İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. ZenFone 2 için Xposed Framework Yükleyici

ZenFone 2 için Xposed Framework Yükleyici

xposed-framework

ASUS ZenFone 2 sahiplerinin kullanabileceğiz, Cyanogenmod 12.1 de destekleyen Xposed kurulumunu bu makalede anlatıyorum.
Uyarı: Hiçbir şey bilmeyenler lütfen buradaki anlatımı kullanmasınlar. Buradaki anlatımı kullanarak telefonunuza vereceğiniz zararlardan ötürü mesuliyet kabul etmiyorum.

Aşamalar:

1) Telefonunuzu root’lamalısınız. Buradan yapabilirsiniz.
2) Root sonrası BusyBox yüklemelisiniz. Buradan yükleyebilirsiniz.
3) Bu aşama iki farklı yola ayrılıyor: ADB veya TWRP yoluyla yükleme. Telefonunuzda hangisi yüklüyse ona göre devam edin:

TWRP Metodu:

 • Buraya giderek dosya ekleri arasından XposedInstaller_3.0_alpha4.apk, xposed-v78-sdk21-x86.zip,xposed-uninstaller-x86.zip dosyalarını bulup indirin.
 • xposed-v78-sdk21-x86.zip, xposed-uninstaller-x86.zip, XposedInstaller_3.0_alpha4.apk dosyalarını hafıza kartınıza atın.
 • XposedInstaller_3.0_alpha4.apk dosyasını normal bir uygulama gibi telefonunuza yükleyin.
 • TWRP’ye gidin ve xposed-v78-sdk21-x86.zip dosyasını flaşlayın. Ardından “wipe cache” işlemini yapın. Sonra sistemi yeniden başlatın.
 • Eğer bu noktada telefonunuz açılmayıp kısır döngüye girerse (bootloop), TWRP’den xposed-uninstaller-x86.zip dosyasını flaşlayın.
 • Bu kadar.

ADB Metodu:

 • Bu linkteki zip arşivini indirin.
 • İndirdiğiniz arşivi masaüstünde bir klasörün içine çıkarın. ZenFone 2’nizde USB hata ayıklama modunu aktifleştirip bilgisayarınıza bağlayın.
 • InstallXposedFramework.bat dosyasını çalıştırın. Komut penceresinde bir tuşa basmanızı isterse klavyeden bir tuşa basarak işlemleri başlatın ve bitmesini bekleyin (“wipe cache” işlemi yapılıp telefon yeniden başlatılacaktır).
 • İşlem bitince, ZenFone 2’niz açılınca InstallXposedInstaller.bat dosyasını çalıştırın. Bu sayede APK dosyası da telefonunuza yüklenecektir.
 • Yükleme bitince Xposed uygulamasını telefonunuzdaki uygulamalarınız arasından bulup açın. Bu ve bu ekran görüntüsüne benzer görüntüler elde etmeniz gerekiyor.
 • Eğer bu noktada telefonunuz açılmayıp kısır döngüye girdiyse (bootloop), telefonunuz açıkken (yani bootloop esnasındayken) RemoveXposedFramework.bat dosyasını çalıştırın ve aşamaların bitmesini bekleyin.
 • Bu kadar.

TWRP yüklü Cyanogenmod 12.1 Metodu:

 • Buradan xposed-v78-sdk22-x86.zip, xposed-uninstaller-x86.zip, XposedInstaller_3.0_alpha4.apk dosyalarını ekten bulup indirin.
 • xposed-v78-sdk22-x86.zip, xposed-uninstaller-x86.zip, XposedInstaller_3.0_alpha4.apk dosyalarını hafıza kartınıza atın.
 • XposedInstaller_3.0_alpha4.apk dosyasını normal bir uygulama gibi telefonunuza yükleyin.
 • TWRP‘yi açıp xposed-v78-sdk22-x86.zip dosyasını flaşlayın. “wipe cache” işlemi yapılmış olacağından ilk açılışta uygulamalarınız optimize edilecektir. Sistemi yeniden başlatın.
 • Telefonunuz açılınca Xposed uygulamasını açın. Bu linktekine benzer görüntü elde etmeniz gerekiyor.
 • Eğer bu noktada telefonunuz açılmayıp kısır döngüye girerse (bootloop) TWRP’den xposed-uninstaller-x86.zip dosyasını flaşlayın.

Xposed yüklediyseniz, Xposed modüllerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Xposed Framework Güncellemek için:

 • TWRP kullanıyorsanız sadece xposed-v78-sdk2x-x86.zip dosyasını ilgili sayfadan bulup indirip hafıza kartına atıp TWRP’den flaşlayın.
 • ADB kullanıyorsanız bu linkteki arşivi indirip içindekileri bir klasöre çıkarıp ZenFone 2’nizi bilgisayarınıza bağladıktan sonra InstallXposedFramework.bat dosyasını çalıştırıp işlemlerin bitmesini bekleyin.

Çalışan Xposed Modülleri Listesi

Açıklamalı modül listesi için buraya tıklayın.
Diğer listeyi görmek için buraya tıklayın.
Kaynak: forum.xda-developers.com/zenfone2/general/guide-to-install-xposed-installer-t3116476

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (18)

 1. rambo_ft_avatar

  Ne ise yarıyor ki, bir bilen bir zahmet anlatsin

 2. rambo_ft_avatar

  Zenfone 6 Android 5.0 versiyonunda çalışır mı? Denedini mi? Denemedi iseniz ilk deneyen ben olayım 😉

 3. rambo_ft_avatar

  ZenFone 6 Android 5.0’da sorunsuz çalışıyor ancak anlatımda hata var.
  Önce InstallXposedFramework.bat kurulmalı, ardından 15 dakika kadar sistem yükseltiliyor muhabbeti oluyor, açıldıktan sonrada InstallXposedInstaller.bat kurulmalı.

  • rambo_ft_avatar
   5 sene önce

   Çok Teşekkürler Yorumun İçin. Benim Telefon Zenfone 5 Ama Onda da Çalışır Muhakkak. Şu Anda Bekliyorum…………………….. Admine de Çok Teşekkürler Konuya Bunu Da Eklesin Lütfen…………………. ……………………. Optimizing App 1 😀 ……………………… AÇILDI:DDDDD ………………………. InstallXposedInstaller.bat Dosyasını Açtım 10 Saniye Sonra Menümde Xposed Installer’ı Gördüm ve Framework Kısmında Manual Olarak Yüklendiği Yazıyor (Biraz İngilizce Yeterli :D)الله Adminden de Senden de (Müslüman Değilsen Kusura Bakma) Razı Olsun.

 4. rambo_ft_avatar

  Cenkay Keser kardeş sen zenfone 6 nasıl becerdin şu işi bende komut işlemi telefonu etkilemedi bile

 5. rambo_ft_avatar

  zenfone 5 de çalışırmı

 6. rambo_ft_avatar

  Xposedi nasıl kaldıracağız? Zenfone 4 lollipop.

 7. rambo_ft_avatar

  benim zenfone 5 de olmadı başka bir yolu var mı acaba

 8. rambo_ft_avatar

  InstallXposedFramework.bat çalıştırdıktan sonra ASUS yazısında kaldı tel yeniden başlamadı bi türlü ne yapmam lazım ?

  • rambo_ft_avatar

   Zenfone 2 için son güncellemeden sonra artık çalışmıyor. Yüklerseniz Asus logosunda kalırsınız

 9. rambo_ft_avatar

  ACİL YARDIM ! DroidBoot’a girip LAST SUCCESSFUL FLASH LOG seçimi yaptım hala açılmıyo tel ne yapıcam yardım lütfen?

 10. rambo_ft_avatar

  teli droidboottan fabrika ayarlarına döndürdüm recovery felan yaptım ama yinede açılmadı ZENFONE 5 için bu uygulamayı denemeyin sakin ve rambo kardeşim sitedeki firmware videosu için teşekkürler..

 11. rambo_ft_avatar

  İnstallXposedFramework.bat dosyasını çalıştırdım telefon kapandı boot animasyonunda kaldı 5-10 dk arası bende ADB ile tekrar rom flashladım acaba animasyon sirasinda daha fazla mi beklemem lazımdı beklesem açılır mıydı

 12. rambo_ft_avatar

  telefon giriş bölümünde kaldı sakın yapmayın bunu zenfone 2 çözüm yok kaldım böyle yardımcı olun lütfen !!!!!

 13. rambo_ft_avatar

  sakın yüklemeyin

 14. rambo_ft_avatar

  telefonu downgrade ettim kuruyorum şu an ve…. kuruldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.