1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. ZenFone 2 Pil Ömrünü Test Etti

ZenFone 2 Pil Ömrünü Test Etti

ZenFone 2’ye sahip bir kullanıcı bir oyun ile ZenFone 2’nin pil ömrünü test etti. Bilindiği üzere ZenFone 2 3000 mAh kapasiteye sahip Lityum Polimer yapıdaki çıkarılamayan pil ile gelmektedir. Pil çıkarılamadığı için uzun vadede şarj kapasitesini koruması gerekmektedir. Lityum Polimer yapıda olması, Lityum İyona göre pile olumlu etki etmektedir. 5.5 inç Full HD IPS LCD ekrana sahip ZenFone 2, güçlü işlemcisi ve grafik birimiyle ne kadar süre pil ömrü vereceği en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

Bir kullanıcı sahip olduğu ZenFone 2’yi %100 şarj kapasitesinden itibaren, %100 parlaklıkta Modern Combat 5 gibi güçlü bir oyunu oynamaya başlıyor. Oyundaki akıcılık göze çarparken bir yandan da zaman sayacı işlemektedir. Test esnasında telefonun tam güçte çalıştığını söyleyebilirim. Oyun esnasında telefonun şarjı bitiyor ve kapanıyor. Test sonucuna göre ZenFone 2’nin tam 3 saat 27 dakika pil ömrü sunduğu görülüyor.

Yazının devamı ve video için aşağıdan sayfayı değiştirin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (10)

 1. rambo_ft_avatar

  merahab zenfone 2 32 gb ne zaman gelicek artık stokta yok diyor sürekli uzun zamandır bekliyoruz. bide bu cihazı önerir misiniz. yan çerçevelerdeki siyah parlak plastik çok çabuk hasar alacak gibi duruyor. bu cihazla z2 arasında kaldım. yardımcı olursanız sevinirm 🙂

 2. rambo_ft_avatar
  6 sene önce

  ASUS ZENFONE 2 DEN HALA HABER YOK MU ????

 3. rambo_ft_avatar
  6 sene önce

  iyi günler ben zenfone 6 kullanıcısıyım telefonum şarj luyor gösteriyor ancak sarj olmuyor herhangi bi düşme gibi sorunum da olmadı orjinal sarj aleti kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 4. rambo_ft_avatar

  li ion li polimerden daha iyi bildiğim kadarıyla

 5. rambo_ft_avatar

  Rootlu Zenfone 5’im var , lollilop geldiginde stock rom atıp lollipopa gecmek istiyorum , nasıl yaparım..(Rootlu Olduğu İçin Güncelleme Yapamıyorum , Önceden Sistemle Oynadım da)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.