1. Ana Sayfa
 2. Modifikasyon
 3. [Root] Samsung Galaxy S10 Kamera Modu ile Gizli Özellikleri Açığa Çıkartın

[Root] Samsung Galaxy S10 Kamera Modu ile Gizli Özellikleri Açığa Çıkartın

samsung-galaxy-s10-kamera-modu

Samsung Galaxy S10 akıllı cep telefonuna yapılan kamera modunu yükleyerek, standart bir kullanıcıda olmayan gizli özelliklere erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş

Samsung Galaxy S10 şu anda akıllı telefon kamera performansı söz konusu olduğunda ikonik Google Pixel 3’den bazı durumlarda daha iyi sonuçlar ortaya çıkartabiliyor. Son bir gelişme ile, tanınmış bir XDA (Android geliştirici forumu) üyesi tarafından birkaç gün önce duyurulan bu kamera modunu kullanarak, Samsung kamera uygulamasında sunulan özelliklerin dışında, farklı yeni fonksiyonlara erişebiliyorsunuz.

Ancak bu mod için root gereksinimine ihtiyaç duyuluyor. Böylece kamerada gizli özellikleri açığa çıkartabiliyorsunuz. Bu özellikler orjinal kamera uygulamasında olduğu halde neden Samsung’un gizlediği bir merak konusu olmaya devam ediyor.

SAMSUNG GALAXY S10 KAMERA MODU ÖZELLİKLERİ

SAMSUNG GALAXY S10 KAMERA MODU
Resim Kaynağı: theandroidsoul[.]com

Yeni çekim modları:

 • Su Modu (Su altı çekimleri için özel olarak tasarlanmış)
 • Spor Modu (Hızlı hareket eden nesneler için)
 • Sis Modu (Sisli ortamlarda daha kullanışlı çekimler için)

Çoklu süper ağır çekim modu:

 • Bu, normal bir ağır çekim videosunda tek bir anı yavaşlatmanın dışında, çoklu-çekim seçeneği ile birden fazla anı yavaşlatmanızı sağlar.

S10’unuzdaki nabız sensörü ile Canlı çift yönlü özçekim videoları alabilirsiniz.

Bütün bunlar daha önce mevcut değildi, ancak şimdi kamera için bu yeni modla, akıllı telefon fotoğrafçılığı ile daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu yeni kamera özelliklerini elde etmek için, sistemdeki bir XML dosyasını, moda ait olan ile değiştirmeniz gerekmektedir, ancak Samsung Galaxy S10’unuzu rootlamanız gerekeceğini unutmayın.

SAMSUNG GALAXY S10 KAMERA MODU İNDİR

Aşağıdaki linkten moda ait ZIP arşiv dosyasını indirebilirsiniz:

SAMSUNG GALAXY S10 KAMERA MODU YÜKLEME TALİMATLARI

Lütfen Dikkat!
 • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır. Garantinizi geri kazanmak istiyorsanız orjinal rom’a geri dönmelisiniz.
 • Buradaki işlemler sonrası Gizli Klasör, Samsung Pass ve Samsung Pay özelliklerini kalıcı olarak kullanamayacaksınız.
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
Gereksinimler
 • Samsung Galaxy S10 root (buradan yapabilirsiniz)
 • Windows işletim sistemli bilgisayar
 • WinZIP veya WinRAR programı
 • Telefon-bilgisayar iletişimi için USB kablosu veya telefonda kullanabileceğiniz bir hafıza kartı
 • Telefonunuz için root fonksiyonu olan bir dosya yöneticisi (Biz ES Dosya Yöneticisi‘ni öneriyoruz)

  1.  İndirdiğiniz camera-feature.zip arşiv dosyasına fareniz ile sağ tıklayarak Klasöre çıkart seçeneğini seçin.

  2.  Çıkarttığınız camera-feature klasörünün içindeki modified klasörüne girin. Burada camera-feature.xml dosyasını göreceksiniz. Bu dosyayı telefonunuza USB kablosu veya hafıza kartı aracılığıyla atın.

  3.  (Kritik aşama – dikkatli olun) Telefonunuzdan root fonksiyonu olan dosya yöneticisini açıp root fonksiyonunu etkinleştirin (dilerseniz bizim ES Dosya Yöneticisi anlatımımızı kullanabilirsiniz). Ardından telefonunuza attığınız camera-feature.xml dosyasını bulun ve bu dosyayı kopyalayıp telefonun kök dizinine gelin. Kök dizinde iken /system/cameradata konumuna ilerleyin. cameradata klasörünün içinde bir adet camera-feature.xml dosyası göreceksiniz. Bu klasörü yeniden adlandırın ve adını camera-feature-orijinal.xml yapın (bu esnada gelen uyarılara onay verin). Daha sonra kopyaladığınız dosyayı bu konuma yapıştırın.

  4.  Şimdi telefonunuzun ev ekranına dönün. Uygulama çekmecesini açıp Ayarlar‘a girin (veya bildirim çubuğunu aşağı çekip, ekranın sağ üstünde yer alan çark ikonuna dokunun). Ayarlar içerisinden Uygulamalar > Kamera konumuna ilerleyin. Bu konuma ilerledikten sonra Mobil veri, Pil, Depolama gibi seçeneklerle karşılaşacaksınız. Buradan Depolama > VERİYİ SİL > SİL yolunu izleyerek kamera verilerini temizleyin.

  5.  Telefonunuzun güç düğmesini basılı tutun ve Yeniden başlat seçeneğini seçerek telefonunuzu yeniden başlatın.

  6.  Telefonunuz açılınca kamerayı açın ve ayarları kurcalamaya başlayın. Yeni gizli özellikler etkinleşmiş ise işlemler başarılı oldu demektir.


Kaynak: Samsung Galaxy S10 Camera Mod enables hidden features on the device

Yorum Yap

Yorum Yap