1. Ana Sayfa
  2. Galaxy
  3. Samsung, Amiral Gemilerini One UI 2.1’e Yükseltiyor

Samsung, Amiral Gemilerini One UI 2.1’e Yükseltiyor

one-ui

Samsung, yakın zamanda Galaxy S9, S10, Note 9 ve Note 10 modellerine vereceği güncellemeler ile akıllı telefon arayüzünü One UI 2.1 sürümüne yükseltecek. Şuan Android 10 yüklü telefonlarda One UI 2.0 arayüzü bulunuyor.

Samsung Galaxy S20 amiral gemileri, etkileyici donanım özellikleri yanı sıra Samsung’un Android arayüzü olan One UI’nın en yeni sürümünü de barındırıyor. Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra, Android 10 tabanlı One UI 2.1 ile birlikte geliyor. Galaxy Z Flip de en yeni One UI sürümünü alacaklar arasında.

Samsung, Android 10 güncellemesini önceki amiral gemilerine zaten yayınlamış olsa da, bu güncelleme One UI sürümünü yalnızca 2.0’a yükseltmişti. Bununla birlikte, Güney Kore portalındaki bir Samsung topluluk moderatörüne göre , One UI 2.1 sonunda bu cihazlara da verilecek (Bkz.: SamMobile)

Galaxy S10, Note 10, S9 ve Galaxy Note 9 için One UI 2.1 Güncellemesi

One UI 2.0 ve One UI 2.1 arasında birkaç minik fark var. One UI 2.1, esas olarak Galaxy S20 ve Galaxy Z Flip telefonlarda bulunan yeni donanımlara yöneliktir. 120Hz ekran yenileme hızına geçme seçeneği veya Galaxy Z Flip’deki katlamayı destekleyen UI modifikasyonu gibi özellikleri getiriyor. Bu özellikler ve kullanıcı arayüzü düzenlemeleri, güncellemeden sonra bile eski Galaxy cihazlarının hiçbirinde kullanılamayacak. Çünkü bu cihazlarda donanımsal olarak 120Hz ekran yenilemesi veya ekran katlama özelliği yok.

Bununla birlikte, yeni One UI sürümü, önceki Samsung Galaxy amiral gemilerine birkaç yeni özellik getirebilir. One UI 2.0, üç kez ekran yakınlaştırma seviyesi sunarken, One UI 2.1, bu yakınlaştırmaya iki seviye daha ekler. Ekran Yakınlaştırma özelliğine eklenen yeni özellik sayesinde, ekrandaki içeriklerin ne kadar büyük veya küçük görüneceğini ayarlamanıza olanak tanır.

Samsung Quick Share’da One UI 2.1’e özgü bir özelliktir. Apple’ın AirDrop’u gibi Samsung Galaxy akıllı telefonlar ve tabletler için yerel bir dosya paylaşım hizmetidir. Samsung Quick Share, bağlı cihazlar arasında eşler arası bir Wi-Fi ağı oluşturmak için Bluetooth fonksiyonunu kullanır.

One UI 2.1 ayrıca Saat uygulamasına Spotify desteği ekleyerek müzik akışı uygulamasından en sevdiğiniz şarkıları alarm sesi olarak ayarlamanızı sağlar. Yenilenmiş AR Emoji, yeni bir Müzik Paylaşımı özelliği ve aerodinamik Google Duo entegrasyonu da One UI 2.1’e özel olarak gözümüze çarpmaktadır.

Tüm bu özelliklerin önceki Galaxy amiral gemilerine girip girmeyeceği henüz netleşmedi. Ayrıca, One UI 2.1 güncellemesinin bu cihazlar için ne zaman kullanıma başlayacağına dair bir zaman aralığı yok. Umarız, çok uzun bir bekleyiş olmaz.

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap