1. Ana Sayfa
  2. Editoryal, İnceleme, Analiz & Tavsiye
  3. ZenFone 2 Kamera İncelemesi: Oto mod, Süper HDR, Süper Çözünürlük

ZenFone 2 Kamera İncelemesi: Oto mod, Süper HDR, Süper Çözünürlük

zenfone-2-kamera

Zenfone 2; Arka kamera 13 MP’lik yüksek çözünürlüğe BSI yüksek hassaslık sensörüne sahip. Largan 5 parça lens+mavi mercek ile yüksek odak aralığı 2.0F ve Wide FOV 75 donatılarıyla güçlendirilmiş. Ön kamera da 2.0F odak aralığı ve BSI sensörüyle donatılmış. Çift flaş ışığı ise Zenfone 2’yi daha iyi yapıyor. Arka kamera fotoğraf çekimleri gün ışığında oldukça iyi görüntüler yakalamakta, aynı şekilde düşük ışık çekimleri de PixelMaster teknolojisi sayesinde iyi çıkmaktadır.

Zenfone 2’nin 13 MP Arka Kamerası şaşırtıcı fotoğraflar çekebiliyor ve 5 MP ön kamerası 85 derecelik geniş açılı lensi sayesinde keskin özçekim (selfie) ile temiz video çekimleri yapabiliyor.

Zenfone 2’nin Çift-Ledli flaşı karanlık alanları doğal renklerinde çekim yapabilecek kadar aydınlatabiliyor. Fotoğraf çekim düğmesine basar basmaz, Zenfone 2 çok iyi bir zamanlamayla sarı ve beyaz ışıklardaki düzeni kurup karanlık alanları en doğal haliyle aydınlatıyor.

İnanılmaz süper HDR fotoğrafçılık, Zenfone 2 ile mümkün! Zenfone 2’deki PixelMaster teknolojisi ile Süper HDR çekimleri yapılabiliyor. Telefon PixelMaster teknolojisi ile karanlık alanları en iyi şekilde aydınlatırken, Süper HDR ile aydınlık alanlarla olan bağlantısını en iyi şekilde kurmaktadır. PixelMaster teknolojisi ile karanlık alanlar %400 daha aydınlık çekilerek, inanılmaz HDR deneyimi yaşatmaktadır.

Kamera kıyaslamaları için aşağıdan sayfayı değiştirin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. rambo_ft_avatar

    Zenfone 5te de süper çözünürlük modu kullanılabilir sanırım bizde 8×4 mp büyüklüğünde fotoğraflar elde ederiz bununla ilgili bir geliştirme olursa paylaşabilir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.