1. Homepage
 2. Galaxy
 3. Samsung Galaxy Note Fan Edition Root Rehberi – En Kolay Yöntem

Samsung Galaxy Note Fan Edition Root Rehberi – En Kolay Yöntem

samsung-galaxy-note-fan-edition-root

Samsung Galaxy Note Fan Edition Root Rehberimiz sayesinde telefonun zincirlerini kırıp özgür Android dünyasına adım atabilirsiniz! Bu anlatım Exynos cihazlar içindir. Samsung Galaxy Note Fan Edition root nasıl yapılır (SM-N935F modeli) öğrenmek için bu makale en iyisi. Hatalardan uzak tutularak temiz bir şekilde root yapmanızı sağlayan talimatları içermektedir. Root ile birlikte telefonunuza gelişmiş TWRP (Team Win Recovery Project) yüklüyorsunuz. Bunun avantajı ise telefonunuza özel rom yüklemenize izin vermesi. Talimatları tamamladıktan sonra istediğiniz bir ROM‘u indirip TWRP üzerinden direkt flaşlayabilirsiniz*. Root‘un diğer avantajları ise Android ekosisteminde sizi tamamen özgür kılması! Çünkü tam yönetici haklarına sahip oluyorsunuz. Böylece sistemdeki tüm dosyaları istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. * (flaşlama = yükleme; TWRP üzerinden yapılan yüklemelere flaşlama denir)

Recommended Article
Samsung Telefona Root Atma ve Kaldırma Rehberi – 2021

Android‘in sınırlarını Galaxy Note Fan Edition telefonunuzda zorlamaya hazır mısınız? Haydi başlayalım!

Lütfen Dikkat!
 • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır. Garantinizi geri kazanmak istiyorsanız orjinal rom’a geri dönmelisiniz.
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Telefonunuz sıfırlanacağı için bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
Recommended Article
Kingo Root indir-Android Root Programı (2021)

SAMSUNG GALAXY NOTE FAN EDİTİON ROOT REHBERİ

Samsung Galaxy Note Fan Edition Root
Samsung Galaxy Note Fan Edition Root
Root Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Samsung Galaxy Note Fan Edition (Note FE diye kısaltabiliriz) diğer Galaxy cihazları gibi dm-verity ve data partition encryption adı verilen kısıtlamalara sahiptir.
dm-verity kısıtlaması Magisk root uygulamasını flashlayınca, data partition encryption kısıtlaması ise TWRP ile aşağıdaki talimatları uygularken kaldırılacaktır.

Recommended Article
En iyi filmler-IMDB 8.0 Üzeri

RMM Koruması Hakkında:

Note FE uluslararası ve Türkiye versiyonu RMM Koruması denilen bir fonksiyonla birlikte çalışmaktadır.
RMM Koruması aktif olduğu müddetçe cihaza root, TWRP, ROM veya modifikasyon yüklemek gibi sistemsel değişikliklere izin vermemektedir. Bir nevi cihaz root yönünden dokunulmazdır.

Note FE’de RMM kontrolü yapın. Bunun için telefonunuzu Download moduna almalısınız. Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız önceden yazdığım Galaxy Note FE Download Modu Nasıl Açılır? başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Download moduna girdiğinizde ekranda:

 • RMM State: Prenormal” ise RMM aktif demektir ve cihaza hiçbir girişim yapamazsınız.
 • Böyle bir yazı ekranda görünmüyorsa RMM pasif demektir ve cihaza girişimde bulunabilirsiniz.

RMM Koruması Nasıl Kırılır?

Note FE cihazınızı 7 gün (168 saat) boyunca hiç yeniden başlatmadan normal bir şekilde kullanın. Bu süre içerisinde her yeniden başlatma, zaman sayacını sıfırlayacaktır.

7 gün sonunda RMM koruması otomatik olarak kalkmaktadır.

RMM Koruması İçin Önemli Bilgiler

Telefonunuzu sıfırlarsanız veya TWRP Recovery üzerinden Format Data işlemini gerçekleştirirseniz RMM koruması tekrar aktifleşecektir.

Telefonunuzu yeniden başlattığınızda “custom binary has been block due to remaining installment balance” uyarısıyla karşılaşırsanız, sistemde RMM koruması ile ilgili bir çakışma olmuş demektir ve cihazınız normal olarak açılmayacaktır.

Böyle bir durumla karşılaştığınız takdirde Galaxy Note FE Orjinal ROM Yükleme makaleme bakarak telefonunuzu kurtarabilirsiniz.

Bu sorunla karşılaşmamak için özellikle TWRP üzerinden Format Data özelliğini kullandıktan sonra mutlaka RMM Patch dosyasını da flashlayın (anlatımı aşağıda mevcuttur). Böylece telefonun kendini kilitlemesinin önüne geçmiş olursunuz.

Anlamanız açısından bu olayın mantığını maddelerle özetleyeyim:

1. Galaxy Note FE hazır RMM korumasıyla geliyor.

2. 7 gün bekledikten sonra koruma kalkıyor ve siz TWRP yükleyip, root yapıyorsunuz ve isteğinize göre ROM yüklüyorsunuz (yüklemeniz önemli değil).

3. TWRP’den daha çıkmadan işlemleriniz bittikten sonra mutlaka RMM Patch dosyasını flashlıyorsunuz.

Böylece 7 gün beklemenize gerek kalmadan, hazır sisteme müdahale edebiliyorken manüel olarak RMM korumasını kaldırmış oluyorsunuz.

TWRP’den çıktığınızda RMM koruması aktif olmadığından herhangi bir çakışma olmuyor ve telefonunuz normal bir şekilde açılıyor.

Bu kısmı iyice kavradıysanız aşağıdan devam edebilirsiniz.

Gereksinimler
1. Galaxy Note FE için TWRP Yükleme anlatımına bakarak cihazınıza TWRP’yi yükleyin. TWRP’den çıkmadan devam edin. 2. Bu aşama iki bölümdür: Android 7.0 Nougat ve Android 8.0 Oreo. Cihazınızda hangi Android sürümü yüklüyse oradan devam edin. Android 7.0 Nougat Yüklü Note FE sahipleri buradan devam etsin:

 • Gereksinimlerden edindiğiniz Magisk root uygulamasını TWRP’den yükleyin. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Galaxy Note FE için TWRP Yükleme sayfasındaki “TWRP ile özel ROM ve MOD Yükleme:” başlığına bakabilirsiniz.
 • Magisk yükledikten sonra TWRP anasayfasına dönün, bunun için ekranın altındaki sola dönük ok işaretine birkaç kez basın. Bu sefer RMM Patch dosyasını TWRP’den yükleyin.
 • Yükleme bitince “wipe cache & dalvik” işlemini de yerine getirin.
 • Son olarak TWRP anasayfası > Reboot > System > Ekranın altındaki okları sağa sürükleyerek telefonu yeniden başlatın.

Android 8.0 Oreo Yüklü Note FE sahipleri buradan devam etsin:

 • Gereksinimlerden edindiğiniz Magisk root uygulamasını TWRP’den yükleyin. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Galaxy Note FE için TWRP Yükleme sayfasındaki “TWRP ile özel ROM ve MOD Yükleme:” başlığına bakabilirsiniz.
 • Magisk yükledikten sonra TWRP anasayfasına dönün, bunun için ekranın altındaki sola dönük ok işaretine birkaç kez basın. Bu sefer RMM Patch dosyasını TWRP’den yükleyin.
 • Yükleme bitince birkez daha TWRP anasayfasına gelin ve Data Partition Fix dosyasını TWRP’den yükleyin.
 • Yükleme bitince “wipe cache & dalvik” işlemini de yerine getirin.
 • Son olarak TWRP anasayfası > Reboot > System > Ekranın altındaki okları sağa sürükleyerek telefonu yeniden başlatın.

3. Telefonunuz normal bir şekilde açılacaktır ancak sıfırlama yapıldığı için telefonunuzun açılması 15-20 dakika kadar sürebilir. Telefonunuz açıldıktan sonra kurulumu tamamlayıp telefonunuzu normal bir şekilde kullanabilirsiniz. Telefonunuz açıldığında menüden Magisk uygulamasını bulun. Eğer bulursanız root işlemi başarılı demektir.

“Güvenlik Bildirimi: Yetkisiz eylemler algılandı” Sorununun Çözümü

Güvenlik Bildirimi - Temsili Ekran Görüntüsü
Güvenlik Bildirimi – Temsili Ekran Görüntüsü

Root sonrası cihazınızda sizi sürekli rahatsız edecek olan bu bildirimden kurtulmak çok kolay. Ancak uyarımı yapayım: Kesinlikle bu bildirime dokunarak bir işlem yapmayın. Aksi takdirde telefonunuz çökebilir. Güvenlik bildiriminden kurtulmak için: 1. CSC Features Expert for Samsung uygulamasını Google Play Store’dan cihazınıza yükleyin ve açın.
2. Root erişimi izni verin.
3. Uygulama açıldıktan sonra arama kutucuğuna DisableAntiMalware yazıp aratın.
4. Çıkan DisableAntiMalware seçeneğine girip TRUE yazıp kaydedin (Save üzerine dokunun).
5. Telefonunuzu yeniden başlatın.

“S Health: Uygulama Açılamaz” Sorununu Çözümü

S Health: Uygulama Açılamaz
S Health: Uygulama Açılamaz

Öncelikle ES Dosya Yöneticisi Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemi okuyarak bu programı root özelliğiyle nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz. Programı kavradıktan sonra devam edin. ES Dosya Yöneticisinden kök dizine ulaşın oradan system klasörüne girip build.prop dosyasını bulun ve bu dosyayı metin editörü (text editor) ile birlikte açın ve aşağıdaki değişikliği gerçekleştirip kaydedin: Bulun: ro.config.tima=1 Değiştirin: ro.config.tima=0 Kaydettikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Artık S Health uygulamasını sorunsuz kullanabilirsiniz.

Samsung Pass, KnoX, Gizli Klasör gibi Güvenlik Özelliklerini Kullanamama Sorununa Dair

Root sonrası bu özellikler tıpkı S Health uygulamasında olduğu gibi kullanılamaz hale gelmektedir. S Health için bir çözüm bulunmuş olsa da diğer güvenlik özelliklerinin yeniden kullanımına dair herhangi bir çözüm bulunamadı. Bu yüzden bahsi geçen özellikleri ilerleyen günlerde yeni bir çözüm bulunamadıkça kullanamayacaksınız. Bu yazıyı hazırlarken kullandığım kaynak: https://goo.gl/nYD6iE

Write a Comment

About Author

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Write a Comment

Comments (5)

 1. 8 months ago

  Merhaba, uzun zamandır Samsung Galaxy Note Fan Edition telefonuma root atmaya çalışıyordum,sayenizde bunu başardım. Çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. Hayırlı bayramlar diliyorum.

 2. 1 year ago

  Selamlar,
  Öncelikle detaylı anlatımınız ve rehberliğiniz için teşekkür ederim.
  Bahsedilen adımları atlamadan ve herhangi bir hata almadan takip etmeme rağmen TWRP ile Magisk’i bir türlü flashlayamıyorum. İşlem esnasında da sonrasında tekrarlayarak da denedim fakat kurulumu yapmış gibi görünmesine karşın dönüp baktığımda kurmadığını görüyorum ve doğal olarak her şeyi yapsam da cihaz rootsuz olarak görünüyor (Root check uygulaması ile de kontrol ettim) ve işin garip tarafı Samsung uygulamaları da cihazı rootlanmış olarak görüyor ama root erişimimn yok. Android versiyonumun 9 olması ile alakası olabilir mi acaba?

 3. SELAMLAR… Telefonum samsung note fan edition SM-N935F..Androd sürümü 8.0.0 samsung experience sürümü 9.0 olarak görünüyor.Cihazımdaki bütün resim video vs. silindiği için root ile kurtarmaya çalışıyorum ama uygun root dosyası bulamadım.hem root için hem recover için bi çözüm yazabilirmisiniz.Saygılarımla.

 4. Cihazım n935f cihazıma kernel atmak istiyorum bunun için twrp yüklemem gerek bana yardımcı olabilecek karmaşık olmayan sırasıyla bir yazı gönderebilirmisiniz birde knox sayacı yükselirmi bu işlemlerle merak ediyorum teşekkür ederim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *