1. Ana Sayfa
 2. Hata & Sorun Giderme
 3. Youtube Açılmıyor Hatasının Çözümü

Youtube Açılmıyor Hatasının Çözümü


Bugünlerde Youtube uygulaması sorunu yaşamak enderdir, ancak zaman zaman Android kullanıcıları bunlarla karşılaşabilir. Android kullanıcısıysanız ve Youtube açılmıyorsa veya çökmeye devam ediyorsa, bu sorun giderme makalesi yardımcı olabilir. Sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin aşağıdaki çözümleri izleyin.

youtube açılmıyor

Youtube açılmıyor çözümü

Youtube sorunlarını çözmek genellikle basit ve yapılması oldukça kolaydır. Youtube uygulamanız yüklenmiyorsa veya çökmeye devam ediyorsa, yapmanız gereken sorun giderme adımları aşağıda verilmiştir:

Youtube açılmıyor # 1: İnternet bağlantısını kontrol et

Youtube videoları yayınlarken, arabellekleme ve bazen de sorunların önlenmesi için uygun internet bağlantı hızını korumak önemlidir. Yani, bu durumda kontrol etmek istediğiniz ilk şey, internetinizin hızı ve güvenilirliğidir. Hız için en az 3 Mb / s’ye sahip olmanız ve bağlantı boyunca tutarlı olmanız gerekir. Hızlı bir internet bağlantınız olsa bile, düzenli olarak düşse veya bağlantısı kopsa bile,  Youtube uygulamanız beklendiği gibi çalışmayabilir ve çökebilir veya hiç yüklenmeyebilir. Hücresel veya mobil veri bağlantısı kullanıyorsanız ve sinyal tutarlı değilse bu genellikle olur. Sabit bir wifi bağlantısına geçmenin sorunu çözüp çözmeyeceğini görmeye çalışın.

Yalnızca wifi bağlantısıyla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, internetinizin bir sorunu olup olmadığını kontrol etmeyi düşünün. Yönelticiyi bir başlangıç ​​için yeniden başlatabilirsiniz ancak bu işe yaramazsa, İnternet Servis Sağlayıcınızdan yardım almayı düşünün.

Youtube Açılmıyor # 2 : Youtube uygulamasında sorun giderme

İnternet bağlantınızla ilgili herhangi bir sorun yoksa, bir sonraki hamleniz, Youtube uygulamasının kendisiyle ilgilendiğinizi görmektir. Bunlar yapabileceğiniz şeyler:

 • Youtube’dan çıkmaya zorla
 • Youtube önbelleğini temizle
 • Youtube’u sıfırla
 • Youtube’u kaldır

Youtube’dan çıkmaya zorla . Ne zaman Android’de bir uygulama sorunuyla uğraşıyorsanız, yapılacak ilk şeylerden biri yaramazlık uygulamasını yeniden başlatmaktır. Bu sorun, uygulamanın içindeki küçük hatalardan kaynaklanıyorsa işe yarayabilir. Bunlar bir uygulamayı yeniden başlatmanın iki yolu.

 

Yöntem 1: Son Uygulamalar tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

 1. Ekranınızda, Son Kullanılan Uygulamalar yazılım tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgi bulunan).
 2. Son Uygulamalar ekranı gösterildiğinde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı.
 3. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatın

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun giderme yapmayı planlıyorsanız, bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun.
 4. Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun.
 5. Uygulamayı bul ve dokun.
 6. Durdurmaya Zorla’ya dokunun.

Youtube önbelleğini temizle: Youtube uygulaması hala yüklenmiyorsa, önbelleğini silmek yardımcı olabilir. Bu adım genellikle uygulamanın yeniden başlatılmasını izler. Uygulamalar, verimli şekilde çalışması için önbellek adı verilen bir dizi dosyayı saklar. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

 1. Ana ekrana gidin.
 2. Uygulamalar simgesine dokunun.
 3. Ayarlar uygulamasını açın.
 4. Uygulamalar öğesine dokunun.
 5. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Diğer ayarlar (üç nokta simgesi) üzerine dokunun.
 6. Sistem uygulamalarını göster’i seçin.
 7. Uygun uygulamayı bulup dokunun.
 8. Depolama öğesine dokunun.
 9. Önbelleği Temizle düğmesine dokunun.

Youtube uygulamasını sıfırla: Bu durumda bir başka olası çözüm Youtube uygulamanızı varsayılanlara sıfırlamaktır. Bu, uygulamayı varsayılan değerlerine döndürür ve muhtemelen sorunu çözecektir. İşte böyle yapılır:

 1. Ana ekrana gidin.
 2. Uygulamalar simgesine dokunun.
 3. Ayarlar uygulamasını açın.
 4. Uygulamalar öğesine dokunun.
 5. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Diğer ayarlar (üç nokta simgesi) üzerine dokunun.
 6. Sistem uygulamalarını göster’i seçin.
 7. Uygun uygulamayı bulup dokunun.
 8. Depolama öğesine dokunun.
 9. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
 10. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Youtube’u kaldırın:  Alternatif olarak, Youtube uygulamasını sistemden silmeyi deneyebilirsiniz. Bunu ancak, Youtube orijinal uygulama paketinin bir parçası değilse yapabilirsiniz. Ancak, uygulama orijinal yazılımla birlikte geldiyse, bu öneriyi atlamanız yeterlidir.

Bir uygulamayı silmek için:

 1. Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın.
 2. Ayarlar uygulamasını açın.
 3. Uygulamalar öğesine dokunun.
 4. Tümünün seçili olduğundan emin olun (sol üst). Gerekirse, Açılır simgeye (sol üst) dokunun ve ardından Tümünü öğesini seçin.
 5. Bulun ve uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa, Diğer seçenekler simgesine (sağ üst) dokunun ve ardından Sistem uygulamalarını göster öğesini seçin.
 6. Bir uygulamayı silmek için Kaldır’a dokunun.
 7. Onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bir uygulamayı kolayca kaldırmanın başka bir yolu da Ana Sayfa veya Uygulamalar ekranına gidip uygulama simgesini tutmaktır. İşte nasıl:

 1. Ana Sayfa veya Uygulamalar ekranına gidin.
 2. Silmek istediğiniz uygulamayı bulun.
 3. Uygulamanın simgesine dokunun ve basılı tutun.
 4. Kaldır’ı seçin.

Uygulamayı sildikten sonra, yeniden yüklemeden önce cihazı yeniden başlatın. Sonra sorunu kontrol edin ve ne olduğunu görün.

Youtube Açılmıyor # 3 : Youtube ve diğer uygulamaları güncelle

Bazen, Youtube gibi iyi bakımlı uygulamalar bile hatalarla karşılaşabilir. Burada durum buysa, Google zaten düzeltmeye sahip olabilir. Google Play Store’daki uygulama için uygun bir güncelleme olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. cihazınızdaki Play Store uygulaması güncellemelerini kontrol etmek için:

 1. Play Store uygulamasını açın.
 2. Sol üstteki Diğer ayarlar simgesine (üç yatay çizgiler) dokunun.
 3. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun.
 4. Güncelle veya Tümünü Güncelle’ye dokunun.

Hücresel Veri bağlantısı üzerindeyseniz, ek ücret ödememek için yalnızca wifi üzerinden güncelleme yapmanızı öneririz. İşte nasıl:

 1. Play Store uygulamasını açın.
 2. Sol üstteki Diğer ayarlar simgesine (üç yatay çizgiler) dokunun.
 3. Ayarlar’a dokunun.
 4. Uygulama indirme tercihine dokunun. 
 5. Yalnızca wifi üzerinden seçin (wifi yoksa, herhangi bir ağ üzerinden seçin).
 6. Bitti’ye dokunun.

Otomatik güncelleme seçeneğini etkinleştirerek uygulamalarınızı her zaman güncel tuttuğunuzdan emin olun.

 1. Uygulamaları otomatik güncelle öğesine dokunun.
 2. Yalnızca wifi üzerine dokunun (wifi yoksa, herhangi bir ağ üzerinden seçin).
 3. Bitti’ye dokunun.

Youtube Açılmıyor # 4: İşletim Sistemini Güncelle

Uygulamaları güncelleme ile aynı şekilde, Android İşletim Sistemini güncel tutmak hataları düzeltmek veya önlemek için başka bir yoldur. Kullanılabilir olduklarında bekleyen bir sistem güncellemesi yüklediğinizden emin olun. Manuel olarak kontrol etmek istiyorsanız, sadece Ayarlar uygulamasını açın ve Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Ardından, yüklemeyi başlatmak için İndir ve yükle üzerine dokunun. 

Galaxy cihazınız güncellemeleri manuel olarak kontrol etme seçeneğine sahip değilse, taşıyıcı markalı bir telefonunuz olmalıdır. Tek yapmanız gereken, göründüğünde sistem güncellemesi için bir bildirime dokunun.

Youtube Açılmıyor # 5 : Cihazı yeniden başlat

Bu noktada, telefonun kendisini yeniden başlatmak için kötü bir fikir olmayacak. Bir sistem yeniden başlatıldığında yenilendiğinde, küçük hatalar genellikle kendi başlarına gider. Bir bilgisayar veya telefon uzun süre çalışmaya devam ederse bazı hatalar gelişebilir. Hızlı bir yeniden başlatma onları silebilir.

Önyükleme menüsüne erişmek için önce Güç düğmesine basarak normal olarak yeniden başlatmayı deneyin. Ardından, Yeniden başlat seçeneğini seçin ve çalışıp çalışmadığını görün.

Aygıtı yeniden başlatmanın başka bir yolu, Ses Düzeyi düğmesini ve Bixby(veya güç)  tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihazın ekranı açılana kadar basılı tutmaktır. Bu, bataryayı cihazdan çıkarmanın etkisini simüle eder. Bu işe yararsa, cihazın kilidini açabilir.

Düzenli olarak yeniden başlatma işlemi işe yaramazsa, şunu deneyin:

 1. Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
 2. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. 

İkinci yeniden başlatma prosedürü, pil takımını çıkarmanın etkilerini taklit etmeye çalışır. Eski cihazlarda, akünün bağlantısını kesmek, genellikle yanıt vermeyen cihazları tamir etmenin etkili bir yoludur. Yine de hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki önerilere geçin.

Cihazınızı en az haftada bir kez düzenli olarak yeniden başlatmak yararlı olabilir. Bir şeyleri unutacaksanız, telefonunuzu kendi kendine yeniden başlayacak şekilde yapılandırmanızı öneririz. Bu görevi yapmak için aşağıdaki adımları uygulayarak zamanlayabilirsiniz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Aygıt Bakımı’na dokunun.
 3. Üstteki 3 noktaya dokunun.
 4. Otomatik yeniden başlat seçeneğini seçin.

Youtube Açılmıyor # 6 : Ağ ayarlarını sıfırla

Youtube uygulaması yanlış ağ ayarları nedeniyle normal şekilde çalışmıyorsa, aşağıdaki adımları uygulayarak bunları yenileyebilirsiniz:

 1. Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranından boş bir yere kaydırın.
 2. Ayarlar uygulamasını açın.
 3. Genel Yönetim’e dokunun.
 4. Sıfırla’ya dokunun.
 5. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun.
 6. Ayarları sıfırla öğesine dokunun.
 7. PIN ayarladıysanız, girin.
 8. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Youtube Açılmıyor # 7 : Önbellek bölümünü sil

Youtube, işletim sisteminizi güncelledikten sonra tesadüfen yüklenmezse, sistem önbelleğinde bir sorun olabilir. Bozuk bir sistem önbelleği, bazen uygulamalar ile ilgili sorunlar da dahil olmak üzere her türlü soruna yol açabilir. Sistem önbelleğinin yenilendiğinden emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby(veya güç) tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. ‘Evet’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.

Youtube Açılmıyor # 8 : Kötü uygulamayı kontrol et

Sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklanması durumunda,  güvenli modda çalıştırmak kötü bir fikir değildir. Güvenli moddayken, üçüncü taraf uygulamalar çalışamaz. Bu nedenle, Youtube normalde güvenli modda yüklüyse, yüklü uygulamalardan birinin sorun olduğu anlamına gelir. 

Cihazınızı güvenli modda çalıştırmak için:

 1. Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve sonra bırakın.
 2. Güvenli mod istemi görünene kadar Kapat’ı basılı tutun ve sonra bırakın.
 3. Onaylamak için Güvenli mod’a dokunun.
 4. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir.
 5. Yeniden başlatmanın ardından, ana ekranın sol alt kısmında “Güvenli mod” belirir.

Unutma: güvenli mod, üçüncü taraf uygulamalarını engeller ancak asıl nedenin hangisi olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. Grup mesajınız hala çalışmıyorsa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Youtube Açılmıyor # 9 : Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu durumda deneyebileceğiniz son çözüm yazılımı silmek ve ayarlarını varsayılan değerlere döndürmektir. Youtube hataları genellikle kendi başlarına gider, özellikle de kötü kodlamalardan kaynaklanıyorsa. Ancak, önerilerden hiçbiri bu noktada size yardım etmediyse, özel durumunuz yazılımdaki benzersiz bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Bu, yalnızca yazılımın özel bir durumundan dolayı olabilir ve diğer cihazları hiç etkilemeyebilir. Bu durumda, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla yardımcı olacaktır. Aşağıdaki Not 10 + ‘ya fabrika ayarlarına nasıl döneceğinizi öğrenin.

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu vardır.

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü’nden Samsung cihazında sıfırlama nasıl yapılır

Cihazınızı silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

 1. Kişisel verilerinizin bir yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın.
 2. Ayarlar uygulamasını açın.
 3. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun.
 4. Sıfırla’ya dokunun.
 5. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırlamayı seçin.
 6. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun.
 7. İşlemi onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun.

Yöntem 2: donanım düğmelerini kullanarak üzerinde zor sıfırlama

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

 1. Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın.
 2. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın.
 3. Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 4. Ses Açma tuşunu ve Bixby(veya güç) tuşunu basılı tutun.
 5. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 6. Kurtarma ekranı menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.
 7. ‘Wipe data/factory reset.’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın.
 8. ‘Wipe data/factory reset’i seçmek için Güç düğmesine basın.
 9. Yes’i vurgulamak için Ses Kısma düğmesini kullanın.
 10. Telefon verilerinizi temizleme işlemini onaylamak için Güç düğmesine basın.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap