1. Ana Sayfa
  2. Öne Çıkanlar
  3. Yükseltilmiş Gerçekliğin Sanal Gerçeklik Dünyasıyla Buluştuğu Telefon: Asus ZenFone AR!

Yükseltilmiş Gerçekliğin Sanal Gerçeklik Dünyasıyla Buluştuğu Telefon: Asus ZenFone AR!

Asus, büyük ihtimallere göre CES 2017’de Tüm Gözleri Üzerine Çekecek. Son zamanlara Göre En İlginç Sahip Bir Cihaz İle Geliyor.
QualcommAsus açısından bütün sürprizi bozdu dersek yeridir. Dünya devi çipset üreticisi, CES 2017 öncesinde yeni Asus cihazını yanlışlıkla sızdırdı.
Bizim gibi teknoloji seven adamlar açısından her ‘telefon sızdırılması’ önemlidir, heyecan uyandırır. Fakat bu kez olay başka. Çünkü sızdırılan telefon oldukça özel; ZenFone AR. Telefonu özel kılan en önemli şey ise Tango sistemi barındıran ikinci cihaz oluşu.
Çeşitli sensörler sayesinde mobil cihazın ortamı üç boyutlu modelleştirmesini sağlayan ve bu sayede cihaza analiz ve üç boyutlu tarama imkanı sağlayan Tango, arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik konusunda da cihazları farklı bir seviyeye çıkarmakta (zaten telefonun adı da ZenFone AR /Augmented Reality).yukseltilmis gercekligin sanal gerceklik dunyasiyla bulustugu telefon asus zenfone ar
napdragon 821 çipset barındıran telefonda Google’ın Daydream sistemi de yüklü olarak mevcut. Bu özellik, ZenFone AR’ı hem Google’ın arttırılmış gerçeklik hem de sanal gerçeklik platformunu barındıran ilk telefonu yapmakta.
Street ViewYouTubeNetflixHBO ve Hulu gibi Daydream bünyesinde bulunan uygulamaları destekleyen telefon, Fantastic Beasts and Where to Find ThemNeed for SpeedGunjack 2 ve Lego BrickHeadz oyunları da aynı şekilde desteklemekte.
İşin arttırılmış gerçeklik kısmındaki Tango ile sanal gerçeklik kısmındaki Daydream’in tek bir cihazda bir araya gelmesi gerçekten enteresan bir hamle. Bakalım telefon resmi olarak tanıtıldığında yapabildikleri ile bizleri etkilemeyi başarabilecek mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap