1. Homepage
  2. Galaxy
  3. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge Android 9 Güncellemesi Hakkında

Samsung Galaxy S7 & S7 Edge Android 9 Güncellemesi Hakkında

samsung-galaxy-s7-s7-edge-android-9-guncellemesi

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge akıllı telefonların Android 9.0 Pie güncellemesi alıp almayacağı hakkında bilgi almak istiyorsanız yazının devamını okuyunuz.

Android 9.0 Pie, Android işletim sistemli akıllı telefon piyasanın şuan en güncel versiyonu durumundadır. Her ne kadar yeni olsa da bir önceki versiyon olan Android 8.1 Oreo‘dan, parmak hareketlerine dayalı yenilikçi sanal tuşları dışında devrim yaratan bir farkı yok. Yani, Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge kullanıcılarının kaçırdığı bir şey yok.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge kullanıcıları son olarak Android 8.0 Oreo güncellemesini aldı, ki bu telefonlar Android 6.0.1 Marshmallow ile gelmişti ve üzerine iki büyük Android güncellemesi (Nougat ve Oreo) aldı. Bunun anlamı artık üçüncü büyük güncelleme olan Android 9.0 Pie almayacağını gösteriyor.

Samsung, şimdiye dek üç büyük güncellemeyi herhangi bir telefona asla sunmadı.

Android 9.0 Pie güncellemesini Galaxy S7’nin halefi olan Galaxy S8 bile, Galaxy S9 & S9+‘dan sonra, yani 2019’un ortalarında alacaktır.

Not: Samsung, One UI adını verdiği yeni arayüzünü, Android 9 Pie güncellemesiyle birlikte sunmaktadır. One UI dağıtımında ise Galaxy S7 ve S7 Edge telefonları yer almıyor. Bu nedenle bu telefonların Android 9 Pie güncellemesini almayacağı kesinleşmiştir.

Ancak resmi olmayan tarafa bakarsak, Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge kullanıcıları için Android 9.0 Pie tabanlı özel rom‘lar geliştiriciler tarafından test edilmektedir. Yakın zamanda stabil rom‘lar ile karşılaşabiliriz. Yani, Android 9; S7 ve S7 Edge kullanıcıları için hayal değildir.

Stabil olarak yayımlanacak bir Galaxy S7 & S7 Edge Android 9 Pie özel rom‘u SiberKalem.com üzerinden, düzgün ve anlaşılır bir anlatımla tarafımızdan paylaşılacaktır.

Beklemek istemeyenler için hali hazırda Galaxy S7 & S7 Edge kullanıcıları için Android 9 özel rom’larına dair bazı bağlantıları aşağıda listeledik:

Recommended Article
Samsung Telefona Root Atma ve Kaldırma Rehberi – 2021
Recommended Article
TWRP Recovery İndirme, Yükleme ve Kaldırma Rehberi – %100 Çalışıyor!

Stabil rom için bizi takipte kalın 😉

Write a Comment

About Author

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Write a Comment