1. Ana Sayfa
  2. Galaxy
  3. Samsung Galaxy’lerde En İyi Pil Ömrü Uzatma Optimizasyonları

Samsung Galaxy’lerde En İyi Pil Ömrü Uzatma Optimizasyonları

Samsung Galaxy Pil Optimizasyonları Header
2

Samsung Galaxy’lerin pilinin sandığınızdan çok daha uzun ömürlü olduğunu biliyor muydunuz? İşte bu makaledeki optimizasyonlarla pil ömrünü oldukça uzatabilirsiniz!

Samsung Galaxy’lerin Pil Sorununa Etkili Çözümler!

Telefonunuzu güncellediğinizde, fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde, bir süre kullandıktan sonra veya başka bir sebeple Galaxy’nizin pil ömrü önceki zamanlara kıyasla azaldı mı? O halde doğru makaledesiniz. Bu yazımda telefonunuzun pilini en verimli şekilde nasıl kullanabileceğinize dair optimizasyonlara yer verdim. Umarım gerçekten işinize yarar.

samsung siyah temalar
Önerilen Yazı
Karanlık/Siyah Tema Kullanarak Pil Performansınızı Arttırın!

Samsung Galaxy’lerde Pil Kalibrasyonu Yapın

Galaxy Pil Kalibrasyonu Header

Samsung Galaxy akıllı telefonunuzun pilini kalibre ederek onarın. Özellikle pil göstergesindeki hataları en aza indirgeyerek daha iyi pil kullanımı sağlayın. Root’suz ve Root’lu iki ayrı anlatım mevcuttur.

Samsung Galaxy’nizin Hızlı Şarj Özelliğini Ender Zamanlarda Kullanın

Pil Şarjı Header

Sürekli hızlı şarjın pile etkisi malesef olumsuz olarak yansımaktadır ve bu da pil ömrünü kalıcı olarak kısaltmaktadır. Hızlı şarj ile ilgili aşağıdaki yazılarımı okumanızı öneririm:

Silinmeyen Gereksiz Bileşenlerden Kurtulun!

EZ Package Disabler Bloatware

Samsung Galaxy’lerde yoğun reklam ve fonksiyon bulunması dolayısıyla telefonda birçok aktif bileşen bulunmaktadır. Herkes için bu bileşenler gerekli olmayabiliyor. Hiç kullanmadığınız ama sürekli çalışan uygulamalardan kurtulmanın zamanı gelmedi mi? Bunun için aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz:

Galaxy’lerde Pil Tasarrufu için En Etkili Öneriler

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Hızlı Şarj Header

Samsung Galaxy akıllı telefonunuzda yapacağınız birkaç ince ayar ile pil ömrüne inanılmaz katkılar sağlayabilirsiniz. Bununla alakalı yazım ise aşağıdaki linkte yer almaktadır:

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Hizli Sarj Header
Önerilen Yazı
Samsung Galaxy’ler için Pil Tasarrufu Önerileri
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap