1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. Samsung Good Lock 2021 | 25+ Modül | Sorunlar ve Çözümler
Trendlerdeki Yazı

Samsung Good Lock 2021 | 25+ Modül | Sorunlar ve Çözümler

Samsung'un arayüz özelleştirme uygulaması olan Good Lock uygulamasına dair tüm detaylara değiniyoruz. Üstelik tamamen yenilenmiş ve sorunsuz yükleyebileceğiniz şekilde!

samsung-good-lock
3

Good Lock Nedir?

Good Lock, Samsung Galaxy akıllı telefonunuzu özelleştirmek için kullanılan farklı modüllerin (uygulamaların) bizzat Samsung firması tarafından geliştirilen bir koleksiyonudur. Good Lock ile kilit ekranı, navigasyon çubuğu, durum çubuğu, hızlı panel (Quick panel) ve daha fazlasını isteğinize göre tamamen özelleştirilebilirsiniz. Ayrıca, Google Politikaları nedeniyle Samsung OneUI arayüzünden kısıtlanan özel parmak hareketleri ve çoklu görev özellikleri gibi, cihazınıza kullanım şeklinizi değiştiren yeni işlevler de ekleyebilirsiniz

Samsung Good Lock İndirme Alanı

 

Temel Uygulama:

Samsung Good Lock: Good Lock bileşenlerini kontrol etmenizi sağlar.

Modüller:

Samsung ClockFace: Kilit ekranı ve Always On Display saat stillerini özelleştirmenizi sağlar.

Samsung Edge Touch: Edge ekranı olan Samsung Galaxy telefonunuzda, ekranın kenarlarına sınır koyarak istenmeyen dokunmaları engelleyebilirsiniz.

Samsung EdgeLighting+: Samsung Galaxy cihazınızın Edge efektlerini özelleştirmenizi sağlar ve yeni efektler ekler.

Samsung LockStar: Kilit ekranında saat, ikon, özel metin ve daha fazla işlevin yerini istediğiniz gibi değiştirip, açıp-kapatmayı sağlar. Özetle kilit ekranı özelleştiricisi diyebiliriz.

Samsung MultiStar: Son uygulamalar tuşuna basınca çıkan ekranı özelleştirmenizi ve bu ekrana sabit birkaç uygulama eklemenizi sağlar.

Samsung NavStar: Navigasyon çubuğunu özelleştirmenizi sağlar.

Samsung Nice Catch: Telefonunuzun titreşimlerini yönetmenizi ve hangi uygulamanın telefonu titrettiğini öğrenmenizi sağlar.

Samsung Nice Shot: Ekran görüntüsü alma fonksiyonunu özelleştirmenizi sağlar.

Samsung NotiStar: Yeni bildirim yönetim servisidir. Bildirimleri özelleştirmenizi sağlar.

Samsung One Hand Operation +: Telefonunuzu sadece elinizin başparmağıyla kolayca kullanabilmeniz için özelleştirmenizi sağlar.

Samsung QuickStar: Hızlı panel (Quick panel) denilen (bildirim çubuğunu aşağı çekince çıkan butonlar) ekranı özelleştirmenizi sağlar.

Samsung RoutinePlugin: (Resmi açıklama bulunamadı)

Samsung Routines: Telefonunuzun çeşitli durumlarda nasıl davranacağını ayarlamanızı sağlar.

Samsung SoundAssistant: Samsung Galaxy akıllı telefonlar için gelişmiş yardımcı ses uygulamasıdır.

Samsung Task Changer: Uygulama geçişlerini özelleştirmenizi sağlar.

Samsung Theme Park: Bir tema oluşturmak, bir temayı hızlı ve kolay bir şekilde kurmak için tasarlanmış uygulamadır.

Samsung Galaxy Labs: (Resmi açıklama bulunamadı)

Samsung Galaxy Labs Agent: (Resmi açıklama bulunamadı)

Samsung File Guardian: (Resmi açıklama bulunamadı)

Samsung Battery Tracker: (Resmi açıklama bulunamadı)

Samsung Battery Guardian: (Resmi açıklama bulunamadı)

Samsung App Booster: (Resmi açıklama bulunamadı)

Samsung Home Up: Ev ekranı arayüzünü farklı özelliklerle değiştirmenizi sağlar.

Samsung Pentastic: Samsung Galaxy Note akıllı telefonunuzun kalem fonksiyonlarını geliştirir.

Samsung Wonderland: Hareketli duvar kağıtları hazırlamanızı sağlar.

Samsung Keys Cafe: Kendinize özel klavye oluşturmanızı sağlar.

Theme Park, File Guardian, Battery Tracker, Battery Guardian, App Booster gibi modülleri çalıştırmak için Galaxy Labs uygulamasına girmeniz yeterlidir. Tüm bu modüller Galaxy Labs içerisinde listelenmektedir.

 

Good Lock: Not Supporting Country Sorunu ve Çözümü

Good Lock, ülkemiz dahil birçok ülkede henüz kullanılamıyor. En azından Samsung resmi destek vermiyor. Amerika ve Hindistan’da ise kullanılabiliyor. Bu yüzden Good Lock’u açtığımızda “Server error“, “This content isn’t available in your current country“, “Not supporting country” gibi hatalarla karşılaşabiliyoruz. Bu sorunun üstesinden gelmek için bir adet VPN uygulaması kullanıyoruz ve sim kartımızı çıkarıyoruz.

Bu sorunun çözümü için aşağıdaki adımları uygulamalısınız:

Sim kartsız işlem yapılacağı için Wi-Fi bağlantısı gerekmektedir.
 1. Öncelikle bir VPN uygulaması edinin (UFO VPN ile test ettik, siz de kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın).
 2. Telefonunuzu kapatın, sim kartınızı çıkarın ve telefonunuzu açın (hafıza kartı kullanmıyorsanız telefonunuz açıkken sim kartınızı çıkarabilirsiniz).
 3. Telefonunuzun Ayarlar > Uygulamalar > Galaxy Store > Depolama > Veriyi sil yolunu izleyerek veriyi silin (örnek ekran görüntüsü için tıklayın).
 4. Telefonunuzda Wi-Fi bağlantısını etkinleştirip bir ağa bağlanın ve internetinizin çalıştığından emin olun.
 5. VPN uygulamanızı açın ve konum olarak Amerika‘yı (US veya United States) seçip bağlanın.
 6. Şimdi Good Lock uygulamanızı açabilirsiniz. Artık modüller görüntülenecek ve karşılaştığınız hatalar gitmiş olacaktır. Ancak yine de hatalar devam ediyorsa, Good Lock uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve bir sonraki adıma geçin.
 7. Galaxy Store‘u açın ve arama ikonuna dokunup good lock diye arama yapın ve karşınıza çıkan Good Lock uygulamasını yükleyin.
 8. Good Lock yüklendikten sonra açın, bu sefer hatalar gitmiş olacaktır ve yükleyebileceğiniz veya APK olarak yüklediyseniz güncelleyebileceğiniz modülleri göreceksiniz. Bazı modüller, Good Lock’un içerisinde, ekran alt kısmındaki Family sekmesinde yer almaktadır. Göremedikleriniz olursa bu kısma bakmayı ihmal etmeyin.
 9. Modüllerle işinizi bitirdikten sonra VPN’yi kapayıp sim kartınızı telefonunuza geri takabilirsiniz.
VPN’yi kapatıp sim kartınızı telefonunuza takınca, Good Lock tekrar kullanılmaz hale gelmektedir. Alternatif çözüm için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

 

Alternatif Good Lock Uygulaması: Nice Lock

Good Lock’un ülke desteğinin çok sınırlı olması ve çalışması için yukarıda anlattığımız bir dizi zahmetli işlem gerektirmesi dolayısıyla, sonradan geliştiriciler tarafından Samsung’dan bağımsız olarak geliştirilen Nice Lock uygulamasını kullanarak, Good Lock modüllerine erişim sağlayabilirsiniz.

Nice Lock’u düzgünce kullanabilmek için öncelikle modülleri APK olarak, yukarıdaki indirme linklerinden indirip telefonunuza yüklemelisiniz.
Nice Lock İndirGoogle Play sayfasını açar

 

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra açınca, yüklü olan tüm Good Lock modüllerini göreceksiniz. İstediğiniz modül üzerine dokunarak ayarlarını yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (7)

 1. Samsung Task Changer acinca asagidaki hatayi veriyor. Ayni hatayi digerinin bazilarinda da veriyor. Cihaz s20 android11

  Hata…
  Congratulations for your new operating system upgrade. This app version is not compatible with new operating system. Please update app to new version once available for update. Happy customizing!!!

 2. 3 ay önce

  Ülkenizde kullanılmamaktadır diyor, cihaz s8+, hangi olarak değiştirmeliyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.