1. Ana Sayfa
  2. Whatsapp
  3. WhatsApp’ta Bomba Gibi Yeni Özellik: Tatil modu

WhatsApp’ta Bomba Gibi Yeni Özellik: Tatil modu

WhatsApp'ın son Android beta versiyonunda "tatil modu" olarak adlandırılan bir özellik keşfedildi. Bu özellik sayesinde arşivlenmiş olan sohbete gelen mesaj için bildirim gönderilmeyecek.

whatsapp tatil modu
 
WhatsApp’ın Android beta sürümü güncellendi. Bu güncellemeyle birlikte uygulama sürümü “2.20.206.2”ye yükseltildi. Bu yükseltme, WhatsApp’ın geliştirmekte olduğu yeni bir özelliği gözler önüne seriyor. Bu özellik, “Tatil Modu” olarak isimlendiriliyor.
 

ARŞİVLENEN WHATSAPP MESAJLARI YOK SAYILACAK

Aslına bakacak olursak Tatil Modu, daha önce farklı bir şekilde karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz dönemlerde sizlere aktardığımız bu özellik, arşivlenmiş sohbetlerin yok sayılmasını sağlıyordu. Yani bir kullanıcı, bu özelliği kullanarak arşivlediği bir sohbetten bildirim almıyor, o mesajı hiç görmüyordu. Ancak bu özellik, bir süre beta sürümde göründükten sonra ortadan kalktı. Şimdiyse bu özellik, Tatil Modu olarak karşımıza çıktı.

 

HEM İOS HEM ANDROID’E GELECEK

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı özelliğin kullanıma ne zaman sunulacağı bilinmiyor. “WABetaInfo” ekibi, bu özelliğin kısa bir süre içerisinde kullanıma sunulabileceğini söylüyor. Ayrıca bu özellik, sadece Android değil iOS ekosistemi için de getirilecek. 

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Haber7.com

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap