Download ODIN Latest Version | Samsung Galaxy Original ROM Launcher Program

Samsung Galaxy smart mobile phone Odin with you at the original ROM . How to download the latest version and how to use the program , we explained for you!

Latest Version ODIN Program Download Method

To download and run the latest version:

1. Go to the program’s website by clicking here .
2. Click on the button with the highest version number.
3. A little below the page you are scrolling, you will see Download Now buttons. Download it by clicking the button for the highest version.
4. Put the contents of the downloaded archive into a folder.
5. In the folder OdinX.exe [/ su_tooltip] Right click on the file and select Run as administrator . After running the warningPass by saying OK .

6. It is now the program successfully was downloaded and executed.

[geo-post id=”2701″]

How to Use the ODIN Program?

Attention please!

Using this explanation, you are solely responsible for any damage you cause to your device !

[/ su_box]

The ODIN program works in conjunction with the ODIN / Download Mode of Samsung Galaxy smartphones. To use this program:

 

1. Run the ODIN program.
2. Download the drivers to your computer from here.
3. Get the original rom of your phone ( click to get the original rom ). Put the files in the .zip rom archive into a folder.
4. Put your phone in Download mode ( click to learn how ).
5. Run the ODIN program and connect your phone to your computer with a USB cable.
6. Mount the ROM files to ODIN. Namely, in the ODIN program:

Click on the BL section, select the file starting with BL_ from among the files you have thrown into the folder . Click on the
AP section, select the file that starts with AP_ from among the files you have thrown into the folder . Click on the
CP section, select the file that starts with CP_ from among the files you put into the folder . Click on the
CSC section, select the file that starts with CSC_ among the files you have thrown into the folder .

7. Click the Start button from the program . Wait for the process to finish. When done, unplug the USB cable and the phone will reboot automatically. It may take up to 15 minutes to power on, wait. After the phone boots up, you will be greeted with a setup screen. If you've come this far, congratulations, the original rom has been successfully installed on your phone.

[geo-post id="302"]

34 thoughts on “Download ODIN Latest Version | Samsung Galaxy Original ROM Launcher Program”

 1. reis çok güzel bi çalışma olmuş ama burada verdiğim bilgi BL – AP – CP – CSC parça parça vermiş sin en temiz ve sorunsuz olanı burda tamam çok güzel indirelim dosyayı aaaaaaaa turbobit şansa bak ne farkı varsa google drive den bence eksiği var neyse namussuz o kadar hızlı indiriyor ki 1 saatte 200 mb indirdi mobil ödeme ile 1 hafta kullanım için 27 tl para ödeyip preminium üyelik aldım olsun kullanırım film indiririm önemli değil dosyayı inddirdim bütün hayal kırıklığı hayatım boyunca hiç böyle kazık yememiştim
  inen dosyaya bakarnısınız…….N7100XXSFQA5_N7100OJVFOD1_N7100XXUFOA1_HOME.tar.md5
  kim bilir kim birleştirdi belki türkiye romu bile değil. Şimdi admin bey sen bunu okuduktan sonra koymayacaksın belki sen paylaştın belki başkası paylaştı ama böyle şeylere izin verme dostum gerçekten çok sinirliyim.

  Reply
  • Samsung yazılımlarının dosyaları 2 türlüdür. İlki dediğiniz gibi 4 kısımdan oluşan BL-AP-CP-CSC’den oluşan parçalar halinde, diğeri ise tek dosya halinde olan biçimi genelde önceki samsung modellerine ait olur tek dosya. Bu tek dosyayı AP kısmına gösterip yazdırabilirsiniz. AP kısmına gösterdiğiniz .md5 dosyasını görene kadar donma yapabilir biraz beklerseniz işlem tamamlanır.

   Reply
 2. merhaba
  p602 cihazıma güncel rom atmak istiyorum
  spen özelliklerini kullanabileceğim güncel bir rom bulabimem mümkünmü
  farklı model bir samsung tabletin romunu kurabilirmiyim?

  Reply
  • Merhaba resmi olarak cihazınıza ait ilk ve son güncel rom sürümü Kitkat 4.4.2. Bunun dışında başka tablet romlarını kuramazsınız fakat internette custom romları bulup cihaza kurabilirsiniz.

   Reply
 3. merhabalar. sayfanızdan note4 stock rom indirdim. odin ile yükleme dosyasını açtım ve sorunsuz bir şekilde yüklendi. hiçbir hata vermedi fakat telefon herşey bittikten sonra açıldığında hiçbirşey yüklenmemiş ve fabrika ayarına bile dönmediğini gördüm. yani rom hiç silinmemiş bunun nedeni nedir. temiz rom nasıl atarım

  Reply
 4. selamlar öncelikle sm-611f modeli için rom indirmekte problem yaşıyorum dosya büyüklüğü 2.3 gb olarak görünmekte ve hiç bir şekilde indirme başarılı olmamıştır desteğinize ihtiyacım var admin ?

  Reply
 5. Hocam, yayımladığınız listeden rom indirdim, lakin indirdiğim dosyanın içinde BL, AP, CP, CSC ile başlayan dosya yok. “tar.md5” uzantılı tek dosya var. Bu durumda ne yapmalıyım?

  Reply
 6. Hocam öncelikle hayırlı geceler ben xda’dan custom rom yükledim lakin yüklediğim romu beğenmedim ve eski orjinal yazılıma dönmek istiyorum bu verdiğiniz stock rom ile orjinal yazılıma dönebilir miyim ?

  Reply
 7. Kolay gelsin hocam,şarj çok değilken kurdum romu,şimdi cihaz açılmıyor,devamlı android başlatılıyor ekranına geri dönüyor,nasıl düzeltebilirim bu durumu ?

  Reply
  • Eğer ODIN ile flash işlemi esnasında telefonun şarjı bitip de kapanmamışsa, biraz beklerseniz telefonunuz açılacaktır.

   Beklediğiniz halde açılmıyorsa, “Android başlatılıyor” ekranında 15 dakikadan fazla takılıp kalıyorsa, telefonunuzu en az 1 saat şarj ettikten sonra, “Android başlatılıyor” ekranındayken download moduna girmeye çalışın. Telefonunuzun modelini belirtmemişsiniz, o yüzden hangi tuşlarla download moduna girebileceğinizi söyleyemiyorum, bunu siz zaten biliyorsunuz. İlgili tuşları basılı tutun ve download ekranı açılana dek bırakmayın.

   Download modu açıldıktan sonra orjinal rom’unuzu prosedürlere uygun olarak tekrar telefonunuza yükleyin.

   Reply
   • Cihaz Galaxy M20 SM-M205F yine aynı hatayı alıyorum hocam,indirdiğim romda AP_ BL_ CP_ CSC_ HOME CSC_ dosyaları mevcut hangilerini kurmam gerekiyor.

    Reply
    • Her bir dosyayı programdaki karşılığına denk gelecek şekilde seçin. Anlatımda da söylendiği gibi AP bölümüne AP_ ile başlayan dosyayı, BL bölümüne yine aynı şekilde BL_ ile başlayan dosyayı gösterip bu şekilde devam edin. CSC bölümüne ise CSC_ ile başlayan dosyayı gösterin HOME_CSC dosyasını değil. Ardından flash işlemini başlatın, işlem bitince telefonunuz yeniden başlayacaktır. Telefondan telefona ilk açılış süresi değişmektedir. 10-30 dakika içinde telefonunuz size kurulum ekranını gösterecek şekilde açılması gerekiyor.

     Reply
     • Added!!
      Enter CS for MD5..
      Check MD5.. Do not unplug the cable..
      Please wait..
      Checking MD5 finished Sucessfully..
      Leave CS..
      Enter CS for MD5..
      Check MD5.. Do not unplug the cable..
      Please wait..
      Checking MD5 finished Sucessfully..
      Leave CS..
      Enter CS for MD5..
      Check MD5.. Do not unplug the cable..
      Please wait..
      Checking MD5 finished Sucessfully..
      Leave CS..
      Enter CS for MD5..
      Check MD5.. Do not unplug the cable..
      Please wait..
      Checking MD5 finished Sucessfully..
      Leave CS..
      Odin engine v(ID:3.1301)..
      File analysis..
      Total Binary size: 4640 M
      SetupConnection..
      Yazdı bekliyor..

 8. size gerçekten çok teşekkürederim abartısız, 2 gündür ugraşıyordum sonunda sizin sayenizde çözdüm telefon ,sadece download modundaydı . açmaya çalışsamda kapanıp tekrar başa dönüyordu samsung yazıyordu sayenizde açtım telefonumu

  Reply
 9. Bir yazılımcı olarak tüm interneti en dibine kadar aradım, sizin kadar açık ve sade anlatan bir blog görmedim. Adeta gerizekalıya anlatırmış gibi anlatmışsınız (olması gerektiği gibi). Başarılarınızın devamını dilerim.

  Reply
  • Öncelikle sitemize hoşgeldiniz.

   Bloğumuzda anlatımlarımızı hazırlarken yanlış anlaşılmalara mahal vermemeyi ve mümkün olan en hatasız yöntemleri sağlamaya özen gösteriyoruz.

   Sitemizden memnun kalmanıza oldukça sevindim! Eğer bir isteğiniz olursa buraya yazmanız yeterlidir. Yorumlar sürekli bizzat tarafımızca denetlenmektedir.

   Reply
   • Merhaba, Samsung Note 4 telefonuma (çıktığından beridir ilk sahibiyim) her zamanki gibi format attım.(hiç başka rom kurmadım telefgonuma hep orj. romu ile kullandım.) Yeniden kurulum esnasında “telefonumun düzgün formatlanmadığından dolayı samsung hesabıma yönlendirildiğim uyarısı çıkmakta ve ekranda samsung bilgilerimin girilmesi beklenmekte.Samsung kimlik bilgimi ve şifremi DOĞRU olarak girdikten sonra “işleme hatası “çıkmakta ve kurulum ilerletilememektedir. Ne yapacağımı şaşırdım ve bari orjinal romu dışarıdan kurayım dedim kendi kendime ve bu siteye ulaştım.. Yapabileceğiniz bir uyarınız vb. var mı benim için..

    Reply

Leave a Comment