1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. Samsung Galaxy S8-S8 Plus Genel Sorunları ve Çözümleri

Samsung Galaxy S8-S8 Plus Genel Sorunları ve Çözümleri

Wet-speaker-problem

Yakın zamanda Samsung Galaxy S8-S8 Plus ‘ı mı satın aldınız? Öyleyse Samsung’un çok sayıda harika özelliği sardığı bu akıllı ve harika görünümlü akıllı telefonun keyfini çıkarmalısınız. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar yeni Samsung Galaxy S8, S8 Plus modellerinde bir kaç sorunla karşılaştıklarını iddia ederken, bazı ortak sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu yüzden, bazı yaygın Samsung Galaxy S8-S8 Plus problemlerini ve çözümlerini listeleyeceğiz.

samsung galaxy s8 - s8 plus
samsung galaxy s8 – s8 plus

 

Sorun 1: Samsung Galaxy S8-S8 Plus Şarj ederken yavaş şarj veya aşırı ısınma sorunu ve çözümü

Samsung Galaxy S8 cep telefonunda bu kadar çok kullanıcının şikayette bulunduğu ana konulardan biri de bu. Ancak, eğer  böyle bir sorunla karşılaşmamışsanız, bu sizi gelecekte rahatsız edebilir. Bazıları, şarj edildikleri süre kadar uzun sürdüğünü belirttiklerinde , kullanıcılara göre telefon şarj edilirken aşırı ısınıyor . İşte bunun için düzeltmeler.

Çözümler: Yavaş şarj için düzeltmeler

 • Önce cihazınızı yeniden başlatın ve ardından başka yöntemlere geçin.
 • Hızlı kablo şarjının aktif olup olmadığını kontrol edin. Eğer değilse o zaman etkinleştirin. Bu, Ayarlar> Pil> Hızlı kablo şarjı seçeneğine gidip açın.
 • İkinci öneri Samsung Galaxy S8’in kutusuyla birlikte gelen şarj cihazını kullanmak. Ayrıca, iyi kalitede bir USB C Tipi Kablo kullandığınızdan emin olun.
 • Güncel bir güncellemenin mevcut olması halinde, güncelleme, bir çok hataya yönelik düzeltmelerle birlikte geldiği için yavaş şarj sorununu giderebilir .

Şarj sırasında aşırı ısınma düzeltmeleri

 • Şarj sırasında telefonun çok ısınması durumunda, ayarlara giderek hızlı kablo şarjı seçeneğini kapatabilirsiniz. Belli ki şarj etme zamanını alacak, ancak bataryanın ömrünü uzatacaktır.
 • Telefonun mevcut son güncellemeleri kontrol edin.
samsung galaxy s8 s8 plus root atma android 9 0 pie
Önerilen Yazı
Samsung Galaxy S8 ve S8+ Root Yapma (Android 9.0 Pie)

Sorun 2: Samsung Galaxy S8-S8 Plus Kablosuz ağ sorunu ve çözümü

Ayrıca, Galaxy S8 kullanıcılarını can sıkıcı hale getirirken Smartphone’un çoğu için Wi-fi çok yaygın bir sorundur. İşte bu sorunun düzeltmeleri.

Çözümler:

  • İlk önce cihazınızı yeniden başlatın.
  • Sonra yönlendiriciyi ve modemi yeniden başlatın. Yeniden başlatılırsa, yeni bir bağlantı başlayacak ve Galaxy S8’inizdeki Wi-Fi sorununu düzeltebilecektir.
  • Wi-fi bağlantısını unutun ve yeniden bağlayın. Bunu yapmak için Ayarlar> Wi-Fi bölümüne gidin ve silinecek ağ adına dokunun. Sonraki unut üzerine dokunun ve ağ kaldırılacak. Şifreyi kullanarak bu ağa yeniden bağlanın.
  • Wi Fi issue
 
 • Hotspot 2.0 özelliğini kapatın, bu adımın Galaxy S8’deki Wi-Fi sorununun çözümünde faydalı olduğu görülmüştür.
 • Daha iyi bir kanala geçiş yapabilmek için kalabalık kanalı kontrol etmek için Wi-Fi analizörü kullanın.
 • Ayarlar> Gelişmiş’e gidin ve cihazın MAC adresini kontrol edin. Şimdi, yönlendiricinin MAC adres filtresine adresin izin verdiğinden emin olun.

Sorun 3: Samsung Galaxy S8-S8 Plus Bluetooth sorunu ve çözümü

Büyük bir aralıkta birlikte daha hızlı eşleşme süresi sunan Galaxy’nin en son sürümünde Bluetooth 5.0 sunulmakta ancak yine de hatalar ve şikayetler var. Bluetooth’un çalışmaması veya performansının çok düşük olması gibi.

Çözümler:

 • Cihazınızdaki Bluetooth’u kapatın, birkaç saniye bekleyin ve tekrar açın.
 • Ardından, tüm önceki eşleştirmeyi silmeye başlayın ve bunları sıfırdan tekrar ayarlayın.
 • Ayarlar> Uygulama yöneticisi> Tümü’ne gidip Bluetooth uygulamasını seçerek Bluetooth önbelleğini temizleyin.
 • Cihazı mevcut en yeni sürüme güncelleyin.

 

Sorun 4: Samsung Galaxy S8-S8 Plus Parmak izi tarayıcı sorunu ve çözümü

Samsung Galaxy S8 cep telefonunda bulunan parmak izi tarayıcı, kameranın hemen yanında arka tarafta bulunuyor ve sorun burada yatıyor. Kullanıcıların çoğu tarayıcının kusurlu konumu hakkında şikayette bulundular. Bununla birlikte, konumu değiştirmek için pek bir şey yapamayız, daha çok şeyleri daha kolay hale getirmek için bazı hileleri takip ederken alışmanız gerekir.

Scanner issue

Çözümler:

En iyi çözüm, daha doğru bir okuma için tarayıcının bir kez daha kurulmasıdır. Bu süre, cihazın konumunu daha kolay hale getirecek olan açıyı, parmaklarınızın ucunu, yönünü vb. Değiştirir.

 

Sorun 5: Samsung Galaxy S8-S8 Plus Ekrandaki kırmızı renk sorunu ve çözümü

Ekrandaki Kırmızı Renk, neredeyse tüm Galaxy S8 kullanıcılarını rahatsız eden en yaygın Samsung Galaxy S8 sorunlarından biridir. Cihazın ekranı diğer galaksi cihazlarından daha kırmızıdır. İşte sorunun çözümü.

 

Çözüm:

Bu son zamanlarda Samsung tarafından ele alınan küçük bir aksaklık. Aksaklık ortaya çıktığında şirket, renk ayarını da içeren çeşitli çözümler önerdi. Her şey onu ele alamadı ve daha sonra şirket, bu kırmızı renk tonu sorununu ele almak için güncel bir güncellemeyle geldi . Dolayısıyla, bu kırmızı renk tonu sorununun tek çözümü en son yazılım güncellemesidir.

Sorun 6: Bazı uygulamalar tam ekran değil

Samsung Galaxy S8 ve S8 + 5,8 ve 6,2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bununla birlikte, aynı zamanda bazı sorunlara da yol açmıştır. Bazı kullanıcılar, tam ekran olmayan birkaç uygulama olduğundan şikayetçidir. Bu uygulamalar tam ekranı kullanmaz ve bu büyük bir ekranla oldukça normaldir. Ancak, bu çözüm için bir çözüm.

Çözümler:

 • Ayarlar> ekran> tam ekran uygulamalarına gidin ve vurgulanmayan tüm uygulamaları bulun ve seçeneği açın.
 • Diğer çözüm, son uygulama düğmelerine dokunmak ve daha sonra uygulamayı tam ekran moduna dönüştürecek olan yeşil genişleme simgesine dokunmaktır.

Sorun 7: Samsung Galaxy S8-S8 Plus kamera sorunu ve çözümü

Samsung Galaxy S8’deki kamera sorunu , bugüne kadar birçok kullanıcı tarafından karşı karşıya kalınan başka bir sorundur. Ancak meseleler farklı türden. Bazıları kamera uygulamasının bir uyarı kamera arızası mesajı göstererek aniden kapandığını iddia ederken, diğerleri kameranın kapanacağını ve herhangi bir fotoğrafı çekmelerine izin vermediğini belirttiler. Ancak, bu konu için çözümler.

Camera issue

 

Çözümler:

 • Öncelikle, bu tür bir mesaj aldığınızda cihazı yeniden başlatın ve ardından kameranın düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için tekrar deneyin.
 • Ardından, cihazı mevcut en yeni yazılımla güncelleyin. Güncelleme başlığını Ayarlar> Telefon hakkında’ya doğru kontrol etmek için orada herhangi bir güncellemenin olup olmadığını öğreneceksiniz. Varsa, bunun için gidin.
 • Diğer bir çözüm ise Akıllı kalma özelliğini kapatmaktır . Bu tür sorunlar, Samsung’un son bir yıl içinde kullanıcıları tarafından karşılandı ve Smart Stay özelliğinden kaynaklandı. Bu aslında ona baktığınız zaman ekranı korur ve bunu yapmak için sensörden yararlanır. Fakat bu sırada, bu özellik kamera uygulamasına müdahale ediyor ve bu tür bir soruna yol açıyor. Böylece, Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Akıllı Konaklama’ya gidin ve kapatın.

 

Sorun 8: Islak hoparlör problemi ve çözümü

Galaxy S8, bu cihazın suya dayanıklı olduğu IP68 sertifikalıdır. Dolayısıyla, cihaz 5 ft derinlikte suya düşerse ve yaklaşık 30 dakika bilmeden orada kalırsa, cihaz hala bozulmadan kalacaktır. Cihazın korunmasını sağlayacak cihaz üzerinde bir kaplama vardır. Ancak, hoparlör ıslanırsa, ses farklı gelebilir veya bazen kulağa kötü gelebilir. Hoparlör ızgarasının arkasında bir ekran var ama yine de bu bazen meydana gelebilir. İşte bu ıslak hoparlör probleminin çözümü.

Wet speaker problem

 

Çözüm:

 • Telefon IP68 sertifikasına sahip olsa da yine de cihazı sudan çıkardıktan sonra iyice kurumasına izin verin.
 • Ardından, cihazı iyice çalkalayın ve hoparlör ızgarasına karşı üfleyin, böylece kalan su dışarı çıkar. Hoparlör kuruduğunda, düzgün çalışmaya başlayacaktır.

 

Sorun 9: DQA (Device Quality Agent) hata mesajını durdurmaya devam ediyor sorunu ve çözümü

Birçok kullanıcı, Cihaz Kalitesi aracı uygulamasının, herhangi bir nedenden ötürü sürekli olarak bir hata mesajından gerçekten çok rahatsız edici olduğunu belirttiğini belirtti. Bu, Galaxy S8 cihazında Wi-Fi bağlantısının nasıl kullanıldığını izleyen bir uygulamadır. Aşağıdaki çözümleri okuyun.

Çözümler:

 • Wi-Fi bağlantısını kesin ve ardından hata mesajının artık gitmiş olup olmadığını görmek için tekrar bağlayın.
 • Sonraki Ayarlar> uygulama yöneticisine doğru ilerleyin ve kapatmak için DQA uygulamasını seçin.
 • Sonunda yapabileceğiniz şey bir yazılım güncellemesi yapmaktır. Samsung tarafından çeşitli hata düzeltmeleri içeren yeni bir sürüm zaten kullanıma sunulmuştur. Ayarlar> Telefon hakkında> bölümüne gidin ve yazılım güncellemesini kontrol edin.

Sorun 10: Samsung Galaxy S8-S8 Plus Android Auto sorunu ve çözümü

Android Auto sorunu, bu listede de belirtildiği kadar önemli bir konudur. Cihazı Android Auto ile eşleştirmeye çalışırken sorunun yaşandığını belirttiler. Ve bazen eşleştirme Android otomatik ve araba arasında yapılırsa Spotify gibi birkaç uygulama çalışmaz. Bu sorun için aşağıdaki çözümleri inceleyin.

 

Galaxy S8 Android Auto issue

Çözümler:

 • Önce cihazınızı yeniden başlatın.
 • Ardından, Android Auto’yu kaldırın ve ardından tekrar yükleyin. Yeniden kurulum sırasında talimatları tam olarak izleyin.
 • Sorunun herhangi bir uygulamada olması durumunda, hem uygulamayı hem de Android’i otomatik olarak kaldırmak için Google’a gidin ve uygulamayı indirip ardından Android Auto’yu kurun.

Sorun 11: Google Launcher Samsung Galaxy S8-S8 Plus ‘ta çalışmıyor sorunu ve çözümü

Bunların hepsi TouchWiz ile çok rahat değildir ve bu yüzden Google, Google Play Store’da diğer fırlatıcıları kullanıma sunmuştur, böylece kullanıcılar rahat oldukları Öğle Yemeği ile gidebilirler. Nova Launcher, Google Launcher, kullanılabilecek seçeneklerden bazıları. Ancak, bazı kullanıcılar Google Launcher’ın düzgün çalışmadığını söylediler.

Çözümler:

 • Nova Launcher, herhangi bir sorunla karşılaşmayan mükemmel bir seçenektir. Google Launcher, uygulamada birçok kişi için düzgün çalışmaz, ana ekranda veya uygulama çekmecesinde görünmez.
 • Çoğu zaman sorunun Secure Folder ile olduğu fark edilir, bu nedenle yapmanız gereken şey uygulamayı kaldırmaktır ve Google Launcher çalışmıyorsa bu sorun çözülebilir.
 

Sorun 12: Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’ta Bildirim gecikiyor sorunu ve çözümü

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus kullanıcılarının bazıları, bildirimi anında almadıklarını ve geciktiklerini söyledi. Bildirimin resmi amacınızla ilgili olması durumunda, bu kesinlikle büyük bir konudur ve bunları doğru şekilde almanız gerekir. Bununla birlikte, çözümler aşağıda tarif edilmiştir.

Çözümler:

 • Israrcı pil tasarrufu özelliği Android 7.0 Nougat’ta hiç şüphesiz ki mükemmel bir özellik ve Samsung bunu Galaxy S8’de de kullanıma sunuyor. Bu nedenle, ayarlarda bazı değişiklikler yapılması gerekiyor ve sorun çözülecek. Ayarlar> uygulamaya doğru ilerleyin ve sağ üst menüde bulunan Özel erişim seçeneğine dokunun ve ardından pil kullanımını optimize et seçeneğini seçmeniz gerekir. Bir açılır menü, burada Değişiklik seçeneğine gitmeniz gereken yerlere ulaşacak ve bildirimin tümüyle geciktirilmemesi gereken tüm uygulamaları ekleyecektir.

 

Sorun 13: Samsung Galaxy S8-S8 Plus Otomatik döndürme çalışmıyor

Olsa otomatik döndürme özelliği Galaxy S8 düzgün çalışmıyorsa ayarlarında etkindir. Birçok kullanıcının şikayet ettiği konu budur. İşte bu sorunun düzeltmeleri.

Çözümler:

  • Öncelikle, cihazı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
  • Ardından, cihazı güvenli moda getirin ve otomatik döndürmenin çalışıp çalışmadığını görün. Evetse, çok yakın zamanda yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve ardından bu sorunun gerçekte başlatıldığını öğrenin.
 
 • Bazen ivmeölçer ve G-sensörü gibi sensörlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle, sensörleri yeniden kalibre etmek için GPS ve Durum Araç Kutusu uygulamasını indirmeniz ve sorunun çözülüp çözülmeyeceğini kontrol etmeniz tavsiye edilir.

GPS and Status Toolbox app

 • Rotasyon Kontrolü, Play Store’da bulunan başka bir uygulamadır ve bu sorunun düzeltilmesi olabilir. Bu uygulama manuel olarak yatay yönlendirmeye geçmenizi sağlar.
 • Son olarak, fabrika cihazı sıfırlayın.

Sorun 14: Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus ‘ta uygulama donma sorunu ve çözümü

 • Cihazı kapatın. Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için birkaç saniye bekleyin ve tekrar açın.
 • Güç düğmesine basıp yeniden başlatma seçeneğini seçerek yumuşak bir sıfırlama gerçekleştirin.
 • Çok sık donuk olan uygulamanın önbelleğini temizle. Ayrıca, olabilir önbelleği temizlemek ayarları> tamamen tüm uygulamaların önbelleği temizlemek olacaktır depolama giderek sistemin.
 • Fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap