1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. Samsung Galaxy Note 8 Sorunları ve Çözümleri

Samsung Galaxy Note 8 Sorunları ve Çözümleri


Samsung Galaxy Note 8 sorunları için, sahiplerinin karşılaştığı sorunların bir kısmını tamamladık ve bu sorunların nasıl çözüleceği konusunda potansiyel çözümler sunuyoruz!

Sorumluluk reddi – Her Samsung Galaxy Note 8 sahibi bu sorunlarla karşılaşmaz ve aslında, bu sorunlardan hiçbiriyle karşılaşmamanız olasıdır.


Problem # 1 – Galaxy Note 8 Kaydırma sorunları

 

Bazı kullanıcılar, bir web sayfasını aşağı kaydırırken ve özellikle de Galeri gibi belirli uygulamalar arasında gezinirken dalgalı ve değişken bir performansla karşılaştılar.

Potansiyel çözümler:

 • Bu kaydırma sorunu, Bixby düğmesi remapper uygulamasını da yükleyen kullanıcılar tarafından karşı karşıya görünüyor. Samsung şimdi düğmeyi devre dışı bırakmak için bir yol sağlarken , resmi olarak farklı bir işlev için resmen ayarlanamıyor, bu yüzden bu yeniden eşleme uygulamaları oldukça popüler. Ancak, bu kaydırma sorunları giderilinceye kadar, şimdilik tek seçeneğiniz, uygulamayı kaldırmaktır.

Sorun # 2 -Galaxy Note 8 Uygulama simgeleri ana ekrandan kaldırılamıyor

 

Potansiyel çözümler:

 • Bu sorun, bazı kullanıcıların performansı artırmak için yaptığı Ayarlar menüsündeki Geliştirici Seçenekleri bölümündeki Animasyon Süresi Ölçeğini kapattıysanız ortaya çıkar. Tek yapmanız gereken bunu 0.5x’e ayarlamak ve açılır menü tekrar görünmeye başlayacaktır.

Sorun # 3 – Galaxy Note 8 Yüz Kilidi Açma beklendiği gibi çalışmıyor

 

Bazı kullanıcılar Face Unlock’un beklendiği gibi çalışmadığını gördü. İyi aydınlatma koşullarında bile, cihaz telefonun kilidini açmayı bazen sadece her yirmi denemede bir yönetir.

Potansiyel çözümler:

 • Üçüncü taraf bir uygulama bu sorunun arkasında görünüyor. Bazı raporlar bunun Whatsapp olabileceğini öne sürüyor ve kullanıcılar Whatsapp için kamera erişim iznini devre dışı bırakmanın sorunu çözdüğünü tespit ettiler. Whatsapp’ın sorunu olmadığı durumlarda, bu sorun ortaya çıkmadan hemen önce eklediğiniz tüm uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsiniz, özellikle de kameraya erişmek isteyenlere odaklanın.

Sorun # 4 – Galaxy Note 8 Ekranda sarı, pembe veya mor renk tonu

 

Oldukça az sayıda kullanıcı Galaxy Note 8 ekranlarında sarı, pembe veya mor tonu bulmuş.

Potansiyel çözümler:

 • Çoğu kullanıcı için, söyledikleri ton, ekran kalibrasyonunun doğru olmamasıdır. Ayarları Ayarlar – Ekran – Renk Modu seçeneğine giderek ayarlayabilirsiniz. Burada Uyarlanabilir ekran, AMOLED sinema, AMOLED fotoğraf veya Temel olmak üzere dört seçenekten birini seçebilirsiniz. Renk dengesini Gelişmiş Seçenekler seçeneğine giderek de ayarlayabilirsiniz. Ekranın kırmızı renk tonunu ayarlamak için * # 15987 # aramayı da deneyebilirsiniz.
 • Yazılım ayarlarından hiçbiri sorunu çözmediyse, tek seçeneğiniz bir yenisini almak olabilir.

Problem 5 -Galaxy Note 8 Ekrandaki ölü pikseller

Telefonlarının ekranında az sayıda kullanıcı ölü piksel kümelerine rastladı.

Potansiyel çözümler:

 • Dead Pixel Testi ve Düzeltme gibi Google Play Store’dan bir piksel düzeltme uygulaması indirebilir ve çalıştırabilirsiniz .  Uygulamanın rotasını çalıştırmasına izin verin ve ekrandaki ölü veya sıkışmış pikseller kaybolmalıdır.
 • Ancak, uygulamalar işe yaramazsa, tek seçeneğiniz bir yenisini almak olacaktır.

Sorun 6 – Galaxy Note 8 Bağlantı sorunları

 

Wi-Fi ve Bluetooth sorunları genellikle yeni bir akıllı telefon seçtiğinizde ortaya çıkar ve Galaxy Note 8 istisna değildir. Hem Wi-Fi hem de Bluetooth sorunları bu cihazda özellikle yaygın gibi görünüyor.

Potansiyel çözümler:

Wi-Fi sorunları

 • Cihazı ve yönlendiriciyi en az on saniye süreyle kapatın, ardından tekrar açın ve bağlantıyı yeniden deneyin.
 • Ayarlar – Güç tasarrufu seçeneğine gidin   ve bu seçeneğin kapalı olduğundan emin olun.
 •  Kanalınızın ne kadar kalabalık olduğunu kontrol etmek için  Wi-Fi Analyzer’ı kullanın ve daha iyi bir seçeneğe geçin.
 • Ayarlar – Wi-Fi seçeneğine gidip  istediğiniz bağlantıya uzunca dokunarak, ardından “Unut” seçeneğini seçerek Wi-Fi  bağlantısını  unutun. Ayrıntıları tekrar girin ve tekrar deneyin.
 • Router ürün yazılımının güncel olduğundan emin olun.
 • Cihazdaki uygulamaların ve yazılımın güncel olduğundan emin olun.
 • Git  Ayarlar – – Wi-Fi Gelişmiş  ve cihazınızın MAC adresini not edin, sonra emin yönlendirici MAC filtresinde erişime izin verildiğini olun.
 • Bazı kullanıcılar Hotspot 2.0 özelliğini devre dışı bırakmanın Wi-Fi ile ilgili birçok sorunu çözdüğünü gördü.
 • NOT: Pek çok kullanıcı, telefonunuzu SmartSwitch kullanarak ayarladıysanız, Wi-Fi’nin bağlı görünmediğini fark etti. Çoğu kullanıcı için fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak ve telefonu tekrar manuel olarak ayarlamak tek çözümdü. 
 

Bluetooth sorunları

 • Cihaz ve araç için üretici el kitabına bakın ve bağlantılarınızı sıfırlayın.
 • Bağlantı sürecinin hayati bir parçasının eksik olmadığından emin olun.
 •  Ayarlar – Bluetooth ve  önceki tüm eşleşmeleri silin ve sıfırdan tekrar kurma deneyin.

Sorun 7 – Galaxy Note 8 Yazılım güncellemesini beklemek için tek seçeneğin beklemede olduğu sorunlar

 

Henüz herhangi bir çözüm bulunmadığı bazı sorunlar var ve şu an için tek seçenek Samsung’un ya da uygulamanın yaratıcısının karşılaşabileceği veya sorun yaratabilecek resmi bir yazılım düzeltmesini beklemektir.

 • Cihaz dondurma –  Bir kaç kullanıcının cihazlarını rasgele zamanlarda donmuş ve telefonun yeniden başlatılması için yumuşak bir yeniden başlatma gerektirmiştir. Bu sorun Swiftkey uygulamasıyla ilgili görünüyor.
 • HDR video oynatma sorunu – Kullanıcılar, Youtube’da HDR videoları (1440 HDR 60) izlemeye çalışırken çok dalgalı bir video oynatma deneyimi yaşadılar. Netflix’i kullanırken, HDR renk geliştirme beklendiği gibi çalışmaz, siyahların görünmesi gri ve ten tonları tuhaf görünür.
 • Öne bakan kamera sorunları – Kullanıcılar, vizörde ciddi renk bozulması gördükleri, öne bakan kamerayla ilgili garip bir sorunla karşılaştılar. Bunun önce bir donanım sorunu olmadığından emin olmak için bir donanım testi yapmayı deneyin (* # 0 * # tuşlayın).

Sorun # 8 – Galaxy Note 8 Kenar aydınlatması beklendiği gibi çalışmıyor

Birçok kullanıcı, kenar aydınlatmasıyla ilgili çeşitli sorunlarla karşılaştı. Bazıları için ekran kapalıyken çalışmaz. Diğerleri için, Kenar aydınlatma sadece stok SMS uygulaması ve başka bir şey için çalışıyor gibi görünüyor.

Potansiyel çözümler:

 • Sorun şu anda piyasaya sürülen Android 8.0 Oreo’ya yapılan resmi güncellemeden sonra birkaç kullanıcı için çözülmüş gibi görünüyor . Ne yazık ki, cihazlarını güncellemiş olan her kullanıcı için durum böyle değildi.
 • Bazı kullanıcılar, Whatsapp ve Snapchat gibi uygulamalar için “açılır bildirimlerin” etkinleştirilmesinin, ekran kapalıyken Kenar aydınlatmasının çalışmasına neden olduğunu da keşfetti.
 • Bazıları için sorun, Ayarlar menüsündeki Geliştirici Seçenekleri bölümündeki Animasyon Süresi Ölçeğini kapattığından, performansı artırmak için yapılan bir işlem olduğu anlaşılıyor. Tek yapmanız gereken bunu 0.5x’e ayarlamak ve Edge aydınlatma çalışıyor.
 • Edge Lighting uygulamasını indirmeyi Google Play Store’dan buradan deneyebilirsiniz . Bu uygulama, farklı uygulamalar için özelleştirilmiş renkler ayarlamanıza olanak sağlar ve ekran kapalıyken bile kenar aydınlatma özelliğini çalışır hale getirir. Ancak, sonuçlar karışık. Uygulama bazı kullanıcılar için mükemmel çalışsa da, diğerleri de sorun yaşıyor. Bu ücretli bir uygulama olduğundan, indirmeye karar vermeden önce akılda tutulması gereken bir şeydir.

Sorun # 9 – Galaxy Note 8 “Ok Google” beklendiği gibi çalışmıyor

 

Bazı kullanıcılar, ekran kapalıyken “Ok Google” ı kullanmaya çalışırken, cihazın bip sesi çıkardığını ve onayladığını, ancak bunun ötesinde hiçbir şey olmadığını tespit etti.

Potansiyel çözümler:

 • Bazı kullanıcılar için düzeltmenin Edge aydınlatma ile ilgili olduğu görülüyor. Google’ın son aydınlatma özelliği için seçili bir uygulama olmadığından emin olun. Bunu kapatmak, “Ok Google” ın beklendiği gibi çalışmasını sağlar.
 • Google uygulama önbelleğini temizlemeyi deneyin. Git Ayarlar – Uygulama Yöneticisi “Depolama” Google uygulamasına ve musluk için arama Sonra önbelleği temizlemek ve her şey bundan sonra çalışması gerekir.
 • Bazı kullanıcılar için, Sorun Her Zaman Ekranda etkin olduğundan dolayı ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Bu, yapmadan yapabileceğiniz bir özellikse, devre dışı bırakın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap