1. Ana Sayfa
  2. Telefon & Tablet
  3. Yeni Asus ZenFone 3 Modelleri daha Göründü!

Yeni Asus ZenFone 3 Modelleri daha Göründü!

asus-zenfone-3

ASUS, bütçe dostu akıllı telefonlar üretmeye devam ediyor. ZenFone 3 ailesinin yeni üyesi, benchmark testinde yakalandı. İşte merakla beklenen ASUS ZenFone 3’ün özellikleri!

ASUS ZenFone 2 geride bıraktığımız yılın kullanıcı dostu telefonlarından biri olmuştu. Ancak Tayvan menşeili firma, birçok telefonu aynı seri altında sunarak biraz kafa karışıklığı oluşturmadı değil. Bu sene de ZenFone 3serisi üzerinde çalışan şirketin, seri içerisinde konumlandıracağı Z012D model numarasına sahip yeni telefonu kriter testinde ortaya çıktı.

ZenFone 3 özellikleri nasıl olacak?

GFX Bench sitesinde yer alan sonuçlara göre Z012D model numarasına sahip ZenFone 3, Qualcomm’un sekiz çekirdekli Snapdragon 625işlemcisinden güç alıyor. Grafik biriminde Adreno 506 GPU’nun yer aldığı telefonda ilginç bir şekilde 3GB RAM yer alıyor. Oysa Asus, ZenFone 2 ile birlikte mobil dünyasını 4GB RAM standardına alıştıran firma olmuştu.
zenfone-3-snapdragon-625-benchmark
Dahili hafıza ise 32 GB değerinden 16 GB değerine düşürülmüş ki, bu büyük bir sorun gibi duruyor. Zenfone 3 gibi bir cihazda bu denli az depolama kapasitesinin sunulması şaşırtıcı. Cihazın ön kamerası 8MP çözünürlünde.  Arka kamerası ise benchmark ölçümünde algılanmamış.
Cihaz, Google’ın mobil işletim sistemi Android’in son sürümü olanMarshmallow 6.0.1 yüklü olarak sunulacak. Ekranı ise 5.5 inç olacak modelin Full HD çözünürlükte olacak.
Bahsedilen detaylar, amiral gemisi özelliklerine yakın değil. Pocketnow’ınhaberine göre daha güçlü ZenFone 3 üyeleri bekleniyor. Bu üyelerinSnapdragon 820 CPU, 4GB RAM gibi özelliklere sahip olacağı düşünülüyor. Habere konu olan ZenFone 3‘ün ise orta segment için ideal bir çözüm olacağını söyleyebiliriz.
Kaynak: ZenFone 3 Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap