1. Ana Sayfa
 2. YouTube
 3. Youtube Video İndir ve Dönüştür | MP3/MP4/MKV | Mobil ve PC
Trendlerdeki Yazı

Youtube Video İndir ve Dönüştür | MP3/MP4/MKV | Mobil ve PC

YouTube video indir! YouTube'dan MP4, MKV, MP3 video ve ses dosyaları PC ve mobil için ücretsiz nasıl indirilir ve dönüştürülür, detaylı anlattım.

youtube-video-indir-kapak-2
1

YouTube video indir! YouTube’dan MP4, MKV, MP3 video ve ses dosyaları PC ve mobil için ücretsiz nasıl indirilir ve dönüştürülür, detaylı anlattım.

YouTube, ücretsiz video hizmeti, 2005 yılında bağımsız olarak yayın hayatına başladı ve 2006’da Google tarafından satın alındı. O günden bugüne milyarlarca video yüklendi, paylaşıldı. Bugün ki yazımızda size YouTube video indirme işleminin nasıl yapıldığını, tüm detaylarıyla, hem bilgisayar hem de telefon için anlatıyoruz. Youtube video indirme işleminden sonra özellikle youtube mp3 indirme ve dönüştürme gibi işlemlerin nasıl yapıldığını da anlatıyoruz. Bazı işlemler için bilgisayar şart olsa da, her yolu göstereceğimiz için, istediğiniz içeriği telefondan da elde edebilme imkanına kavuşacaksınız. Burada anlatılan tüm işlemler ile herhangi bir YouTube kanaldan video indirme işlemi yapabileceksiniz. Artık YouTube video nasıl indirilir öğrenmiş olacaksınız!

YouTube video indirme yasal mı?

Şuan en çok kafanızı kurcalayan sorunun bu olması gerekmektedir. Zira YouTube video indirme işlemi göründüğü kadar masum bir işlem olmayabiliyor. YouTube’da lisanslı videolar ve müzikler de mevcut. Bunları her ne kadar izlemesi bedava olsa da, bu tür içeriklerin indirilmesi ve özellikle ticari işlemlerde kullanılması yasak. Örneğin YouTube üzerinde çok beğendiğiniz bir video klibinin müziğini alıp, kendi videolarınıza arkaplan müziği olarak ekleyebilirsiniz ancak, bu şekilde hazırladığınız videoyu başka bir sosyal medya platformunda veya YouTube üzerinde paylaşırsanız, ilgili müziğin lisansını almadığınız için sorunlarla karşılaşacaksınız. Bu tür durumlardan kurtulmak için, eğer kendiniz de bir içerik üreticisiyseniz, lisans gerektirmeyen YouTube video indirmeleri yapmanız gerekmektedir. Yine de, eğer herhangi halka açık sosyal medya platformunda paylaşmayacaksanız, herhangi bir içeriği sınırsızca indirebilir, ücretsiz izleyebilir ve dinleyebilirsiniz.

facebook video indir
İlginizi çekebilir!
Facebook video ve fotoğraf indir | Çok pratik yöntemler!

En iyi youtube video indirme programı: IDMAN

internet download manager youtube

Uzun yazılışı Internet Download Manager olan program Windows işletim sisteminde sorunsuz çalışan ve web tarayıcı eklentileriyle çok kullanışlı hale gelen, eski ama çok etkili bir indirme programıdır. Sadece YouTube değil, diğer tüm indirme işlemlerinde bizce olmazsa olmazların başında gelmektedir. En önemli özelliklerinden biri, yaptığı indirmeleri paralel indirme parçalarına bölerek, mevcut indirme hızınızı son damlasına kadar kullanabilmesidir. Konumuz indirme üzerine değil, daha çok YouTube üzerine olduğu için detayları es geçiyoruz.

Internet Download Manager, aslında ücretli bir indirme programdır. 30 günlük deneme süresi mevcuttur. Deneme süresini sıfırlamak mümkündür. Ancak burada bu detayları atladığımız için, isterseniz En İyi İndirme Programı: IDMAN başlıklı yazımızı okuyarak bu tür işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. 

IDMAN ile, YouTube üzerinden sadece MP4 ve MKV formatında video indirebilirsiniz, MP3 formatında ses dosyası indiremezsiniz. IDMAN sadece Windows işletim sistemleri için tasarlanmıştır.

IDMAN ile YouTube’dan video indirme aşamaları:

 1. En güncel IDMAN’i indirmek için bu sayfaya gidin ve Try Internet Download Manager for free butonuna tıklayın.
 2. İndirdiğiniz programı yükleyin.
 3. Program yüklendikten sonra kullandığınız web tarayıcısını açın (biz Google Chrome üzerinden gideceğiz).
 4. Tarayıcınız açıldığında bir eklenti yükleme uyarısı karşınıza çıkacaktır, bunu kabul edin. Böylece IDMAN, Chrome eklentisi yüklenecektir.
 5. Şimdi Chrome üzerinden YouTube’dan herhangi bir videou açın. Videonun hemen sağ-üst köşesinde IDMAN - Bu video dosyasını indir butonunu göreceksiniz, bunun üzerine farenizin sol tuşuyla bir kez tıklayın. Eğer birden fazla indirme seçeneği içeriyorsa size seçenekler görünecektir ancak tek seçenek varsa direkt indirme penceresini göreceksiniz. Seçenek çıktıysa size en uygun seçeneği seçip indirme işlemine başlayabilirsiniz. Seçenek çıkmadıysa zaten direkt indirme penceresi ile karşılaşacaksınız.
 6. İndirdiğiniz video, eğer siz sonradan yerini değiştirmediyseniz, otomatik olarak Windows’un İndirilenler klasörünün içindeki Video klasörüne inmektedir. Videonuzu burada bulabilirsiniz. İndirilenler klasörünü bulamıyorsanız, klavyenizden Windows logo tuşuna bastıktan sonra İndirilenler diye aratın, göreceksiniz.

Android için en iyi YouTube video indirme uygulaması: InsTube

instube youtube downloader

InsTube, 100’den fazla web sitesinden video ve müzik indirmeyi destekleyen popüler bir video indirme uygulamasıdır. Dosyanın çözünürlüğünü ve biçimini seçme seçeneğiyle MP4/MKV video ve MP3 ses dosyalarını doğrudan cihazınızın depolama alanına kaydedebilirsiniz. Uygulama, dosyaları yüksek hızlarda kaydetmek için bir Gelişmiş İndirme Motoru kullanır. InsTube, web’de gezinirken hızlı bir şekilde video çekebilmeniz için bir tarayıcı indirici uygulamasıdır. Uygulama arayüzü, bir dizi özelleştirilebilir ayar seçeneği ile çok basittir.

InsTube’un başlıca özellikleri:

 • 4K ve HD indirmeleri destekler
 • Ücretsiz MP3 indirme, MP4/MKV gibi video indirmeleri
 • Dahili video ve müzik çalar
 • Gelişmiş İndirme Motoru ile yüksek hız
 • Web’de gezinerek video/ses indirmek için dahili bir web tarayıcısı mevcut
 • Az yer kaplıyor
 • Düşük veri, pil ve bellek tüketimi
 • Dahili video kütüphanesi
InsTube APK İndirInsTube indirme sayfasını açar

 

instagram video fotograf indir kapak
İlginizi çekebilir!
Instagram Reels, Story, Keşfet, IGTV Video ve Fotoğraf İndirme Yöntemleri

iPhone (iOS) için en iyi YouTube video indirme uygulaması: iDownloader

iphone ios youtube downloader idownloader

iDownloader, iPhone’unuzda kişisel bir bilgisayar gibi video keşfetmek için kapsamlı olarak çoklu özellikler sunan bir iOS video indirme uygulamasıdır. Youtube videolarını iPhone’unuza indirmek için bu iPhone uygulamasını kullanmak harika bir seçenek olacaktır.

iDownloader’in başlıca özellikleri:

 • Ultra hızlı hızda 50’ye kadar eşzamanlı indirme.
 • Bozuk indirmelerin devam ettirilmesi ile arka planda indirme.
 • Bu uygulama ile en iyi web tarayıcısını, şifre saklayıcıyı, medya oynatıcıyı, dosya görüntüleyiciyi, dosya yöneticisini vb. ediniyorsunuz!
iDownloader’i İndirApp Store'u açar

 

MAC işletim sistemi için en iyi YouTube video indirme programı: iTube Studio

youtube downloader itube studio

MAC işletim sistemlerinde yukarıda saydığımız hiçbir programı/uygulamayı kullanamazsınız. YouTube’dan ücretsiz indirme yapabilmek için MAC için yazılmış, DMG uzantılı programlara ihtiyacınız var. Burada devreye iTube Studio giriyor.

iTube Studio’nun başlıca özellikleri:

 • YouTube’dan ve tarayıcı eklentisi veya URL aracılığı ile 10.000 kadar çevrimiçi video paylaşım sitesinden videoları MAC’e kolayca indirin.
 • YouTube oynatma listesinin tamamını veya birden fazla çevrimiçi videoyu aynı anda 3 kat daha hızlı indirme desteği.
 • YouTube videolarını MP3’e dönüştürün ve çevrimiçi videoları ihtiyacınız olan herhangi bir medyaya veya cihaz biçimine dönüştürün.
 • Dönüştürme için çıktı medyası, herhangi bir iOS ve Mac cihazında, Android’de, Windows cihazlarında ve ayrıca oyun konsollarında, web videolarında vb. desteklenebilir.
 • İndirilen videoları doğrudan iPhone ve Android cihazlara aktarmanıza izin veren Aktarım özelliği ile gelir.
 • Siteleri indiremeyenler de dahil olmak üzere herhangi bir çevrimiçi video sitesinden herhangi bir çevrimiçi videoyu kolayca kaydedin.
 • İndirme bilgilerinizi bir şifre seti ile tamamen korumak için bir şifre içeren Özel Mod.
iTube Studio’yu İndirDiret Link

 

Linux için en iyi YouTube video indirme programı: Youtube-dl

youtube dlg

Youtube-dl, farklı dosya biçimlerindeki videoların yanı sıra Youtube ve diğer sitelerden seslerin indirilmesini destekler. Varsayılan olarak Youtube-dl, indirilen videoların en yüksek kalitesini indirir, ancak internet bağlantısının yavaş olması durumunda, bazı argümanlar iletilerek daha düşük bir kalite indirilebilir.

Youtube-dl’nin başlıca özellikleri:

 • Bir oynatma listesinden tüm video dosyalarını indirme
 • Kesilen indirmeleri devam ettirme yeteneği
 • Video dosyalarını MP3 dosyalarına dönüştürme yeteneği
 • 4K, 1080p, 720 p gibi çeşitli çözünürlüklerde videolar indirme yeteneği
 • Maksimum indirme oranını ayarlama yeteneği
YouTube-dl'yi indirmek ve kullanmak için tıklayın

Linux işletim sisteminize Youtube-dl’yi yüklemenin iki yolu mevcuttur:

Apt yoluyla yükleme:

Youtube-dl’yi apt kullanarak kurmak için, root olarak oturum açın ve aşağıdaki komutu çalıştırın:

# apt install youtube-dl

Pip yoluyla yükleme:

Ek olarak, aracı pip paket yöneticisini kullanarak kurabilirsiniz. Ama önce pip’i aşağıdaki komutu girerek kuralım:

# apt install python-pip

Pip kurulduktan sonra, Youtube-dl’yi aşağıdaki komutu girerek kurun:

# pip install youtube-dl

Aşağıdaki komut çıktısıyla karşılaşınca sonraki aşamaya ilerleyin:

Collecting youtube-dl
Downloading https://files.pythonhosted.org/packages/5e/a9/112c66ce67d03896ef2d8094715aa3c7abb1b6959021eb273af96a206433/youtube_dl-2018.9.26-py2.py3-none-any.whl (1.8MB)
100% |████████████████████████████████| 1.8MB 238kB/s
Installing collected packages: youtube-dl
Successfully installed youtube-dl-2018.9.26

Örnek Çıktı:

--2018-10-01 13:19:52-- https://yt-dl.org/latest/youtube-dl
Resolving yt-dl.org (yt-dl.org)... 95.143.172.170, 2001:1a50:11:0:5f:8f:acaa:177
Connecting to yt-dl.org (yt-dl.org)|95.143.172.170|:443... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 302 Found
Location: https://yt-dl.org/downloads/latest/youtube-dl [following] --2018-10-01 13:19:54-- https://yt-dl.org/downloads/latest/youtube-dl
Connecting to yt-dl.org (yt-dl.org)|95.143.172.170|:443... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 302 Found
Location: https://yt-dl.org/downloads/2018.09.26/youtube-dl [following] --2018-10-01 13:19:55-- https://yt-dl.org/downloads/2018.09.26/youtube-dl
Connecting to yt-dl.org (yt-dl.org)|95.143.172.170|:443... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 302 Found
Location: https://github.com/rg3/youtube-dl/releases/download/2018.09.26/youtube-dl [following] --2018-10-01 13:19:56-- https://github.com/rg3/youtube-dl/releases/download/2018.09.26/youtube-dl
Resolving github.com (github.com)... 192.30.253.113, 192.30.253.112
Connecting to github.com (github.com)|192.30.253.113|:443... connected

Ardından, dosyaya yürütme izni atamak için aşağıdaki komutu girin:

# chmod a+x /usr/local/bin/youtube-dl

Son olarak aşağıdaki komutu girin:

hash -r

Bitti!

Youtube-dl’yi güncellemek için:

Youtube-dl’yi her zaman en son sürüme güncelleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki komutu belirli aralıklarla (örneğin ayda bir) girebilirsiniz:

# youtube-dl -U

Çıktı aşağıdakine benzer olacaktır:

youtube-dl is up-to-date (2018.09.26)

Youtube-dl nasıl kullanılır?

Youtube-dl’nin başarıyla kurulmasının ardından, artık videoları indirmeye başlayabilirsiniz. YouTube’dan bir video indirmek için sözdizimi komut şöyle olmalıdır:

# youtube-dl <url>

Örnek verecek olursak:

# youtube-dl https://www.youtube.com/watch?v=hbUiDDzepiI

Mevcut video formatlarını kontrol etme

Youtube-dl sayısız video formatını destekler, örneğin Mp4, mkv, webm, FLV e.t.c. Mevcut video kodlarını listelemek için -F seçeneğini kullanın. Örneğin:

# youtube-dl -F https://www.youtube.com/watch?v=hbUiDDzepiI

Belirli bir video formatını indirme

Kullanılabilir video formatlarının bir listesini oluşturduktan sonra, -f format-number kullanarak belirli bir formatı indirmeye devam edebilirsiniz. Örneğin:

# youtube-dl -f 251 https://www.youtube.com/watch?v=hbUiDDzepiI

Ses (MP3) dosyası indirme

Ayrıca aşağıdaki gibi youtube-dl’yi kullanarak da ses indirebilirsiniz:

# youtube-dl --extract-audio --audio-format mp3 <url>

Örneğin:

# youtube-dl --extract-audio --audio-format mp3 https://www.youtube.com/watch?v=hbUiDDzepiI

Bu, videodan sesi çıkaracak ve diske kaydedecektir.

Bir video oynatma listesinin tümünü indirme

Youtube-dl, varsayılan olarak bir oynatma listesine tüm videoları kaydeder. Oynatma listesi URL’sini kopyalayın ve youtube-dl komut satırı aracına aktarın.

# youtube-dl https://www.youtube.com/watch?v=WgJJHUKa3Vo&list=PL6aSoErqI35jNF7nk44F2Jv6or-ibCtSm

Ayrıca belirli bir sayıdan başlayabilirsiniz:

# youtube-dl --playlist-start 5 https://www.youtube.com/watch?v=WgJJHUKa3Vo&list=PL6aSoErqI35jNF7nk44F2Jv6or-ibCtSm

Yarıda kalmış indirmeye devam etmek

Tamamlanmayı geçersiz kılmadan kısmen indirilen dosyaların sürdürülmesini zorlamak için -cwi seçeneklerini kullanın:

# youtube-dl -cwi video-url

Örnek:

# youtube-dl -cwi https://www.youtube.com/watch?v=hbUiDDzepiI

Youtube-dl için grafik kullanıcı arayüzü kurma

Komut penceresinden çalıştırma konusunda istekli değilseniz, youtube-dl’nin bir GUI formunu kurabilirsiniz.

Aşağıdaki komutları sırasıyla girin:

# add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
# apt-get update && sudo apt-get install youtube-dlg

En iyi online YouTube video indirme sitesi: Y2Mate IO

Youtube downloader online Y2Mate

Son zamanlarda popülerleşen YouTube video indirme sitelerinden biri olan Y2Mate’i mutlaka denemelisiniz! İster bilgisayarda (Windows, Linux, MAC farketmez), ister akıllı telefonda (Android, iOS, HarmonyOS, ArkOS, HongMengOS veya adı ne olursa olsun farketmez) bu web site aracılığı ile istediğiniz videoyu hiçbir bekleme yapmadan direkt indirebiliyorsunuz. Videoindirelim Youtub Tek yapmanız gereken video linkini kopyalayıp, Y2Mate içerisindeki kutucuğa yapıştırmak!

Y2Mate IO başlıca özellikleri:

 • Tamamen sade bir tasarıma sahip
 • Basit, anlaşılır arayüze sahip
 • Herhangi bir bekleme yapmıyor (sadece Audio-ses dosyası seçeneğine tıklayınca YouTube dönüştürücü yaptığından bekletiyor)
 • YouTube MP3 indirme, MP4 indirme, MKV indirme yapmanızı sağlıyor
 • Videonun sahip olduğu herhangi bir çözünürlükten indirme yapmanızı sağlıyor
 • Hızlı çalışıyor
Y2Mate’e Git ve İndirY2Mate'e gider

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap