1. Ana Sayfa
  2. Windows 10
  3. Tek tıkla Windows 10 açılışı hızlandırma 2021

Tek tıkla Windows 10 açılışı hızlandırma 2021

Windows 10 sahibiyseniz ve bilgisayarınızın açılış hızından şikayetçiyseniz, tek fare tıklamasıyla hızlandırabileceksiniz! Böylece Windows 10 açılış süresini kısaltmış olacaksınız.

Windows 10’un açılış hızı (önyükleme süresi) ilk zamanlar oldukça hızlı olsa da, sonradan yavaşlayabiliyor. Bu yazımızda size, tek bir hareketle bilgisayarınızı nasıl hızlandıracağınızı gösteriyoruz. Tamamen zararsız ve üstelik kıyaslama videosu ile birlikte!

Windows 10 çok yavaş açılıyor? Ne yapmalıyım?

Tıpkı diğer işletim sistemleri gibi Windows 10’da zamanla yavaşlayabilmektedir. Özellikle sisteme yüklenilen uygulamalar ve arkaplanı işgal eden hizmet sayısının çokluğu bu duruma sebep olmaktadır.

Windows 10 çok yavaş açılıyorsa yapabileceğiniz çeşitli işlemler bulunmaktadır. Ancak bu yazımızda tek pratik yöntemden bahsedeceğiz. Gerçekten işe yaradığı için, bunu paylaşmayı uygun gördük.

Not:

Buradaki işlemler bilgisayarın bios, boot gibi bölümlerin hızını değil, Windows kullanıcı girişi yapıldıktan sonra, açılış programların yüklenme sürelerini ciddi düzeyde kısaltma üzerinedir.

Tek tıkla Windows 10 açılışı hızlandırma

Windows 10 için hazırladığımız bir .reg uzantılı dosyayı kullanarak bilgisayarınızın açılışını ciddi şekilde hızlandırabileceksiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle:

  1. Windows Program Açılışı Hızlandırma.reg dosyasını indirin.
  2. İndirdiğiniz Windows Program Açılışı Hızlandırma.reg dosyasına çift tıklayın ve gelen soruya “Evet” deyin.
  3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu kadar 🙂

windows 10 hizlandirma parallax 2
Önerilen Yazı
Windows 10 Hızlandırma 2021 | Onaylanmış 10+ Yöntem

Windows 10 açılı hızlandırma – videolu anlatım:

Öncesi – sonrası farkı

Yaptığımız bu küçük işlemle bilgisayarın ne kadar hızlandığını görmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Yapılan işlemin açıklaması

Burada yapılan işlem, Windows 10’un programları açarken yaptığı bekleme süresini sıfıra çekmektir. Varsayılan olarak tüm Windows 10’lar, herhangi bir programı çalıştırmadan önce çok kısa bir süre bekleme yapar. Amaç, sistem kararlılığını sağlamak olsa da, gerçekte bunun öyle sanıldığı gibi hataların önüne geçmediği biliniyor. Yine de Microsoft, böyle bir gecikmenin gerekli olduğu görüşünde ısrarcı.

windows fps arttirma yöntemleri
Önerilen Yazı
Windows FPS Arttırma 2021 (Windows 7, 8, 10)

Gecikmeyi sıfıra düşürmek sisteme zarar verir mi?

Windows 10 kayıt defterine kaydedilen StartupDelayInMSec=”0″ girdinin sisteme hiçbir zararı yoktur.

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap