1. Ana Sayfa
  2. Galaxy
  3. Suya ve Toza Dayanıklı Samsung Galaxy Serisi için Öneriler

Suya ve Toza Dayanıklı Samsung Galaxy Serisi için Öneriler

samsung-galaxy-s7-su-gecirmez

Samsung Galaxy son serilerinde suya ve toza karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Telefonu bu özelliğiyle satın aldıktan sonra başınıza kötü şeyler gelmesini istemiyorsanız buradaki önerileri dikkate almalısınız.

Samsung Galaxy Serilerideki Su ve Toz Direncini Koruma Önlemleri

Cihazınız su ve toz direncini destekler. Cihazınızın su ve toz direncini korumak için bu ipuçlarını dikkatlice uygulayın. Bunu yapmamanız cihazınızın hasar görmesine sebep olabilir.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Hizli Sarj Header
Önerilen Yazı
Samsung Galaxy’ler için Pil Tasarrufu Önerileri
  • Cihazı 1,5 m’den derin suya batırmayın ve 30 dakikadan uzun süre suyun altında tutmayın.
  • Cihazı, basınçlı suya maruz bırakmayın.
  • Cihaz temiz suya maruz kalırsa, temiz, yumuşak bir bez ile iyice kurulayın. Cihaz, tuzlu su, iyonize su veya alkollü içecek gibi herhangi başka bir sıvıya maruz bırakılırsa, temiz su ile durulayın ve temiz, yumuşak bir bez kullanarak iyice kurulayın. Bu talimatları takip etmemeniz durumunda, cihaz performansı ve görüntüsü etkilenebilir.
  • Cihaz suya batırılırsa veya mikrofon ya da hoparlörü ıslanırsa bir arama sırasında ses net duyulamayabilir. Cihazı kullanmadan önce kuru bir bezle silin veya iyice kurulayın.
  • Cihaz suda kullanılırsa, dokunmatik ekran ve diğer özellikler doğru çalışmayabilir.
  • Cihazınız kontrollü bir ortamda test edilmiş ve belirli durumlarda suya ve toza karşı dirençli olduğu onaylanmıştır (uluslararası standart IEC 60529 tarafından belirtilen IP68 sınıflandırması gereksinimlerini karşılar – Mahfazalar ile sağlanan Koruma Derecesi [IP Kodu]; test şartları: 15–35 °C, 86–106 kPa, 1,5 metre, 30 dakika için). Bu sınıflandırmaya rağmen, cihazınızın belirli durumlarda hasar görme olasılığı vardır.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap