1. Ana Sayfa
  2. Galaxy
  3. Samsung Galaxy’ler için Alternatif Orjinal ROM Sitesi

Samsung Galaxy’ler için Alternatif Orjinal ROM Sitesi

updato

Arkadaşlar, denk geldiğim ve içerisinde tıpkı Sammobile’daki gibi orjinal rom’ların indirme linkleriyle beraber yer aldığı ve linklerin çıkan yeni sistem güncellemeleriyle beraber sürekli güncellendiği siteyi sizlerle paylaşıyorum.

Yeni! Çok Daha Hızlı Orjinal ROM Kaynağı

Bundan böyle Samsung Galaxy akıllı telefonların orjinal rom’larını bizzat biz yüklüyoruz. Aşağıdaki butona tıklayarak yeni firmware sayfamızı ziyaret edebilir, hız sınırı olmadan indirme yapabilirsiniz:

Samsung Galaxy’ler için Alternatif Orjinal ROM Sitesi: Updato

Bu site neredeyse Sammobile ile aynı tasarıma sahip. En büyük farkları dosyaları: – Beklemek yok
– Mümkün olduğunca hızlı indirme (siteye yüklenme olursa yavaşla oluyor malesef)
– Üyelik şartı yok Siteye ulaşmak için: https://updato.com/firmware-archive-select-model

UPDATO’DAN GALAXY’NİZİN ORJİNAL TÜRKİYE ROM’UNU İNDİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

   1.   Updato sayfasına uğrayın. Ardından Enter device or model number üzerine tıklayarak telefon modelinizi yazın; mesela benim telefon Galaxy S7 olduğundan ben Galaxy S7 yazıyorum. Yazar yazmaz hemen yazdığınız alanın altında telefon modelleri beliriyor. Bende GALAXY S7 ile GALAXY S7 Edge diye iki seçenek belirdi. Buradan modelinizi seçin. Ben GALAXY S7‘yi seçtim.
   2.   Açılan yeni sayfanın üst kısmından filtreleme yapacağız: REGION başlığının hemen altındaki Filter by region üzerine tıklayıp TUR yazın. Siz yazdıktan hemen sonra TURKEY (TUR) belirecektir, bunun üzerine tıklayarak solundaki kutucuğu işaretleyin. Seçimin geçerli olabilmesi için sayfada boş bir alana farenin sol tuşuyla tıklayın.
   3.   Android versiyonunu seçmek için VERSION başlığının hemen altındaki Filter by version üzerine tıklayıp telefonunuza yüklemek istediğiniz Android sürümünü seçin. Seçimin geçerli olabilmesi için sayfada boş bir alana farenin sol tuşuyla tıklayın.
   4.   Sayfanın yine üst kısmında SMART SEARCH yazısının karşısında, mavi büyüteç ikonunun hemen altında UPDATE RESULTS üzerine tıklayarak yaptığımız seçimlerin geçerli olmasını sağlayın.
   5.   Sayfa yenilendikten sonra versiyonların TURKEY (TUR) olarak listelendiğini göreceksiniz. Şimdi listenin üstündeki kalın başlıklardan DATE üzerine tıklayarak en güncel sürümün en üste çıkmasını sağlayın.
   6.   Sayfa bir kez daha yenilendikten sonra telefon modeline uygun olan güncelleme üzerine tıklayın (en üstteki en güncel olandır, aşağı doğru eski güncellemeler yer almaktadır).
   7.   Bir sonraki sayfanın üst kısmında sağa doğru baktığınızda kırmızı zemin üzerine beyaz harflerle yazılmış Download butonunu göreceksiniz. Bunun üzerine tıklayarak orjinal ROM’unuzu hemen indirmeye başlayabilirsiniz.
   8.   İnen dosyayı ODIN programıyla telefonunuza flaşlayabilirsiniz. Nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

odin download
Önerilen Yazı
ODIN Son Sürüm İndir | Samsung Galaxy Orjinal ROM Atma Programı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap