1. Homepage
 2. Galaxy
 3. Samsung Telefonları için Gece Modu Nasıl Kullanılır?

Samsung Telefonları için Gece Modu Nasıl Kullanılır?


Samsung telefonunuz varsa, geceleri telefonunuzun okumasını kolaylaştırmak için iki yönteminiz vardır – Samsung Gece modu ve Samsung mavi ışık filtresi. Her ikisi de Hızlı Ayarlar menüsünden açmak çok kolaydır . Ayrıca her birinin otomatik olarak açılmasını planlayabilirsiniz. Farklılıkları açıklayacağız ve nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Not: Samsung’un mavi ışık filtresi ve gece modu Android Pie ile gelen gece modundan biraz farklı . Güneş battığında ekranınızın okunmasını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Samsung’un gece modu ekrandaki öğeleri karartıyor, bu yüzden karanlık olduğunda telefonunuzun parlak ekranı şok edici olmayacak. Mavi ışık filtresi, ekranınızdan gelen mavi ışığın çıkışını azaltan bir yazılım çözümüdür.

Samsung Gece Modu ve Mavi Işık Filtresi Arasındaki Fark

Gece modu, telefonunuzun kullanıcı arabirimi öğelerini ters renklerine dönüştürür – beyaz siyah olur, vb. Bu, Android Pasta’da ilk tanıtılan Android gece modunu kullanır. Telefonunuz gece boyunca daha az parlak ve okunması kolay olabilir. Ancak, gece modu tüm uygulamalarda çalışmaz. Örneğin, Amazon Alışveriş ve hatta Samsung’un kendi Samsung Health’i, gece modunun yönergelerine uymuyor. Ne yazık ki, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığına dair isabet var veya özleniyor.

Mavi ışık filtresi, ekranın kendisinin çıktısını etkiler. Bunun yararı evrensel olarak işe yaramasıdır, çünkü kılavuz ilkeyi izleyen uygulamalara dayanmaz. Ekranınızdakilerden bağımsız olarak sadece mavi ışık çıkışını azaltır. Mavi ışık filtresi, gece modundaki gibi ekranınızı daha kısık hale getirmez, ancak yapılan araştırmalar mavi ışığı filtrelemenizin daha kolay uyumanıza ve daha iyi uyumanıza yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Her iki mod da karanlık saatler boyunca göz yorgunluğuna ve ışık hassasiyetine yardımcı olabilir. 

Gece Modu veya Mavi Işık Filtresi Manuel Olarak Nasıl Açılır

Gece modunu veya mavi ışık filtresini açmanın en kolay yolu sadece Bildirim gölgesini aşağı kaydırmaktır . İkinci kez aşağı hızlıca kaydırın göstermek için Hızlı Ayarlar simgeleri – o Telefonunuzda ve Kapalı hizmetlerini dönelim simgeleridir Swipe (Wi-Fi, Bluetooth, senin el feneri, vb gibi) bulmak kadar sağa Gece modu veya Mavi ışık filtresi ve açmak için bir kez dokunun. Kapatmak için tekrar dokunun. 

 

Gece Modu Nasıl Kullanılır?

Gece modunu Ayarlar’dan da açabilirsiniz . Veya, gece modunun otomatik olarak Açık ve Kapalı olmasını istiyorsanız, bu seçenek de Ayarlar’dadır .  

 1. Ayarlar > Ekran’ı açın .

   
 2. Gece modunu açmak ve kapatmak için sağdaki Gece modu düğmesine dokunun .

 3. Gece modunu otomatik olarak Açık ve Kapalı olarak ayarlamak istiyorsanız , sol taraftaki Gece modu kelimelerine dokunun . 

   
 4. Gece modunun otomatik olarak Açılmasını ve Kapatılmasını sağlamak için Planlandığı gibi  seçimine dokunun .

   
 5. Açmak veya Kapamak için kendi zamanınızı ayarlamak için Gün batımından gün doğuşuna veya Özel zamanlama’yı seçin .

 6. Özel bir program seçtiyseniz, istediğiniz zamanları değiştirmek için Başlangıç ​​zamanı ve Bitiş zamanı öğesine dokunun .

Program ayarlanmış olsa bile, Gece modunu manuel olarak açıp kapatabilirsiniz.

 

Samsung Mavi Işık Filtresi Nasıl Kullanılır

Ayrıca mavi ışık filtresini Ayarlar’da açıp kapatabilirsiniz.

 1. Ayarlar > Ekran’ı açın .

 2. Özelliği Açık ve Kapalı konuma getirmek için Mavi ışık filtresinin sağındaki kısma dokunun .

 3. Mavi ışık filtresini Açık ve Kapalı konuma getirmek için günlük bir program ayarlamak ve filtrenin opaklığını ayarlamak için soldaki Mavi ışık filtresi kelimesine dokunun . 

   
 4. Mavi ışık filtresi açıksa, filtrenin Opaklığını , uygun gördüğünüz şekilde daha fazla veya daha az mavi ışığa izin verecek şekilde ayarlayabilirsiniz .

 5. Filtrenin günlük zamanlamasını ayarlamak için Zamanlandığı gibi aç’a dokunun , ardından Gün doğumu için gün batımını veya İstediğiniz gibi Özel zamanlamayı seçin .

 6. Özel bir program seçerseniz , filtreyi Açmak ve Kapatmak için zamanları ayarlamak üzere sırasıyla Başlama zamanı ve Bitiş zamanı üzerine dokunun .

Write a Comment

About Author

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Write a Comment