1. Homepage
 2. Modlu Uygulamalar
 3. WhatsApp Plus Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları
Trending Post

WhatsApp Plus Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları


WhatsApp Plus nedir ve ne işe yarar?

whatsapp-plus-sikca-sorulan-sorular-ve-cevaplari

WhatsApp Plus’ın tam olarak ne hakkında olduğunu ve ne için kullanabileceğinizi açıklayacağız. Ne zaman yaratıldı? Alternatifleriyle ilgili avantajları nelerdir?

WhatsApp Plus, anlık mesajlaşma ve sohbet uygulamasının resmi olmayan değiştirilmiş bir versiyonu olan WhatsApp uygulamasıdır, bu messenger’ı kullanmamıza izin veriyor, orijinal uygulamadan daha fazla seçenek ve özelleştirme işleviyle birlikte.

Birkaç yıl önce Rafalense olarak bilinen İspanyol bir adam tarafından oluşturuldu, projeyi kısa bir süre sonra terk etmesine rağmen, 2012’de bu gelişmenin ilk versiyonu piyasaya sürüldü. Diğer kullanıcılar çalışmalarını oradan aldı.

Uygulama, tıpkı orijinal geliştirme gibi, uygulamayı da kullanan kişilerimizle doğrudan telefonumuzdan metin mesajlarını sonlandırmamıza, arama yapmamıza veya görüntülü görüşmeler yapmamıza olanak tanır.

Bu sürüm, kullanıcı topluluğu tarafından çok talep edilen ve WhatsApp’ın henüz bir nedenden ötürü eklemediği gizlilik, özelleştirme veya dosya gönderme alanında belirli işlevler ve seçenekler ekler.

 

WhatsApp Plus, nasıl çalıştığı ile ilgili çeşitli özelliklerle birlikte gelir. İlk olarak , sahiplerinin izni olmadan WhatsApp’ın kaynak kodu üzerine geliştirildiği için resmi bir uygulama değildir.

Bu amaçla, Google’ın resmi mağazasından indirilemez ve bizimki gibi indirme sitelerine başvurmanız gerekir.

Bu ayrıca uygulamayı Google Play Hizmetleri üzerinden güncelleyemeyeceğimiz anlamına gelir: yeni bir sürüm olup olmadığını kendiniz kontrol etmeniz ve manuel olarak yüklemeniz gerekir.

Öte yandan, WhatsApp Plus, WhatsApp’ın altyapısını, izni olmadan kullanır. Bu nedenle bazı riskler ve sorunlar olabilir.

Yedekleme Google Drive’a kaydetme işlevi kullanılamaz, bu nedenle, yedeklemelerinizi telefonunuzun dahili depolama alanında saklamanız gerekir.

Ayrıca, Facebook kullanımlarını cezalandırdığı ve resmi müşteri lehine kaçınmaya çalıştığı için bu türden MOD’ları kullanmanız nedeniyle hesabınızı yasaklanabilir .

 • WhatsApp Plus‘u kullanarak bağlantı sürenizi, durumlarınızı gizlemenize, görsel temalar uygulamanıza ve arayüzün veya duvar kağıtlarının yönünü değiştirmenize izin verir. Yeni ifadeler var (yalnızca WhatsApp Plus kullanan kişileriniz onları takdir edebilecek olsa da), daha büyük dosyalar ve daha fazla format gönderebilmek için dosya gönderme seçenekleri geliştirildi.

WhatsApp Plus nereden indirilir?

 

↓↓ En İyi WhatsApp Plus ve İnstagram Plus Modları ↓↓

WhatsApp Aero Apk İndir Yeni (son sürüm)-2020

WhatsApp Plus Apk İndir Son Sürüm | 2020

İphone için İOS Whatsapp Plus İndir (Son Sürüm)-2020

İnstagram Plus Apk Son Sürüm İndir | 2020

GB WhatsApp Apk İndir Son Sürüm-2020

YoWhatsApp Apk İndir son sürüm-2020

FM Whatsapp Apk İndir Son Sürüm (Anti-Ban) 2020

OG WhatsApp Apk İndir son sürüm-2020

WhatsApp Mix Apk İndir Son Sürüm | 2020

AZWhatsapp Apk İndir (Resmi) Son Sürüm | 2020

NOWhatsApp Apk İndir Son Sürüm 2020

NSWhatsApp Apk İndir Son Sürüm 2020

WhatsApp Plus nasıl kullanılır?

 

WhatsApp Plus’ın temel özelliklerinin nasıl kullanılacağını ve her birinin nerede bulunduğunu göstereceğiz. Sohbet başlatmak, video görüşmesi başlatmak veya arayüzü özelleştirmek için yapmanız gerekenler;

WhatsApp’ın düzenli bir kullanıcısıysanız, WhatsApp Plus’ın nasıl kullanılacağını bilmekte sorun yaşamamalısınız. Aynı şekilde kullanılır . Bu, uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey, orijinal WhatsApp uygulamasında yaptığınız gibi telefon numaranızla giriş yapmak ve kişilerinizle mümkün olan her şekilde iletişim kurmaktır.

 

Arayüz

Kurduktan sonra bundan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Arayüz 3 sekmeye ayrılmıştır: Sohbetler , Durum ve Çağrılar .

 

 • İlki , hem kişilerin hem de grupların metin konuşmalarını listeler . Bir konuşma başlatmak için + işaretli kayan simgeye tıklayın ve metin balonu gibi simgeyi seçin. Arama yapmak için ilgili sohbeti girin ve video veya sesli arama yapmak isteyip istemediğinize bağlı olarak sağ üstteki video kamera veya telefon simgelerine basın. Bir mesaj yazmak için sohbet penceresinin alt metin kutusuna dokunun, klavye görüntülenir ve istediğiniz şeyi yazabilir veya mikrofonla kaydederek sesli mesaj gönderebilirsiniz.
 • Durum sekmesine dokunun, yayımlamak için kamera kayıt videoları açın veya fotoğraf çekin. Kayan kalem simgesine dokunursanız, durum olarak kısa mesaj yazıp gönderebilirsiniz.
 • Çağrılar sekmesi aramalar içindir aramalar gösterileri yapılmış ve yüzen telefon şeklindeki simgesi aracılığıyla görüşmeleri başlatabilirsiniz. Ona dokunduğunuzda, tek yapmanız gereken bir video veya sesli arama başlatmak için adres defterinizden bir kişi seçmek.

Gizlilik ve güvenlik

Gizliliğinizi ve güvenliğinizi yönetmek için sohbet sekmesinin sağ üst köşesindeki simgeye (3 yatay şeritli) dokunmanız ve Plus Ayarları‘na girmeniz gerekir . Mevcut tüm seçeneklerin bulunduğu Gizlilik ve Güvenlik adlı bir bölüm var.

Yeni pencere iki bölüme ayrılmıştır. Üstte, sesli not göndermek için mikrofonu kullanırken gizlilik ayarları, ağdaki görünürlüğünüzle ilgili ayarları okuyun, mesaj okuma kontrolü veya ses kaydı metni bulacaksınız .

Aşağı kaydırırsanız, uygulamaya erişimi engellemek için farklı yöntemler ayarlayabileceğiniz güvenlik ayarlarını görürsünüz.

 

Özelleştirme

Arayüz özelleştirme söz konusu olduğunda, seçenekler Plus Ayarları adlı menüde yer alır . Giriş yaptığınızda menüde birkaç giriş göreceksiniz:

 • Temalar : görsel temaları indirmek ve yönetmek için.
 • Evrensel : genel uygulama arayüzü ayarları, birçoğu tüm uygulamayı etkiler.
 • Ana Ekran : ilk ekranla ilgili, yani sohbetlerin listesi.
 • Sohbet Ekranı : sohbet pencerelerine ayrılmış ayarlar, yani zaten görüşmelerde.
 • Widget : uygulama widget’ını özelleştirmek için.

Garip bulabileceğiniz tek şey, uygulama artık Google Play’de mevcut olmadığından web sitemiz aracılığıyla yapmanız gereken ilk indirme. Yeni çıkan sürümleri ve güncellemeleri manuel olarak kontrol etmek için web sitemizi periyodik olarak ziyaret etmeyi unutmayın.

 

WhatsApp Sohbet Yedekleme ve Sohbetleri Taşıma Yöntemi

 

WhatsApp Plus güvenli mi?

 

Birçok kullanıcı WhatsApp Plus kullanmanın güvenli olup olmadığını merak ediyor. Bu soruya hem indirilecek hem de yüklenecek dosyayı ve uygulamanın bilgi ve verilerimizi nasıl ele aldığını akılda tutarak cevaplamaya çalışacağız.

Ne yazık ki, WhatsApp Plus’ı kullanmanın %100 güvenli olduğundan emin olamayız.

Ancak, uygulamanın kendisinin doğası, orijinal kodun sahibinin izni olmadan geliştirilen bir uygulama olduğu için kullanımı hakkında şüpheler oluşturabilir. Bu çeşitli riskler içerir:

 • WhatsApp hesabımızı kaybetmek : WhatsApp MOD’larını kullanmak, Facebook’un hesabımızı yasaklayabilmesini, MOD’u kaldırmamızı ve resmi istemciyi daha zorlu bir şey olmasa bile kullanmamızı zorunlu kılıyor. MOD’larda olduğu gibi kullanım. Tüm bu büyük yasakların sadece belirli durumlarda gerçekleştirildiği ve tüm bu uygulamaların etkin kalması için yasak karşıtı işlevler eklediği ancak büyük bir yasak riski hala gizleniyor ve yakın gelecekte gerçekleşebileceği doğru.
 • Mesaj gizliliği : WhatsApp Plus, WhatsApp Messenger’ın kodunu ve altyapısını kullanır, ancak tam olarak nasıl? Sohbetlerimizi kimin tuttuğunu, söyledikleri gibi WhatsApp’ın resmi hizmetlerinde saklanıp depolanmadığını veya Facebook ile ilgisi olmayan diğer sunuculara gidip gitmediklerini, bu MOD’ların geliştiricilerin kontrolü altında olup olmadığını bilmek zor. Veya verilerimizle ilgilenen diğer kişiler.

Gerçek şu ki, resmi uygulamayı kullandığımızda mesajlarımızın bütünlüğünden % 100 emin olamıyoruz. Yükleme ve kullanımını kabul ederek, mesajların uçtan uca şifreli olduğunu garanti etmek dışında WhatsApp Messenger’ın verilerimizi nasıl işleyebileceğini de kabul ediyoruz. Facebook, ABD’nin ulusal güvenlik ajansıyla işbirliği yaptığı söylenen bir Amerikan şirketidir.

 • Mesaj bütünlüğü: Mesajlarınızın saklanması ve yedeklenmesi konusunda endişeleriniz varsa, çok dikkatli olmalısınız. WhatsApp Messenger, yedeklemeleri telefonumuzun dahili depolama alanında ve Google Drive’da depolayan çift yedekleme oluşturma sistemi kullanır.

WhatsApp Plus ve diğer MOD’larda, Google Drive üzerinden yedekleme işlevleri çalışmaz. Bu, yalnızca yerel bir yedeğiniz olacağı anlamına gelir. Kullanabilmek için, yedekleme işlemi tarafından oluşturulan dosyaları kopyalayıp kaydedebilmek için telefonunuzda veya ikincisini bilgisayarınıza bağlayan bir dosya gezgini gerekir.

Ayrıca, MOD’un kendisinden, kullanmaya karar verdiğiniz diğer MOD’larda veya hatta resmi istemcide nasıl çalışacağını kontrol etmeniz gerekir. Önceki durumlardan herhangi birinde yedeklemeyi içe aktarabilmek için, her durumda uygulanacak adımları kontrol etmeniz gerekir.

 

İPhone için WhatsApp Plus var mı? Evet

Önerilen Yazı
İphone Whatsapp Plus İndir (Son Sürüm)-2021

İPhone kullanıcılarının WhatsApp Plus’ı kullanma seçenekleri var mı? Belki, inanmıyor olabilirsiniz ama onlar farklı birkaç farkla. Sadece okumaya devam edin, size iOS için WhatsApp Plus MOD’u anlatalım.

Evet, iPhone için bir WhatsApp Plus var. İPhone sürümünü kullanabilmek için cihazınızda jailbreak olup olmamasına bağlı olarak iki seçenek vardır:

 • Jailbreak olmadan, size aşağıda birkaç satır sunduğumuz IPA dosyasını indirebilir ve size sunduğumuz Cydia Impactor‘un bir aracını kullanarak yükleyebilirsiniz.
 • Jailbreak ile, iPhone ve iPad uygulamalarının resmi deposunda bulunmayan nihai deposu Cydia aracılığıyla yüklenir . Eğer durum buysa, sadece Cydia’yı ziyaret etmeli ve orada aramalısınız.
 

 

 

 

Bu WhatsApp Plus’ın Android sürümü ile aynı içerik oluşturucular tarafından geliştirilmediğine dikkat çekmeliyiz. Aslında, resmi olarak WhatsApp ++ veya WA ++ olarak adlandırıldığı için aynı ad olarak bile bilinmemektedir. İOS’ta, WhatsApp MOD’ları o kadar popüler değil ve bu nedenle kullanılabilirliği çok fazla yok.

Android’de olduğu gibi, iPhone için bu WhatsApp + sürümü bize, okunmuş mesajlar için çift mavi tikini gizleme veya en son çevrimiçi zamanımızı kişilerimize gizleme gibi farklı avantajlar sunuyor. İkincisi için, arabirimi veya bir kerede daha fazla ve daha büyük dosya gönderme seçeneği için birçok özelleştirme seçeneği eklememiz gerekiyor.

Bu tür bir aracı kullanmayı seçerseniz, artık resmi uygulamayı kullanmayacağınızı ve düzenli güncellemeler almayacağınızı unutmayın. Ayrıca, WhatsApp’ın bu tür bir uygulamanın kullanımını her seferinde engellediğini dikkate alın: Kişilerinizle sohbete devam etmek istiyorsanız MOD’unuzu kaldırmak ve resmi sürümü yüklemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak, hem resmi sürümün hem de bu MOD’un telefonunuzun ekranında herhangi bir sorun yaşamadan birlikte varolabileceğini unutmayın.

WhatsApp Plus’ı kullanırken WhatsApp’tan yasaklanabilir miyim?

 

WhatsApp Plus benzeri bir WhatsApp MOD’u kullanarak belirli riskleri göze almış olursunuz. Yasaklanabilir misiniz? Bu anlık mesajlaşma uygulamasında hesabınıza neler olabileceğini açıklamaya çalışırken bu soruya cevap vereceğiz.

Evet: WhatsApp Plus veya başka bir gayri resmi WhatsApp MOD kullanmak , herhangi bir mesaj göndermenize veya almanıza izin vermeyerek hizmetten men edilmenizi sağlayabilir.

Bu uygulamalar, yeni işlevler özellikleri sunmak için orijinal kaynak kodunu izinsiz değiştiren resmi olmayan geliştirmelerdir. Bu uygulama yasadışıdır ve bu nedenle hizmetlerinin izinsiz olarak ve kullanıcılarına dayatılan kullanım koşullarına ve koşullarına uyulmadan kullanıldığını düşünen WhatsApp Messenger sahipleri tarafından takip edilmektedir.

Genel olarak, bir MOD kullanıcısı yasaklandığında, asla kalıcı bir önlem değildir . Bugüne kadar, kullanıcılara hesaplarının engellendiği bildirilir ve bu sürümü kaldırmaya ve geri almak için resmi istemciyi yüklemeye davet edilir. Ancak, bu, uygulamanın koşullarını ve kullanım şartlarını ihlal etmeye devam ederseniz, hesabınıza kalıcı yasaklar uygulayamayacakları anlamına gelmez.

 

Öte yandan, mevcut ana MOD’lar yavaş yavaş bu sorunu önlemek için antiban fonksiyonları ve araçları ekledi. Bunu yaparak, Facebook’un getirdiği kısıtlamaları aşmaya ve bu gelişmelerin yararlı ömrünü uzatmaya çalıştılar.

WhatsApp Plus’ın 2012’de ilk ortaya çıkmasından bu yana, kullanıcılar birkaç kez takip edildi ve yasaklandı. Yasaklar, belki de WhatsApp’ın kullanıcıları daha yoğun takip etmeye karar vermesi veya antiban önlemlerinin çalışmayı durdurması nedeniyle düzenli olarak gerçekleşti. Her durumda, buradaki önemli sorun, hesabınızın WhatsApp Plus veya mevcut başka bir MOD’u kullanmak için yasaklanabileceğini bilmenizdir. Almak zorunda olduğun risk bu.

 

WhatsApp Plus nasıl özelleştirilir?

 

WhatsApp Plus’ın birçok avantajından biri, birçok özelleştirme seçeneğine sahip olmasıdır. Uygulamanın tüm arayüzünü ve davranışını özelleştirmek için nerede olduklarını ve bunları nasıl kullanabileceğinizi size söylüyoruz.

WhatsApp Plus’ı özelleştirme seçenekleri, ayarlarınızda ve yapılandırma bölümünde veya aynı sohbette kişinin kendi ayarlarındadır.

WhatsApp Plus Genel Özelleştirme

Mesajlaşma istemcinizi özelleştirmek için ana Sohbet sekmesine gidin, sağ üst köşede üç yatay çizgi bulunan simgeye tıklayın ve Plus Ayarları’na gidin .

 

Pencere ayarlarının içinde, resimde gösterilen bu bölüme dikkat edin.

Temalar

Temalar , uygulamayı duvar kağıtlarından menü renklerine tamamen değiştiren önceden tasarlanmış XML şablonlardır. Uygulamayı ayrıntılı olarak yapılandırmak istemiyorsanız görünümü tamamen değiştirmenin en hızlı ve en kolay yoludur (bunları uygulasanız bile, belirli yönleri daha sonra değiştirebilirsiniz). Tüm seçeneklerinizi görmek için bu girişi tıklayın.

 • Temaları İndir : Mevcut temalar çevrimiçi kütüphanesine erişim. Bu seçeneğe tıklarsanız binlerce farklı temalı bir kütüphaneye erişeceksiniz. Tek yapmanız gereken, beğendiğiniz bir tema bulana kadar listeye göz atmak ve sağdaki Uygula’yı tıklamak . Birkaç saniye sonra tüm WhatsApp Plus arayüzü değişecek.

 • Temaları Yükle : Bir temayı SD karta kaydederseniz, bu seçenekle kaydettiğiniz temayı geri yükleyebilirsiniz.
 • Temaları Kaydet : geçerli olarak uygulanan temada yaptığınız değişiklikleri kaydetmenizi sağlar.
 • Temayı Geri Yükle : Bu seçenek, yüklü temanın ayarlarını tamamen geri yüklemenizi ve tekrar orijinal gibi görünmesini sağlar.
 • Tercihleri ​​sıfırla : Varsayılan görünüme dönmek için.
 • Kaydedilen / yüklenen tüm temaları sil : kaydedilen ve yüklenen tüm temaları siler.

Genel Ayarlar

Bu bölümde, özelleştirme ile ilgili birkaç farklı ayar bulacaksınız.

 

 • Renkler : arayüzün farklı bölümlerinin renklerini değiştirmenizi sağlar. Tüm kullanıcı arayüzü için “evrensel” rengini, ayrıca ActionBar, duvar kağıdını, durum çubuğunu, gezinme çubuğunu ve hatta konuşma sekmesindeki sohbetleri ayıran çizgileri değiştirebilirsiniz.

 • Stiller (Görünüm ve his): Uygulama simgesini ve bildirim simgelerini değiştirebilir, çeşitli yazı tipleri, farklı emoji paketleri arasından seçim yapabilir veya eski emojileri bile kullanabilirsiniz.

 • Medyayı galeriden gizle : Bu MOD’un özelliklerinden biri, sohbet ederken galeri fotoğraflarınızı, videolarınızı veya GIF’lerinizi görünmez yapmaktır. Bu bölümde, galeriyi açtığınızda tam olarak ne tür içeriğin görünür olacağını tanımlayabilirsiniz. Buradan, bu özelliğin ayarlarını istediğiniz zaman sıfırlayabilir veya uyguladığınız ayarlar geçerli olmazsa telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

 • Yedekleme ve geri yükleme : bu bölümde yedek oluşturma ve geri yükleme seçeneklerini bulacaksınız. Lütfen bunların, başka bir bölümde bulunan WhatsApp’ın normal müşterilerinde bulunanlardan farklı seçenekler olduğunu unutmayın.

 • Ayarlar : Bu bölümde farklı ayarların tamamı vardır. Dili yapılandırabilir, her sohbet için bir kart sistemi ayarlayabilir, bildirimleri ve kart sayacını devre dışı bırakabilir, GIF sağlayıcısını değiştirebilir, günlükleri silebilir, gönderilebilecek görüntüleri yeniden boyutlandırabilir veya aynı anda paylaşılabilecek görüntü sınırını devre dışı bırakabilirsiniz.

Ana ekran

Bu bölümde, uygulamaya her eriştiğinizde ve tüm görüşmelerimizin listelendiği sohbet penceresi olan Ana Ekran’ın görünümünü değiştirmek mümkündür.

 • Üstbilgi : bu bölüm ana ekran penceresinin üstbilgi görünümünü değiştirir. Kullanıcı adınızın görünmesini sağlayabilir, durumun adının altında kaybolmasını sağlayabilir, kişilerinizin durumlarını Instagram’da olduğu gibi gösterebilir, uçak modunu etkinleştirmek için simgeyi gösterebilir veya göstermeyebilir, gizli erişime izin vermek için uygulama adını devre dışı bırakabilirsiniz bu başlığın farklı bileşenlerinin rengini sorar veya değiştirir.

 • Satırlar : Gördüğümüz gibi Sohbetler sekmesinde tüm konuşmalar listelenir. Bu liste birçok şekilde özelleştirilebilir. Genel tarzı diğer popüler MOD’lara benzeyecek şekilde değiştirmek mümkündür. Ayrıca, her satırın / kişinin boyutunu ve ekrandaki farklı renkleri değiştirebilirsiniz. Ayrıca kişilerinizin çevrimiçi durumunu ve en son ne zaman bağlandıklarını da gizleyebilirsiniz.

 

 • Hareketli Eylem Düğmesi : ileti dizileri sekmesinde + simgesi olan bir yüzen simge vardır. Bu bölümden görünümünü ve davranışını yapılandırabilir, gizleyebilir, rengini değiştirebilir ve çeşitli ek ayarlamalar yapabilirsiniz.

 • Durum : Durum bölümünde, MOD durum işlevine atıfta bulunulan seçenekleri bulacaksınız. Özünde, renkleri değiştirmenize izin verir ve durumları sessize almak, daha önce görülen durumları veya son güncellemeler bölümünü gizlemek için birkaç başka seçenek sunar.

Ayrıca, resimlerin köşelerini yuvarlamak, sohbet satırlarını sınırlayan çizgileri gizlemek, herkes için çevrimiçi durumları devre dışı bırakmak veya bir kişi çevrimiçi ve kullanılabilir olduğunda tonlar atamak için bazı ayarlamalar bulacaksınız.

Sohbet Ekranı

İçinde Sohbet Ekran sen bizim konuşmalar sohbet pencereleri ile ilgili tüm özelleştirme ayarlarını bulabilirsiniz. Önceki durumda olduğu gibi, arayüzün belirli bölümleri için belirli ayarlar ve bazı genelleştirilmiş ayarlar vardır.

 • Eylem Çubuğu : Bu, sohbet penceresinin, kişinin adının, durumlarının yanı sıra çağrı veya video görüşmesi başlatmak için simgelerin görüntülendiği üst kısmıdır. Burada renkleri değiştirebilir, kişinin görüntüsünü, adını veya durumunu görünür veya gizli hale getirebilir, telefon şeklindeki simgeyi gizleyebilir, bu bölümün arka planını veya renkleri değiştirebilirsiniz.

 • Sohbet Balonları ve Tikler : Bu, bir konuşmada gördüğünüz sohbet balonları ve her mesaja eşlik eden tikler hakkındaki her şeyi özelleştirebileceğiniz yerdir. Her ikisi için de birkaç uygun stil, ayrıca onları yeniden boyutlandırma seçeneği ve renkleri değiştirmek için bir dizi olasılık var.

 • Resimler : adından da tahmin edeceğiniz gibi, burası konuşmalardaki görüntüler ve resimlerde ayarlamalar yapabileceğiniz yerdir. Fotoğrafınızın gönderdiğiniz tüm mesajlarda mı yoksa aldığınız mesajlarda kişi fotoğrafınızın mı görüntülenmesini seçebilirsiniz. Aynı seçenekler gruplar için de kullanılabilir ve boyutlarını değiştirebilirsiniz.

 • Konuşma Giriş Stili : bu seçenekler, sohbet pencerelerinin alt tarafına göndereceğiniz mesajları yazdığınız metin kutusunu ifade eder. Birkaç stil mevcuttur ve bu stillerden arka plan renklerini, düğmeleri (sesli mesajlarda emoji, gönderme veya mikrofon) veya yazdığınız metnin harflerini değiştirmek için bir dizi seçenek vardır.

 • Diğer seçenekler : emojiler bölümü için ek özelleştirme seçenekleri, bir sohbette paylaşılan bağlantılar, yönlendirme simgesi ve görüşmedeki bu bilgilerin görünümü … Önceki bölümlerde yeri olmayan her şeyden biraz.

Sonuçta, Modlar, Sesli Notlar / Ses Modları ve İletme Ayarları olarak kategorize edilmiş yeni bir bataryanız var.

 • Modlar : Her konuşma için farklı duvar kağıtları ayarlama olanağını etkinleştirebilir, kişinin görüntüsünü kendi arka planınız haline getirebilir ve ikiden fazla mesaj kopyaladığınızda tarih ve adı gizleyebilirsiniz.
 • Sesli Notlar / Ses modları : yakınlık sensörünü etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
 • İletme Ayarları : ilettiğiniz mesajlarla ilgili ayarlar.

Araç

Son olasılıklar WhatsApp Plus widget’ının görünümünü ayarlamayı içerir. Temel olarak, widget’ın arka plan renklerini, kişi adını ve durumunu değiştirmenizi sağlar. Her zaman olduğu gibi HSV, RGB veya HEX kodunu kullanarak ayarlayabileceğiniz mevcut renklerin tam paletini görmek için her seçeneğe tıklayın.

Yapabileceğiniz en iyi şey, mevcut tüm özelleştirme seçeneklerini keşfetmek ve cihazınız için istediğiniz görünümü bulana kadar çeşitli ayarları denemektir.

 

WhatsApp Plus’ta ‘çevrimiçi’ durumu nasıl gizlenir?

 

WhatsApp Plus’daki seçenekler arasında, uygulamayı kullanırken Çevrimiçi durumunu gizlemenin bir özelliği vardır. Size nasıl etkinleştirildiğini ve başkaları faaliyetlerinizi bilmeden neler yapabileceğinizi gösteriyoruz.

Bir kullanıcının çevrimiçi olup olmadığını kimsenin görmemesi için WhatsApp’ın çevrimiçi durumunu gizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

WhatsApp Plus uygulamasını açın ve ayarlar menüsüne gidin. Bunu yapmak için Sohbetler sekmesine gidin ve sağ üst köşedeki simgeyi 3 yatay çizgiyle tıklayın.

 

Şimdi o köşede görünen menüdeki Plus Ayarlarını seçin.

İlgilendiğimiz ayar gizlilikle ilgili tüm ayarların bulunduğu Gizlilik ve Güvenlik bölümü.

Listedeki ilk seçeneğe, Son Görülmeyi dondur‘a dokunun ve anahtarı sağa hareket ettirin. Bu “Çevrimiçi” durumunu gizler.

Son olarak, ayarın etkili olması için uygulamayı yeniden başlatmanız gerekir. Bu andan itibaren değişiklik etkili olur ve herhangi bir kişiyle konuştuğunuzda veya sohbetinize girdiklerinde artık çevrimiçi olup olmadığınızı göremeyecekler.

Birisi WhatsApp Messenger veya başka bir gayri resmi MOD kullanıyorsa, uygulamayı kullanırken her zaman çevrimdışı olarak listeleneceksiniz.

WhatsApp’ın çevrimiçi durumu, birçok kullanıcıyı rahatsız eden bir şeydir, çünkü geri kalan kullanıcılar öğrenmeden mesaj okumasını veya çevrimiçi olmalarını engeller. Uygulama zaten son bağlantı süresini gizlemek veya okunan iletiler için mavi tikleri devre dışı bırakmak için bir yol uygulamıştır , ancak bu farklı bir ayardır.

Şu anda, resmi WhatsApp hala çevrimiçi durumu devre dışı bırakmanıza izin vermiyor , bu nedenle burada açıklandığı gibi WhatsApp Plus’ı, WhatsApp Aero veya GBWhatsApp gibi diğer MOD’ları kullanmanız gerekiyor. Buna ek olarak, kullanıcının gizliliğiyle ilgili diğer işlevleri yapılandırmayı mümkün kılar, böylece asla takip etmekten vazgeçmezsiniz.

 

WhatsApp Plus ile 2 WhatsApp numarası nasıl kullanılır?

 

WhatsApp Plus’ı kullanarak iki WhatsApp telefon numarasına sahip olmanın püf noktası. Aynı telefonda iki hesabın çalışmasının iki farklı yolu: diğer MOD’ları kullanma veya uygulamaları klonlamaktır.

WhatsApp Plus kullanarak iki WhatsApp telefon numarasına sahip olmak için, diğer WhatsApp MOD’ları yüklemeniz veya bu işletim sistemindeki mevcut uygulamaları klonlamak veya çoğaltmak için seçeneklerden birini kullanmanız gerekecektir. Ancak, bu seçeneklerden herhangi biri , çift simli bir telefonda veya iki telefonda, iki çalışan telefon numarasına sahip olmanızı gerektirir .

Seçenek 1: WhatsApp Plus ve başka bir WhatsApp MOD kurma

İlk tercihiniz WhatsApp Plus ve GBWhatsApp veya WhatsApp Aero gibi başka bir WhatsApp MOD kullanmaktır.

İlk olarak, WhatsApp Plus’ı sitemizden indirin ve yükleyin. Ardından, yüklemeyi normalde diğer Android uygulamalarında yaptığınız gibi başlatın.

Uygulama yüklendiğinde yapmanız gereken tek şey, kurmak ve çalışmasını sağlamak için ilk telefon numaranızı kaydetmektir.

Ardından, aynı prosedürü mevcut WhatsApp MOD’larından herhangi biri ile tekrarlamanız gerekir . Mevcut başka herhangi bir MOD’u seçebilmenize rağmen GBWhatsApp veya WhatsApp AERO kullanmanızı öneririz.

Bununla birlikte, size sunduğumuz bu iki seçeneğin ötesinde doğru çalışacağını ve çalıştıklarını doğruladığımızı %100 garanti edemeyiz.

Bu ikinci kurduğunuz WhatsApp Mod‘unu ikinci telefon numaranızla kurun. Numara doğrulama mesajını alabilmek için telefon numarasının çalışır durumda olduğundan emin olun.

 • Bu noktadan sonra, biri WhatsApp Plus ve diğeri seçtiğiniz ek MOD ile çalışan iki telefon numaranız olacak.

Seçenek 2: Uygulamaları klonlama

İkinci seçenek, bir uygulamayı klonlamaktır, bu durumda WhatsApp Plus. Bu, telefonun kendisinden (bazı üreticiler bunu yapmak için kendi araçlarını içerir), işletim sistemi araçlarından (Android’in en son sürümleri farklı kullanıcı profilleri ile çalışmaya izin verir) veya üçüncü taraf bir uygulama olan Parallel Space‘i kullanarak yapılabilir temel olarak bu özelliğe sahip olmayan telefonlar için ilk seçeneğimizin aynı özelliklerini sunar.

 • Yerel uygulama klonlama : Samsung, Huawei, Xiaomi, OnePlus veya Oppo, işletim sistemindeki uygulamaları klonlamak için kendi araçlarını ekleyen telefon üreticileri. Bu araca genel olarak Clone Apps veya Dual Apps denir ve genellikle Android ayarlarında bulunur. Böyle bir telefonunuz varsa, işletim sistemi sürümünüzde böyle bir seçenek olup olmadığını kontrol edin.

Klonlayabileceğiniz ve WhatsApp Plus’ı içermesi gereken uygulamaların bir listesini sunmalıdır. Bir klon yapın. Uygulama menünüze döndüğünüzde, yenisinin ikincisi ve bir kilit simgesiyle iki WhatsApp Plus simgenizin olduğunu göreceksiniz.

Uygulamaya girin ve yapılandırmak için ikinci bir WhatsApp Plus’a baktığınızı göreceksiniz. Yapmanız gereken tek şey ikinci telefon numaranızı kaydetmek ve doğrulama kodunu girmek, böylece aynı cihazda farklı telefon numaralarıyla çalışan iki WhatsApp Plus olur.

 • Kullanıcı profilleri : Android 5.0 sürümünden tanıtıldı Lollipop bir cihaz için birden fazla kullanıcı oluşturma seçeneği. Parmağınızı yukarıdan aşağıya doğru kaydırarak Ana Sayfanızda bildirim menüsünü görüntüleyin ve bu bildirim çubuğunun ve hızlı ayarların görünümünü genişletmek için işlemi tekrarlayın.

Tüm simgeler arasında, bir kişinin klasik büstü olan kullanıcı simgesini göreceksiniz: üzerine dokunun. Kullandığınız kullanıcıyı ve Misafir ekle ve Kullanıcı ekle‘yi görebileceğiniz yeni bir menü görüntülenecektir.

+ Düğmesini tıklayarak yeni bir kullanıcı oluşturun. Yeni kullanıcıyı ayarlayın, ana hesapta kullanılandan farklı bir Google Hesabına ihtiyacınız olacaktır. Şimdi WhatsApp Plus’ı indirin ve normal şekilde yükleyin. İkinci telefon numaranızı kaydedin, iki WhatsApp Plus istemcisinin yapılandırmasını tamamlamış olacaksınız.

Ancak, bu yöntemle, birinden veya diğerinden mesaj okumak ve göndermek için kullanıcı hesapları arasında geçiş yapmanız gerekir.

 • Paralel Space : Bu uygulama, uygulamaları klonlamanıza olanak tanır, telefonunuzun bu özelliği yoksa, ilk senaryoda bahsettiğimiz üreticilerin seçeneklerine mümkün olan en iyi alternatiftir. Yaptığı şey, WhatsApp Plus gibi önceden yüklenmiş bir uygulamayı çoğaltmaktır.

Kullanımı basit. Bir kez açıldığında, yüklü uygulamaları algılar ve hangilerini klonlayabileceğini söyler, aralarında WhatsApp Plus’ı zaten yüklediğiniz için görebileceksiniz. Uygulamayı klonla’yı seçin ve işiniz bittiğinde yüklü uygulamalar menünüzde yeni simgeyi arayın. Her zaman olduğu gibi, ikinci telefon numaranızla kaydolun ve bittiğinde, her iki telefon numarasının da aynı telefonda ve aynı uygulamayı kullanarak keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Birinin WhatsApp Plus kullanıp kullanmadığını nasıl öğrenebilirim?

 

Bir kişinin WhatsApp Plus kullanıp kullanmadığını bilmeniz mi gerekiyor? Size bu durumları nasıl tespit edebileceğinizi anlatacağız.

WhatsApp Plus’ı kimin kullandığını anlamak için % 100 güvenilir bir yol diye bir şey yoktur. Yapabileceğiniz tek şey, gözünüzü ayırmayın ve irtibatınız olmadığı sürece şüphelerinizi onaylayabilecek herhangi bir işaret görüp görmediğinizi kontrol edin. Her durumda, aşağıdaki işaretlere dikkat edin:

 • Durum : Konuştuğunuz kişi durumunu asla sohbetlerinde göstermiyorsa, şüphelenmeye başlayın. WhatsApp Plus’ın ana özelliklerinden biri, bu bilgileri gizlememize izin vermesidir. Bu nedenle, hiç Çevrimiçi görünmeyen biriyle konuşuyorsanız, bu tür bir MOD kullandığının ilk belirtisi olabilir.
 • Bağlantı süresi : WhatsApp Plus’ın ana özelliklerinden bir diğeri, son görülen zamanı gizlememize izin vermesidir. Bu bilgileri kontrol ettiğinizde boş bir alan bulursanız, bu bir MOD kullanıyor olabileceğinin ikinci işaretidir.
 • Çift mavi tik yoksa : WhatsApp’a bir mesaj gönderdiğinizde ve kişiniz okuduğunda, çift mavi bir tik gösterir. Bir görüşmedeyseniz ve kişiniz size cevap veriyorsa, ancak gönderdiğiniz iletilerin çift mavi tik kontrolü yoksa, bu kişinin bir MOD kullandığını düşünmek için üçüncü bir işarettir. Bu çift mavi kontrol sadece size cevap verdiğinde görünürse, WhatsApp Plus’a yeni eklenen bir işlev olduğundan şüphelenmek için daha fazla neden var.
 • İfadeler göremiyorsan : Tüm MOD’lar bize resmi sürümünde mevcut olmayan ek ifadeler sunuyor. İfadeler gönderirseniz, ancak bunları telefonunuzun ekranında göremiyorsanız ve içinde soru işareti olan küçük bir kare görüntüleyebiliyorsanız, WhatsApp Plus veya başka bir MOD kullandığından dolayı teşekkür etmek için başka bir işaret daha var. Yalnızca aynı zamanda kullanıyorsanız, bu içeriği görebileceksiniz.

Daha fazla cevap için yorum kısmına sorunuzu yazınız.

Write a Comment

About Author

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Write a Comment

Comments (6)

 1. uzun süredir kullanıyorum ve çok memnunum fakat whatsaap için özel uçak modu vardı kapatınca wp gelen mesajlar tek tik oluyo internetimiz kapalıymış gibi gözüküyordu son güncellemeden sonra bulamadım kaldırıldı mı yoksa başka şeylerin içine mi girdi yardımcı olursanız sevinirim 🙂

 2. Gizlenen mesajları görünür hale getiremiyorum

 3. Whatsapp telefonumum ana uygulaması o yüzden kaldıramıyorum sadece çevrimdışı yapabiliyorum. nasıl indirebilirim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.