1. Homepage
 2. Son Gelişmeler
 3. Yeni Teknoloji Portalınız: SiberKalem.com

Yeni Teknoloji Portalınız: SiberKalem.com

Güncel bilim, teknoloji ve güncel hayatımıza dair önemli haberler, yeni gelişmeler, önemli bilgiler ve nasıl yapılır makalelerinin yer aldığı yepyeni bir bilgi portalı doğdu: SiberKalem.com
siberkalem
SiberKalem.com, bilim, teknoloji, kültür, sanat, güncel önemli gelişmeler ve eğlendiren içerikleriyle günlük yaşamanıza renk katmak amacıyla kurdum.
İlgi alanlarım doğrultusunda yazılar yazmak, kendi düşüncelerimi siz okurlarla paylaşmak için böyle bir bloğu açmaya karar verdim. Yukarıda saydığım alanlara yönelik ilgim var ve hemen hergün, gündemi takip etmeye çalışırım. Artık gündemi sadece takip eden değil, kendimce değerli bulduğum tüm içerikleri yine kendi dilimden sizlerle paylaşan oldum.

NEDEN SİBER KALEM İSMİ?

Siteyi kurmadan önce kurmak istediğim bloğumun hangi alana dönük olduğunu düşündüm. Yukarıda saydığım alanlara yönelik ilgim mevcut. Bu ilgimin çoğu makina-insan ilişkisine dayanıyor (anladığınız gibi teknolojiden bahsediyorum). Buna teknoloji dilinde “siber” denmektedir. Vikipedi’deki siber yazısına bakabilirsiniz. Ben ise bir yazarım. Yazarın işi kalem oynatmak değil mi? Öyleyse Siber Kalem seçimi gayet uygun göründü. İnternette alan adlarına bakındım. SiberKalem.com dışında, başkası tarafından diğer uzantıları (.net, .org gibi) satın alınmamış en özgün alan adı da yoktu. Tüm bunların neticesinde SiberKalem.com olarak yayın hayatına başladım.

SİBERKALEM.COM NELER İÇEREBİLİR?

Hemen aklıma ilk gelenleri söyleyeyim; akıllı telefonlar, bilgisayarlar, oyunlar, sosyal ağlar, uzay bilimleri, mühendislikler, sinema ve diziler, güldüren, eğlendiren mizahlar başlıca içeriklerdir. Tabii ki bunlar çeşitlenmektedir. Kendim neyi takip ediyorsam, fırsat buldukça önemli gördüğüm herşeyi okurlarımla paylaşmaya gayret ediyorum.

SİBERKALEM.COM’UN SAHİBİ KİM?

Bu sitenin sahibi Furkan Güneş gerçek adımla, Rambo_FT kullanıcı adımla benim. Rambo_FT kullanıcı adı bazılarınıza komikve çocukça gelebilir veya çok “rambosever” biriymişim gibi görünebilir. Bu oldukça doğaldır. Rambo_FT kullanıcı adını yıllar önce (2007 yılından bahsediyorum) henüz lise dönemlerimde seçmiştim. O dönemlerde de etkilendiğim karakterlerden biri Ramboydu haliyle. Sonradan ise hiçbir zaman değiştirmediğimden sanal alemde bu kullanıcı adımla tanınır oldum.Tanınma oranım arttığı için bu kullanıcı adı benim için marka adları kadar değer kazandı. O yüzden bir daha değiştirmeyi düşünmüyorum.

SİBERKALEM.COM’UN İLK İÇERİKLERİ

Sitede şuanda sadece 4 makale yer almaktadır. Öyle kısa kısa makale yazmak yerine, işime önem veriyorum ve boş vaktimin bol olduğu zamanı kollayıp geniş içerikler girmeye çalışıyorum. İşte ilk 4 makalem aşağıda yer almaktadır:
General Mobile 4G: 41 Kere Maşallah!
2016 Yılı: Kahramanların Savaşı vs. Fanların Savaşı
2016 Yılının En İyi WordPress SEO Teması: Schema!
Bilgisayar için Mouse Satın Alma Rehberi
Pek boş vaktim olmadığından sık sık yazı yazamıyorum. İdare etmeye çalışıyorum.

RAMBO_FT’NİN SANAL GEÇMİŞİ

Sanal aleme 2007 yılında adım attım. İlk olarak lisede sınıfça karar verip açtığımız DogununGunesi.com yöresel ve bölgesel tanıtım sitesiyle başladım. Daha sonra TechnoDestek.net teknoloji sitesi, TechnoDestek.com teknoloji sitesi (ilkinin .com olarak devamı), Teknolojinator.org (aradan birkaç yıl geçtikten sonra yine teknoloji stesi), SiberKalem.com (hâlâ aktif) siteleriyle devam ettim. Kendi sitelerim dışında ForumAlemi, Smf.gen.tr, Smfmod.com, Maxicep.com gibi sitelerde de çalışmalar yaptım. Geçmişimde gördüğünüz gibi yine teknoloji ve internet ağırlıklı çalışmalar yapmıştım. En çok ün kaptığım sanal çalışmam ise Nokia‘nın Symbian S60v5 cihazlarına özel işletim sistemi yapmamdı. Nokia 5800 gibi efsane bir telefonun yanı sıra Nokia N97 gibi aynı işletim sistemine sahip pahalı telefon dahil olmak üzere 11-12 adet Symbian S60v5 işletim sistemli telefona zamanında çıkarılması en zor özel işletim sistemlerini çıkarmıştım. Yaptığım özel işletim sistemlerinin indirilme sayıları onbinleri defalarca aştı.
Artık buradayım. SiberKalem.com‘u genel sitem olarak belirledim. Artık ana başlıkları bu sitemde topluyorum. Özel başlıklara dair web siteleri açmaya devam edeceğim. Varsa bir bildiğim, sizlerle paylaşmaktan geri durmayacağım.
Paylaşımcılık ruhu bizimle olsun 🙂

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment

Comments (3)

 1. Eee tabi bu “AŞK” başkadır… Ve bide bu aşkımıza teknoloji bağımlılığı diyorlar ya, işte o zaman ateş çıkıyor kulaklarımdan:))
  İNSANOĞLUNA HAYIRLI HİZMETLERİNİZ BEREKETLİ OLSUN GARDAŞ

 2. 5 years ago

  Hayırlı olsun gardaşım.

 3. 5 years ago

  hayırlı olsun faydalı çalışmalarınızı merakla bekliyor olacağım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *