1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. TWRP Recovery İndirme, Yükleme ve Kaldırma Rehberi – %100 Çalışıyor!

TWRP Recovery İndirme, Yükleme ve Kaldırma Rehberi – %100 Çalışıyor!

team-win-recovery-project
2

TWRP Recovery; Samsung telefonlar için (j730f twrp dahil) indirme, yükleme ve kaldırma işlemlerine dair detaylı rehber hazırladık. TWRP; APK olarak da indirilebilmektedir ve root için kullanılmaktadır.

Lütfen Dikkat!
 • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır.
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.

 

 • TWRP yükledikten sonra telefonun kişisel verilerinizi tutan bölümü olan data bölümünü  tanımamaktadır. Bu yüzden TWRP yükledikten sonra fabrika ayarlarına dönmelisiniz. Bu işlem anlatıma eklenmiştir. Fabrika ayarlarına dönmediğiniz takdirde TWRP; data bölümünü tanımayacak ve “unable to mount data” uyarısı verecek, ayrıca TWRP üzerinden root, modifikasyon yükleme ve rom yükleme gibi işlemleri gerçekleştiremeyeceksiniz.
 • Herhangi bir sebepten ötürü telefonunuza TWRP yüklemekten vazgeçtiyseniz Samsung Galaxy’lere Orjinal ROM Yükleme Rehberi | 3 Farklı Yöntem başlıklı yazımıza gözatabilirsiniz.

 

 • Buradaki anlatım Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde test edilmiştir ve çalıştığı onaylanmıştır.

TWRP RECOVERY NASIL YÜKLENİR?

Bilgilendirme: Aşağıdaki anlatımda, telefonunuzda Bixby tuşu var ise, anlatımdaki ev tuşu yerine Bixby tuşunu kullanın (Galaxy S9 gibi cihazlarda Bixby tuşu bulunmaktadır).

  1.  Buraya tıklayarak TWRP’nin Samsung Galaxy’lere ait olan sayfasını ziyaret edin.

  2.  İlgili sayfada telefon modelinize uygun olan linke tıklayın.

 

  3.  Bir sonraki sayfada telefonunuza uygun tüm TWRP sürümlerinin indirme linklerinin yer aldığını göreceksiniz.  IMG.TAR uzantılı olanının üzerine tıklayarak telefonunuza uygun olan TWRP dosyasını indirin.

Samsung Galaxy S7 veya S7 Edge sahibiyseniz bu linkten data sorunu giderilmiş TWRP sürümünü indirebilirsiniz.

  4.  Bu linke bakarak USB sürücülerini yükleyin ve ardından Bootloader kilidini ve USB hata ayıklamasını (3. ve 4. başlıklar) açın.

  5.   Telefonunuzu Download moduna alın ve USB kablosuyla telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. (nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın).

  6.   ODIN programını çalıştırın (nasıl yapıldığını bilmiyorsanız tıklayın).

 

  7.   ODIN programındaki [AP] alanına TWRP sayfasından indirdiğiniz IMG.TAR dosyasını gösterin. ODIN içerisinde sol alanda Options sekmesine tıklayıp Auto-Reboot önündeki işareti kaldırın. Son olarak Start‘a tıklayın.

  8.   İşlem bitince (programın üst kısmında yeşil kutu üzerinde PASS yazacaktır). Şimdi telefonun tuşlarına basacağız ancak basarken parmağımızın birinde bastığımız tuşu değiştireceğiz, buraya dikkat edin:

Telefonunuzun [Ses kısma] + [Ev tuşu] + [Güç tuşu] tuşlarını basılı tutun. Telefonunuz kapandığı anda [Ses kısma] tuşu üzerindeki parmağınızı [Ses yükseltme] tuşuna geçirin.

Telefonunuz açıldığında SAMSUNG Galaxy açılış logosu sizi karşılayacak. Tuşları basılı tutmaya devam edin. teamwin Recovery Project logosunu gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.

  9.  TWRP ekranı açıldıktan sonra karşınıza Unmodified System Partition başlıklı bir ekran çıkacaktır. Yani TWRP modunun sistemi modifiye edip etmeyeceği ile ilgili bir ekrandır burası.

Tam bu aşamada iki seçeneğiniz var:

  Birinci seçenek:  TWRP’nin sistemi modifiye etmesini sağlamaktır. Bunu yaparsanız, mutlaka telefonunuzu root’lamanız gerekmektedir. Aksi takdirde telefonunuz açılmayacaktır ve kullanılamaz hale gelecektir. Yani, root’lamadan telefonu yeniden başlatırsanız, telefonunuz sürekli kendini yeniden başlatacaktır (buna kısır döngü veya bootloop diyoruz).

  İkinci seçenek:  TWRP’nin sistemi modifiye etmesini engellemektir. Bunu yaparsanız TWRP’de yapacağınız işlemler sonrası telefonunuzu yeniden başlattığınızda, TWRP silinecektir. Yani, tek seferlik TWRP yüklemiş olursunuz, daha sonra kullanamazsınız. Bir daha TWRP kullanmak isterseniz, işlemleri en baştan (ODIN ile yükleme ve fabrika ayarlarına dönmek dahil) tekrarlamanız gerekmektedir.

Anlatımın devamında birinci seçeneği seçeceğiz ve TWRP’nin sistemi modifiye etmesini sağlayacağız.

Şimdi devam talimatlara edelim: Bu ekranda sürükleme çubuğunu sağa sürükleyerek TWRP’nin sistemi modifiye etmesine izin verelim. Bunu yaptıktan sonra TWRP ana ekranı karşımıza gelecektir.

Ek bilgi: TWRP’de iken belli bir süre işlem yapmazsanız ekran kapanır ve kilitlenir. Telefonun herhangi bir tuşuna bastığınızda TWRP sizi büyük bir kilit ikonu ve sürükleme çubuğuyla yani ekran kilidiyle karşılar. Ekran kilidini açmak için sürükleme çubuğunu sağa sürükleyin.

  10.  Şimdi TWRP ana ekranındayken Wipe butonu üzerine dokunun. Ardından Format Data butonu üzerine dokunun. Sonra Format Data will wipe all … diye başlayan kırmızı renkli bir cümle ile karşılaşacaksınız. Aynı zamanda telefonun klavyesi de açılmış olacak. Bu ekrandaki sanal klavyeyi kullanarak sadece yes yazın ve ekranın sağ alt köşesindeki mavi onay kutucuğuna dokunun. Böylece fabrika ayarlarına dönülecektir.

İşlem bitince Back ve Reboot System butonlarını görünecektir. Ekranın alt kısmındaki sanal ev tuşuna dokunarak TWRP ana ekranına gelin. Sonra sırasıyla Reboot > Recovery seçimini yapın. Karşınıza gelen ekranda, size TWRP uygulamasının yüklenmesiyle alakalı soru sorulmaktadır. Ekrandaki işaretli kutucukların üzerlerine dokunarak işaretleri kaldırın ve Do Not Install butonuna dokunun. Telefonunuz kapanıp tekrar TWRP ekranında açılacaktır.

  11.   Tekrar TWRP modifikasyon sorusunun olduğu ekran bizi karşılayacaktır. Sürükleme çubuğunu sağa sürükleyip TWRP ana ekranına gelin. Bu TWRP yüklemek için son aşamaydı. Yani TWRP yükleme işlemi bitti. Şimdi telefonu root’lamanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki butonu kullanarak bir sonraki anlatıma geçiş yapın:

Eğer root anlatımından buraya gelmişseniz, root anlatımına geri dönüp kaldığınız yerden (2. adım) devam edin.

TWRP EKRANI NASIL AÇILIR?

Öncelikle telefonumuzun güç düğmesini basılı tutalım ve ekrana gelen Kapat butonuna dokunarak telefonumuzu kapatalım. Telefonumuzun tamamen kapandığından emin olduktan sonra Ses Yükseltme+Ev+Güç tuşlarını basılı tutun. Telefonunuzda TWRP logosu görünene dek bu tuşları bırakmayın. Logoyu görünce tuşları bırakabilirsiniz.

 

TWRP EKRANI NASIL KAPATILIR?

TWRP anasayfası > Reboot > System > Ekranın altındaki sürükleme çubuğunu sağa sürükleyerek telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Böylece TWRP’yi kapatmış, diğer deyişle TWRP’den çıkmış olacaksınız.

TWRP İLE ÖZEL ROM VE MOD YÜKLEME:

TWRP’ye uyumlu, yüklenebilen ZIP dosyalarını aşağıdaki anlatıma bakarak yükleyebilirsiniz:

TWRP ana sayfasına gelip Install > Select Storage >  Micro SDCard‘ı seçip OK‘a dokunun. Klasörler listelenecektir. Aşağı inip .zip uzantılı rom veya mod dosyanızı seçin. Ekranın altındaki Swipe to confirm flash yanındaki okları sağa sürükleyin. Böylece ROM veya MOD yüklenecektir.

Yükleme işlemi bitince ROM veya MOD kurulumu içinden veya TWRP anasayfası > Reboot > System > Ekranın altındaki okları sağa sürükleyerek telefonu yeniden başlatın. Telefon yeni rom veya mod yüklü bir biçimde açılacaktır.

TWRP RECOVERY NASIL KALDIRILIR VE ORJİNAL RECOVERY GERİ YÜKLENİR?

Bu linkteki anlatımı takip ederek TWRP’yi kaldırabilirsiniz ve orjinal recovery’yi yükleyebilirsiniz (telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürecektir).

Anahtar kelimeler: twrp recovery apk, twrp recovery zip, twrp recovery apk indir, twrp recovery img, odin ile twrp yükleme, twrp recovery img indir, twrp me download, twrp root

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap

Yorumlar (59)

 1. Görüyorum ki insanlar twrp kurmak için mücadele veriyor ben ise bu illet den kurtulmak istiyorum bakmadım sosyal içerik kalmadı bana yardım edin magiskmanger ile kurulan TWRP SILMEK istiyorum

 2. Twrp yuklu okul tAbletim var e tab 5 simdi twrp yi kaldirmak istiyorum ama okuldan aldigim hale donmesini istemiyorum mumkun mu

 3. 2 sene önce

  selam dostum rambo_ft öncelikle verdiğin bilgiler için cok tsk ederim yuce HU işini rast getirsin senden ricam benim cihazıma uygun root dosyasını nasıl temin ederim hangi sıteye v.s baktımsa bulamadım veya yardım alamadım cihazımın genel özellikleri söyledir:
  SM-J610F
  AP:J610FXXU1BSDF
  CP:J610FXXU1BSDE
  CSC:J610FOJM1BSDF
  ANDROİD 9.0
  One uı sürüm: 1.0
  yardımlarinizi bekliyorum hayırlı akşamlar…

 4. Merhaba Sayın Kurtarıcı
  Talimatlarınızı ekseriyetle uyguladım. İstisna iki durum var.
  Birincisi odin programında tikli kutucuklardan her ikisinin tikini kaldırarak twrp yi flashladım. İkincisi ise by-pass modunu indirip hafıza kartına atmadım.
  Sayenizde twrp ana ekrana ulaşmayı başardım.
  Ve
  https://siberkalem.com/samsung-telefona-root-atma-ve-kaldirma-rehberi-217/
  Yazınıza girerek root işlemine başladım. 6. Maddeye kadar sorunsuzca geldim. Fakat magisk i çalıştırmayı denediğimde resim 1 deki uyarıyı aldım.
  Ve magisk açılmadı. Acaba root olmadı mı
  düşüncesiyle root checker indirdim ve kontrol yaptım cihazınız başarılı bir şekilde köklendi dedi.
  Telefonu kapatılip açmayı denedim. Açılırken sol üst köşede resim 2 deki yazı belirdi.
  – magisk menüsüne nasıl girerim
  – sol üst köşedeki yazı nedir acaba engellemek için ne yapabilirim.
  https://i.hizliresim.com/mM02o2.jpg

  https://i.hizliresim.com/bVPB6n.jpg

  İlginiz ve yardımlarınız için minnettarım.

  • İbrahim Fırtına

   Telefonun uygulama menüsünden Magisk Manager isimli uygulamayı bulamıyor musunuz? Magisk menüsüne, bizzat kendi uygulamasından ulaşabiliyorsunuz. Eğer Magisk uygulaması bildirim çubuğundan size güncelleme uyarısı gösteriyorsa güncelleme yapabilirsiniz.

   Telefonun ekranında Set Warranty Bit: kernel uyarısının görünmesi, telefonun kernel’i modifiye olduğundan normaldir. Bilgilendirme amaçlı görünmektedir. Orjinal ROM’a dönerseniz bu uyarı kalkacaktır.

   • Telefonun uygulama menüsünden Magisk Manager isimli uygulamayı buluyorum (resim 1). Fakat açmak için dokunduğumda resimdeki uyarı ile karşılaşıyorum. ve “tamam” a dokunduğumda uygulama açılmadan kapanıyor. Yani Magisk uygulaması menüde olmasına rağmen “desteklenmeyen Magisk sürümü” uyarısı alıyorum. ayrıca root chechker telefonda düzgün kök olduğunu söylüyor.
    https://i.hizliresim.com/mM02o2.jpg (resim 1)

    TWRp ye giriş yaparak tekrar baştan root yapmalı mıyım ve yapmalıysam silmem gereken bir şey olacak mı? yoksa ilk defa root yapıyor gibi adımları takip mi edeyim?
    Yorucu bir takipçiyim biliyorum ama çok zorlanıyoruım.
    bir kez daha teşekkürler.

 5. Telefonu 3 gün önce media mrkt dan aldım ve aldığımdan itibaren twrp yükleyip root atmaya uğraşıyorum. odinle tekrar twrp yi flashlayıp Söylediğiniz gibi odin programında flash esnasında pass ve reset bilgilerini görür görmek telefonda [Güç Tuşu] + [Ses Yükseltme Tuşu] kombinasyonunu uyguladım. Fakat twrp ye girebilmeyi ümit ederken karşıma resimdeki ekran çıktı. ve şu an telefon iptal durumda. Resimdeki gibi kaldı. Ben bu işi nasıl çözücem. Yardım lütfen.
  Twrp yi indirdiğim yer:
  https://github.com/TwrpBuilder/android_device_samsung_j6ltedx/releases/tag/TWRP-3.2.3-TwrpBuilder-2018-08-21_14-15
  Odin Flash Görüntüsü
  https://i.hizliresim.com/26pgYv.jpg
  Telefonun Şu anki Ekran Görüntüsü
  https://i.hizliresim.com/RrjYEj.jpg

  • İbrahim Fırtına

   Telefonunuza resmi TWRP desteğinin olmadığını farkettim. Android geliştirici forumu olan XDA-Forum üzerinde yaptığım araştırma sonucu cihazınıza uygun TWRP anlatımı bu linkte buldum. Sizin için anlatımı buraya ekliyorum:

   1. Cihazınızı Download moduna alıp bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın. Download moduna almak için telefonunuz kapalıyken [Güç] + [Ses Kısma] + [Ses Yükseltme] tuşlarını basılı tutun.
   2. Bu dosyayı indirip ODIN programının [AP] bölümüne tanıtın: https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603864590
   3. İlgili sayfada talimatlarda eksiklik olabilir, bu aşama orada yok ancak ODIN programının Options sekmesinden Auto Reboot önündeki işareti kaldırın aksi takdirde TWRP flash sonrası telefonunuz hemen yeniden başlatılacak ve malesef TWRP silinecektir.
   4. TWRP’yi flashlamak için ODIN’den Start’a tıklayın.
   5. ODIN’de PASS yazan ifadeyi gördükten sonra telefonunuzun [Güç] + [Ses Kısma] tuşlarını basılı tutun. Telefonunuz kapanır kapanmaz [Ses Kısma] üzerindeki parmağınızı hemen [Ses Yükseltme] tuşuna kaydırın. Böylece telefonunuz kapandığı anda [Güç] + [Ses Yükseltme] tuşlarını basılı tutmuş olursunuz.
   6. TWRP logosunu görünce tuşları bırakabilirsiniz.
   7. TWRP açılınca buradaki RMM bypass modunu indirip telefonunuzun hafıza kartına attıktan sonra TWRP içinden yükleyin: https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4481843&d=1524258795

   Telefonunuza yine de TWRP yükleyemezseniz, orjinal rom’a dönmek için bu linkteki anlatımımızı kullanabilirsiniz.

 6. Merhaba. Telefonum Samsung Galaxy J6+ SM-J610F sürüm 8.1. Amacım telefona TWRP kurup ROOT atmak. Araştırmalarıma rağmen telefon modelime ait net bir yöntem bulamadım. Telefonumu dawnloading moda almak için dahi epey uğraşmam gerekti. Home tuşu olmadığından yaptığım bir çok işlemden emin olamadım çünkü tüm anlatımlarda home tuşu işlevli idi.
  Yaptığım işlemler sırası ile;

  Telefonumda oem kilidini ve ve USB hata ayıklamasını açtıktan sonra

  1- Samsung-Usb-Driver-v1.5.63.0 sürücü yüklemesi
  2- Odin3 v3.13.1 indirmek
  3- twrp_3.2.3-1_J610_21230 indirmek
  4- MagiskManager-v7.0.0 indirmek

  5- Odin programını açıp AP kısmını işaretledikten sonra Winrar dosyası şeklindeki TWRP yi aç diyerek AP satırını doldurdum.
  6- Telefonu ***ses açma + ses kısma düğmelerine basılı tutmaya başladığım anda usb kablo ile pc ye bağladım ve böylece dawnloading modunu açmış oldum.
  7- odin programında ID.COM bölmesinin dolduğunu gözlemledikten sonra START diyerek TWRP yi yükledim. Programın üst kısmında yeşil kutu üzerinde PASS yazdı ve telefonda açılış simgesi göründü. usb yi çıkardıktan sonra açılan telefonu kapatıp güç dümesi+ses açma ya tıklayarak TWRP ye gireceğimi umarken recovery ye girdi.

  Ne yapmalıyım neyi eksik yaptım bilemiyorum 🙁

  • İbrahim Fırtına

   Samsung Galaxy J6+ (SM-J610F) modelini Download moduna almak için gereken tuş kombinasyonu (telefon kapalıyken): [Güç Tuşu] + [Ses Kısma Tuşu] + [Ses Yükseltme Tuşu]
   Recovery moduna almak için gereken tuş kombinasyonu (yine telefon kapalıyken): [Güç Tuşu] + [Ses Yükseltme Tuşu]

   Sizde ki sorun ise sanırım telefon işletim sistemini yüklemiş ve odin aracılığıyla telefona flashladığınız twrp dolayısıyla iptal olmuş. Bunu engellemek için odin programında flash esnasında pass ve reset bilgilerini görür görmek telefonda [Güç Tuşu] + [Ses Yükseltme Tuşu] kombinasyonunu uygulamanız gerekiyor. Böylece telefonunuz direkt TWRP’den açılacaktır.

 7. Merhaba benim telefonum note fan edition n935F telefon açılış ekranında sürekli kendini resetliyor. İşlemleri doğru yaptığıma eminim. Yorumlarda istediğiniz bölüm şu şekilde https://i.hizliresim.com/mMAE50.jpg Twrp’yi buradan indirdim http://download943.mediafire.com/b6wbe8zzl0lg/ecdms6lhxr8rkz5/twrp-3.2.3-0-Samsung+Galaxy+Note+7+%28Exynos%29.img.tar

 8. Hocam İlginize Teşekkürler. Rom dosyasını indirmeye başladım epey uzun sürecek gibi. Umarım Üstesinden gelebilirim.Teşhis ve tedavi yönteminiz dahi geri dönüşünüz çok hızlı.Sizlerle tanışmak isterdim.Varlığınızı ve size ulaşabileceğimi bilmek güzel.

  • Sayın Yönetici yönlendirmeleriniz neticesinde ve Galaxy S7 telefonuma nihayet rom atabildim.Asıl TWRP yi yükleme amacım root atabilmekti.Lakin Sistem dosyaları zannedersem bu aşamada silinmşi olmalı ki rom atmam gerekliydi.Rom yükleme işlemi sayenizde başarılı olmuştur.Bu aşamadan sonra Root atabilmem için hangi sıralamayı izlemeliyim.TWRP den yine format data işlemini yapmalımıyım yoksa direk root işlemini gerçekleştirecek adımlarımı takip etmeliyim.Teşekkürler…

   • İbrahim Fırtına

    Bende Samsung Galaxy S7 düz modelinin sahibiyim. Bu telefonda TWRP yükleme işlemi sonrası, eğer TWRP açıldığında bizden istediği “sistem dosyalarını modifiye etme” isteğini onaylarsak telefona Magisk veya benzeri root uygulamasını yüklemek zorundayız. Aksi takdirde telefon açılmaz. Eğer modifiye isteğini reddedersek, TWRP’den çıktığımız zaman sistem açıldığında, TWRP silinmiş oluyor.

    Eğer telefonunuzda şuan TWRP’nin yüklü olduğundan eminseniz (emin olmak için TWRP’yi açmayı deneyin) telefonunuza TWRP üzerinden Magisk’in .zip uzantılı dosyasını yükleyin. Ardından telefonunuzu yeniden başlatıp Magisk’in APK dosyasını yükleyin. Böylece sorunsuz root’a kavuşmuş olursunuz.

 9. Sayın Hocam İndirdiğiniz img.tar uzantılı dosya: sayfanızdaki yönlendirmede bulunan Galaxy S7 için DATA sorunu giderilmiş (twrp-3.2.3-0-herolte.tar.md5)dosyayıdır. Bootloader kilidini (OEM) ve usb ayıklama modumunu kurulumdan önce açtım. ODIN’in Auto-Reboot özelliğini kapatıp AP bölümünden twrp-3.2.3-0-herolte.tar.md5 uzantılı dosyayı göstererek starta bastım Download modundayken [Ses kısma] + [Ev] + [Güç] tuşlarını basılı tutup, ekran karardığı gibi [Ses yükseltme] + [Ev] + [Güç] tuşlarını basılı tutarak TWRP’ye giriş yaptım dil seçiminden sonra Wipe > Format Data > klavyeden “yes” yazıp onay butonuna dokunarak formatlama işlemini gerçekleşttirdim.Herşey doğru gidiyor gibiydi. Reboot > Recovery ile TWRP ye girdim Reboot > System ile açılmasını istediğimde ise samsung yazısı sürükli olarak gidip gelmeye başladı.Bu işlemleri 3-4 sefer daha denedim ama telefonum bir türlü açılmadı.Çok üzgünüm. Sizi de meşgul ettiğim için. Çok Moralim bozuldu.Çözüm sırası ve önerisi ve gerekli kurtarma dosyalarını mailime gönderirseniz çok sevinirim. Yardımlarınız için Teşekkür ederim.

 10. İyi Günler

  s7 ye TWRP kurdum.Data wipw bölümünden yes diyerek fabrika ayarlarına döndürdüm fakat rebot>system yaptığımda cihaz açılış ekranında sürekli samsung yazısı gelip gidiyor. Ne yapmalıyım.

  • İbrahim Fırtına

   Bazı doğrulamalar yapmalıyım. Aşağıdaki sorularımı cevaplarsanız, sorunun kaynağını tespit edebiliriz:
   – İndirdiğiniz img.tar uzantılı dosyanın adı nedir? Galaxy S7 için DATA sorunu giderilmiş dosyayı mı indirdiniz? Doğru dosyayı indirdiğinizden emin olmalıyız.
   – Bootloader kilidini (OEM) açtınız mı?
   – ODIN’in Auto-Reboot özelliğini kapatıp AP bölümünden img.tar uzantılı dosyayı flashladınız mı?
   – Flashlama sonrası telefonunuz henüz Download modundayken [Ses kısma] + [Ev] + [Güç] tuşlarını basılı tutup, ekran karardığı gibi [Ses yükseltme] + [Ev] + [Güç] tuşlarını basılı tutarak TWRP’ye giriş yaptınız mı?
   – TWRP ilk açıldığında karşınıza çıkan ekrandaki sürükleme çubuğunu sağa sürükleyerek geçtikten sonra Wipe > Format Data > klavyeden “yes” yazıp onay butonuna dokunarak formatlama işlemi yaptınız mı?
   – Formatlama işlemi bitince TWRP ana ekranından Reboot > Recovery’yi seçtiniz mi?
   – Telefonunuz kapanıp tekrar TWRP’de tekrar açıldı mı? Açıldıysa tekrar bir sürükleme çubuğuyla karşılaşmışsınızdır. Bu sürükleme çubuğunu sağa sürükleyerek TWRP ana ekranına ulaşıp Reboot > System yolunu izlediniz mi?

 11. s7 edge ye anlattığınız gibi TWRP yi sorunsuz kurdum.TWRP den yapılan işlemleride yapıp rebot>system yaptım.Cihaz açılış ekranında sürekli reset atmaya başladı daha sonra tekrar TWRP yi yükledim durum değişmedi.Son olarak wife bölümden advanced e girip bütün sekmeleri işaretleyip formatladım ardından rebot>sistem yaptım bu kez de cihaz açılış ekranında takılı kaldı.Download moda ve twrp ye girebiliyorum ancak cihaz açılmıyor.

  • İbrahim Fırtına

   Telefonun “system” bölümü silinirse, işletim sistemi silinmiş olur ve telefon yükleyecek bir işletim sistemi bulamadığından açılmaz. Sizde olan tam olarak bu. Telefonunuza ODIN programıyla en son güncellemeyi yükleyin. Daha sonra tekrar TWRP’yi yükleyin ancak bu sefer söylediğiniz gibi Advanced bölümüne uğramadan, Format Data kısmına uğrayarak ve sanal klavyeden “yes” yazarak cihazınızı sıfırlayın. Daha sonra Reboot > System yolunu kullanarak telefonunuzu yeniden başlatın.

   Buradaki anlatım Galaxy S7 ve S7 Edge Exynos varyantlarında test edilmiştir.

 12. Diğer root rehberi yapan siteler fasa fiso. https://siberkalem.com/galaxy-j7-2016-twrp-ve-root-nasil-yuklenir-9485/ makalesi hazırlamışsınız salak gibi bunu görmedim ve 2 saat telefonu bu makaledeki şekilde rootlamaya çalıştım. Hem root olmadı hemde boşu boşuna format attım telefona.
  Keşke o yazıyı görseymişim.
  2dkda rootlandı TEŞEKKÜRLER

 13. Yukarıda söylediklerinizin hepsini yaptım. Magisk-v18.1(18100).zip yüklemesi başarılı oldu ama magisk manager Magisk-v18.1(18100).zip i yüklü olarak görmüyor ve SecurityLogAgent servisi “Yetkisiz eylemler algılandı. Tüm yetkisiz değişiklikleri geri almak için cihazınızı yeniden başlatın.” uyarısı veriyor. J7 (2016) cihazıma nasıl root atabilirim? Bu yol neden başarılı olmadı?

  ACİLL YARDIM!!!l.com

 14. Sorunu çözdüm. Telefona başarıyla root attım.
  Magisk zip ve no-verity-opt-encrypt-6.0.zip bu dosyaları kullandım.

 15. merhaba bende note 8 n9500 modelini kullanıyorum . twrp dosyasını odinle flashlamaya çalıştığımda malesef fail hatası veriyor. sadece twrp dosyasını ben xda dan bulmuştum. sizin verdğiniz linkte exynos işlemcili note 8 ler için twrp var. ama n9500 modeli için bulamadım. nasıl çözeceğiz bu problemi

 16. Merhaba,
  Kaan arkadaşın yaşadığı sorunu şuan bende yaşıyorum. Telefon modeli J7 2016 . Logo gelince yenilden başlıyor.

   • wipe-fomatdata bölümünde de aynı hata var.
    https://hizliresim.com/ZXRL5o

    • İbrahim Fırtına

     Bu ekran görüntüsünde gördüğüm kadarıyla “You may need to reboot recovery to be able use /data again” bilgisi mevcut. Format > Yes işleminden sonra TWRP ana ekranından Reboot > Recovery yolunu izleyin. Recovery açıldığında sürükleme çubuğunu sürükleyin ve tekrar Reboot > System yolunu takip edin. Bunu yapmadan önce arkaplan kodlarına tekrar göz gezdirin, ilgili hata giderilmiş olabilir.

   • İbrahim Fırtına

    Hoşgeldiniz.

    Sorununuzu inceledim. Doğru TWRP sürümünü indirmişsiniz. Kısa bir araştırma sonucu, bir çözüm önerisiyle gelmiş bulunmaktayım.

    no-verity-opt-encrypt-5.1.zip dosyasını indirip telefonunuzun hafıza kartına atın (TWRP açık iken telefonunuzu bilgisayarınıza bağlarsanız hafıza kartınıza atabileceksiniz).

    Daha sonra ilgili dosyayı TWRP üzerinden yükleyin. Yükleme işlemi bitince TWRP ana ekranına gelerek Restart > System yolunu izleyin.

    Telefonunuzun açılması gerekiyor. Eğer yine açılmazsa TWRP ana ekranından Wipe > Format Data > sanal klavye ile “yes” yazıp mavi onay işaretine dokunarak formatlama işlemini gerçekleştirin. Ardından ekran görüntüsünü yolladığınız ekranı açan tuşa tekrar dokunun. Önünüze işlenen komutlar çıkacaktır. Bunların tekrar bir ekran görüntüsünü iletin. Daha sonra TWRP ana ekranına gelerek Restart > System yolunu izleyin.

    Yine çözülmez ise:

    Şuan Galaxy J7 için ayrı bir TWRP ve Root anlatımı yapabilirim. Eğer yukarıda söylediğim yöntem çalışmazsa bu linkteki anlatımı İngilizce’niz var ise denemenizi istiyorum. Eğer yapamaz iseniz, müsait vaktimde Türkçeye çevirerek bloğuma aktarabilirim.

    Eğer sizde telefonunuzu eski çalışır haline geri getirmek isterseniz Samsung Galaxy’lerde Orjinal ROM Yüklemek başlıklı yazımıza gözatabilirsiniz.

    • no-verity-opt-encrypt-5.1.zip bu dosyayı sd kart a attıktan sonra twrp ile nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum.
     İngilizcem bilgim yok ama çeviri siteleri ile takip edebilirim. Yine de bloğa eklerseniz güzel olur.

    • Araştırıp yüklemeyi buldum. Sorun devam ediyor.
     zip yüklerken de aynı hatayı verdi
     zip : https://hizliresim.com/nQo7bV

     Bu da işlenen komutlar
     https://hizliresim.com/dvE5LX

     • Birde şöyle bir şey var. TWRP Klasörünü dosya halinde yüklediğim de odin görmüyor. Zip olarak yüklüyorum. Doğru mudur ?

     • İbrahim Fırtına

      Doğrudur, zaten klasörü değil img.tar dosyasını yüklemelisiniz. Yüklendiği için TWRP’yi açabiliyorsunuz.

      Müsait vaktimde ilgili anlatımı Türkçe bir şekilde bloğuma aktaracağım, ordan denersiniz. Şimdilik orjinal rom’u geri yükleyin ve telefonunuzu kullanmaya devam edin. Mail, Facebook veya Instagram’da bize abone olarak telefonunuz hakkında yazacağım TWRP yükleme anlatımından haberdar olabilirsiniz.

     • link koymayı unutmuşum
      https://hizliresim.com/nQo7NM

    • Merhaba,
     Deneme amaçlı 7.0 nougat stock sürümünü yükledim.
     twrp son sürüm
     SüperSu son sürüm
     no-verity-opt-encrypt-6.0.zip bunu da ekleyip yükledim.
     Telefon açıldı root işlemi başarıyla tamamlandı fakat bu hata https://hizliresim.com/ZXRL5o
     yine gözüküyordu. Bu hata root a engel değil onu öğrenmiş olduk.
     Galiba dosyalar 8.0 için uygun değil.
     Bulabilir misiniz ?

     • Bahsi geçen no-verity-opt-encrypt-5.1 dosyası nougat sürüm için. Ben telefonu oreo yapmadan önce o rootu kullanıyordum. O root sıkıntılı. Telefonun kapanmaması gerek. Aksi takdirde telefon açılırken samsung j7 yazısında ekranın üstünde küçük kırmızı yazıyla telefon kitlendi gibi bir şey yazıyor ve telefon açılmıyor. Stock rom kurmak gerek.

      Oreo yaptıktan sonra magisk manager ile rootlamaya çalıştım ancak twrp data bölümünden sıkıntı çıkardı. Yukarıda anlatılan işlemler j7 2016 cihazında sorun çıkarır mı? Geçen seferde çok uğraşmıştım tekrar uğraşmak istemiyorum. Tek seferde olması lazım.

 17. merhaba samsung a8 2018 kullanıcısıyım herşeyi yaptım recovery system dedim ve şuan samsung yazısı çıkıyor 2 saniye kalıp kapanıyor normal midir ?

  • reboot yanlış oldu

  • İbrahim Fırtına

   Bütün aşamaları gerçekleştirdiyseniz telefonunuzun yeni bir kurulum ekranıyla birlikte açılması gerekiyor. Ancak söylediğinize göre telefon hareketli açılış logosuna geçemeden kendini kapatıyor.

   Burada belli ki DATA sorunu var. TWRP’ye girin (telefon kapalıyken ses yükseltme+ev+güç tuşlarını TWRP logosunu görene dek basılı tutun). TWRP açıldıktan sonra sürükleme çubuğuyla karşılaşırsanız bu sürükleme çubuğunu sağa doğru sürükleyerek TWRP ana ekranına geçin. Ardından Wipe > Format Data konumuna ilerleyip, çıkan sanal klavyeden Y, E ve S tuşlarına dokunun. “Type yes to continue” yazısının altındaki satırda “yes” yazdığınızı görünce klavyedeki mavi onay işaretine (boşluk çubuğunun sağında) dokunarak formatlama işlemini başlatın.

   (Opsiyonel aşama) Eğer TWRP’yi Türkçe yaptıysanız TWRP ana ekranından Ayarlar > Dünya ikonunun bulunduğu sekme konumuna ilerleyip listeyi aşağı kaydırarak, listenin üst kısmından English’i seçin ve Dili Ayarla üzerine dokunun. Daha sonra TWRP ana ekranına gelip üstteki paragrafta yazdıklarımı yapın.

   İşlem bitince TWRP ana ekranına gelin ve Reboot > System seçimini yaparak telefonunuzu yeniden başlatın.

  • İbrahim Fırtına

   Sizden isteyeceklerimi sağlamalısınız.
   – Bilgisayarınıza indirdiğiniz TWRP dosyasının indirme linki
   – TWRP içerisinden, alt kısımdaki sanal tuşlardan ev tuşunun sağındaki tuşa dokunun. TWRP komut ekranı görünecektir. Bu ekranın fotoğrafını çekip https://hizliresim.com/ adresine fotoğrafı yükleyin ve linkini yorumunuza ekleyin.

   • hocam ben daha çok telefonu riske atmak istemedim bundan dolayı orjinal rom indirdim ve kurdum ilginiz için teşekkür ederim

 18. 2 sene önce

  dolu bir site emek var belli ki

 19. Root lu samsung Note 2 ye bu yontemle android 8 yuklenebilir mi. Onereceginiz 8 custom rom var mi turkce destekli

 20. Anlatımınız için teşekkür ederim.Kurulum aşamalarını eksiksiz tamamladım fakat cihaz açılırken samsung galaxy note fan yazısı geliyor titriyor kanıp tekran aynı durum oluyor.Cihaz ile ilgili bir sıkınıtı mı yoksa normal açılma sureci bu şekilde mi?

 21. 2 sene önce

  2 gündür yabancı ve türk birçok sitede araştırdım denenleri yaptım ama olmadı sizin anlatımınızla ilk denemede yapabildim teşekkür ederim

  • İbrahim Fırtına

   Rica ederim. Bizzat denediğim ve çalıştırabildiğim yöntemi paylaştım. Diğer telefonlarla uyumlu olabilmesi için genel linkler kullandım. İşe yaradığına sevindim.

 22. 2 sene önce

  Sadece teşekkür etmek için yazıyorum. O kadar siteye baktım ama sadece sizin anlattıklarınızla Note 4 telefonuma TWRP menüyü kurabildim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.