1. Ana Sayfa
  2. Galaxy
  3. Samsung’un 2020 amiral gemileri Android 12’ye kadar sadece büyük güncellemeler alacak

Samsung’un 2020 amiral gemileri Android 12’ye kadar sadece büyük güncellemeler alacak

samsung-android-9-pie-guncelleme-telefon-listesi-ve-cikis-tarihleri-1

Samsung aynı politikayı yıllardır elinde tutuyor.

Bilinenler;

  • Samsung, en son telefonları için güncelleme programını yayınladı.
  • Beklendiği gibi, şirket önümüzdeki iki yıl boyunca sadece S20 serisi ve Galaxy Z Flip için tam yazılım desteği sağlayacak.
  • Bundan sonra, dördüncü ve son yıldaki üç aylık güvenlik sürümlerini takiben bir yıl daha aylık güvenlik güncellemeleri alırlar.

Galaxy S20 serisi ve Galaxy Z Flip’in şirket tarafından piyasaya sürülecek en pahalı telefonlar arasında olmasına rağmen , Samsung’un bu telefonlar için yazılım desteğini her zamanki iki yıllık tam desteğinin yanı sıra iki yıllık güvenlik güncellemelerinin ötesinde genişletmeyi planlamadığı bildiriliyor. SamMobile uyarınca .

Samsung, telefonunu güncelleme hızı konusunda son yıllarda çok gelişti. Bir zamanlar kullanıcılara yeni yazılım sağlamadaki en yavaş telefon üreticilerinden biri olsa da, artık Google, Pixel için yapmadan önce telefonları için aylık güvenlik güncellemeleri yayınlıyor.

Ancak, güncelleme sağlamada daha hızlı hale gelirken, Samsung maalesef telefonlarının ömrünü uzatmak için çok fazla çaba göstermedi. Yıllardır, şirket tam yazılım desteği için 2 yıllık bir programa bağlı kaldı (yani hem güvenlik güncellemelerini hem de Google’dan en son özellik güncellemelerini sağlayacak) ve ardından bir yıl daha aylık güvenlik güncellemeleri sunacak. Tüm yazılım desteği, telefonun piyasaya sürülmesinden sonraki dördüncü yıl içinde sona erer ve güvenlik güncellemeleri tamamen durmadan önce bu noktada üç ayda bir olarak yayınlanır.

Şirket, 2020 amiral gemilerini aylık güvenlik güncellemeleri almak üzere sıralanan cihazlar listesine eklediğinden, şirket için her zamanki gibi iş yaptığını açıkça gösteriyor ve önceki amiral gemilerine kıyasla S20 veya Z Flip‘e özel bir yer vermeyi planlamıyor. . Ve eğer bir değişiklik yapsaydı, neredeyse kesinlikle telefonlar için pazarlamanın önemli bir parçası olurdu. 

Bu, telefonlar Android 10 ile birlikte gönderildiği için Android 11 ve Android 12‘yi almaya uygun olacakları, ancak büyük işletim sistemi güncellemeleri açısından başka bir şey olmayacakları anlamına geliyor. Buna karşılık, genellikle Galaxy serisinden çok daha düşük maliyetli olan OnePlus telefonlarının üç yıllık güncelleme garantisi var. Piksel de öyle. Apple’ın duvarlı bahçesinde çim daha da yeşildir ve tüm iPhone’lara beş yıllık büyük güncelleme sözü verilir.

Samsung’un dünyadaki en iyi akıllı telefonlardan bazılarını ürettiğine şüphe yok – hepsinin en iyi Android serisine sahip olduğunu bile söyleyebilirsiniz – ancak Apple veya OnePlus’ın beğenileriyle gerçekten rekabet etmek istiyorsa, Koreli devin gerçekten ihtiyacı var cihazlarının uzun ömürlü olmasını sağlamak için oyununu yükseltmek. Şimdiye kadar bunu yapmayı reddetti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap