bıraktığını ve telefonun tekrar şarj edilip şarj cihazına yerleştirilmesi gerektiğini tespit etti. Sorun bir kez daha gerçekleşene kadar şarjı yeniden başlatmak için.

Potansiyel çözümler:

 • Buradaki sorun yazılımla ilgili görünüyor, çünkü ekran zaman aşımına uğradığında cihazın şarjı durdu, bu oldukça garip. Bu sorunun çözülmesine yardımcı olacak bir yazılım güncellemesi yakında yayınlanacak, ancak bazı kullanıcılar ekranın zaman aşımına uğramasını engelleyen, cihaz şarj edilirken Daydream’i açmanın bu sorunu gidermeye yardımcı olduğunu keşfetti. Bununla birlikte, Telefon yavaşça şarj olacağı için Daydream yönteminin kullanılması önerilmez ve bu da cihazın ısınmasına neden olabilir.
 • Bazı kullanıcılar için, cihaz üçüncü taraf kablosuz şarj cihazıyla şarj edilirken ortaya çıkan sorun gibi görünüyor. Sorun, arızalı bir şarj cihazının kendisiyle ilgili olabileceğinden, üçüncü taraf şarj cihazını değiştirmeyi ve bir kez daha denemeyi deneyebilirsiniz. Hızlı kablosuz şarj imkanı sağlayan Galaxy Note 5 için resmi olarak bulunan yeni şarj cihazını kullanmak en iyisidir.
 • Bazı kullanıcılar, önbellek bölümünü silmenin, hatta yalnızca basit bir yeniden başlatmanın geçici olarak sorunu çözdüğünü, ancak birkaç gün sonra geri döndüğünü bulmuşlardır.
 • Son olarak, Galaxy Note üzerindeki davayla ilgili olabilir. Bazı üreticiler üreticilerin davalarının kablosuz olarak şarj edilmesine izin verdiğini iddia etse de, çoğu durumda doğru olsa da, koruyucu kılıfları çıkarmak en iyisidir. Akıllı telefonunuzu kablosuz olarak şarj etmeden önce

Galaxy Note 5 Sorunları # 4 – Fabrika ayarlarına geri dönüldükten sonra cihaz sahibinin hesap bilgilerini soruyor

Bu, söylenebilecek bir sorun değil, özel durumlarda tetiklenen bir güvenlik özelliğidir. Bununla birlikte, oldukça az sayıda kullanıcı bunun gerçekleştiğini tespit etti ve cihazın bu noktadan kullanılamaz olması koşuluyla, daha sonra yapılması gerekenler konusunda kaybedildi.

Potansiyel çözümler:


Galaxy Note 5 Sorunları 5 – Bağlantı sorunları

 

Herhangi bir yeni cihazda olduğu gibi, Wi-Fi ve Bluetooth’a bağlanma sorunları yaşama ihtimaliniz vardır.

Potansiyel çözümler:

Wi-Fi sorunları

 • Cihazı ve yönlendiriciyi en az on saniye süreyle kapatın, ardından tekrar açın ve bağlantıyı yeniden deneyin.
 • Ayarlar – Güç tasarrufu seçeneğine gidin ve bu seçeneğin kapalı olduğundan emin olun.
 • Kanalınızın ne kadar kalabalık olduğunu kontrol etmek için Wi-Fi Analyzer’ı kullanın ve daha iyi bir seçeneğe geçin.
 • Ayarlar – Wi-Fi seçeneğine gidip istediğiniz bağlantıya uzunca dokunarak, ardından “Unut” seçeneğini seçerek Wi-Fi bağlantısını unutun. Ayrıntıları tekrar girin ve tekrar deneyin.
 • Router ürün yazılımının güncel olduğundan emin olun.
 • Cihazdaki uygulamaların ve yazılımın güncel olduğundan emin olun.
 • Gidin Ayarlar – – Wi-Fi Gelişmiş ve cihazınızın MAC adresini not edin, sonra emin yönlendirici MAC filtresinde erişime izin verildiğini olun.
 

Bluetooth sorunları

 • Cihaz ve araç için üretici el kitabına bakın ve bağlantılarınızı sıfırlayın.
 • Bağlantı sürecinin hayati bir parçasının eksik olmadığından emin olun.
 • Git Ayarlar – Bluetooth ve değişen hiçbir şey ihtiyaçlarını sağlamak
 • Ayarlar – Bluetooth’a git, önceki eşleştirmeleri sil ve tekrar en baştan ayarlamayı dene.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap