İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. ZenFone 2 Türkçe Tanıtım Videosu Yayımlandı!

ZenFone 2 Türkçe Tanıtım Videosu Yayımlandı!

zenfone-2-turkce-video

ASUS Türkiye resmi Facebook sayfasından ZenFone 2’ye ait kısa Türkçe tanıtım videosunu yayımladı.

Videonun detaylarına baktığımızda hızlıca önemli ZenFone 2 özelliklerinden bahsedildiğini görüyoruz. Tasarımdan kameraya, performanstan, arayüze kadar birçok önemli özellikten hızlıca bahsediliyor.

Dış tasarım

Ergonomik kavisli tasarım ve ikonik eşmerkezli dairesel tasarım terimleri kullanılıyor. Bilindiği üzere ZenFone 2’nin arka kapağı bombeli yapıya sahip ve boyutu 3 mm’den 10 mm’ye kadar çıkıyor. Ayrıca önceki ZenFone 2 tasarımına da benzemektedir.

Ekran

Etkileyici 5.5 inç Full HD IPS ekran terimi kullanılıyor. Gorilla Glass 3 ile güçlendirilen ekran, Splendid teknolojisi ile canlı renkler ve keskin detaylar gösterebilmektedir.

Kamera

13 MP PixelMaster kamera, Süper HDR ile %400 daha iyi kontrast deyimi kullanılıyor. Bilindiği üzere PixelMaster teknolojisi 4 pikseli birleştirip 1 süper piksel haline getirerek daha parlık fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Hayatın gerçek renkleri, çift flaş doğal ten rengi deyimi de kullanılmaktadır. ZenFone 2 sıcak ve soğuk renkleri daha iyi gösterebilmesi için 2 adet birleşik flaş taşımaktadır. Böylece gece çekimleri daha gerçekçi çıkmaktadır. Ayrıca videoda ön kameranın 140 derecelik geniş açıyla çekim yapabildiğinden bahsediliyor.

Arayüz

ZenFone’ların arayüzüne ASUS, ZenUI demektedir. Yeni ZenUI kişiselleştirilebilir renk temaları deyimi kullanılmaktadır. ZenFone 2’nin farklı renklerde temalarının bulunduğunu görüyoruz.

Daha fazlası…

Aşağıdaki videoyu izleyerek ZenFone 2’nin diğer önemli özelliklerini de öğrenebilirsiniz:

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. rambo_ft_avatar

  Zenfone 3 te Kızılötesi özelligi varmi? G3 te olan kumanda özelligi falan?

  • rambo_ft_avatar

   ZenFone 3 hakkında hiçbir teknik bilgi yok bunun dışında.
   ZenFone 2’yi kastettiyseniz, kızılötesi hakkında bir bilgi yok ve öyle sanıyorum ki kızılötesi özelliği yok. ZenFone 4/5/6’da da olmadığından böyle bir tahminde bulundum.

 2. rambo_ft_avatar

  Ben bir şey sorucaktım konuyla ilgisi yok ama cevaplarsanız sevinirim.
  Ben telefonumda 4.x kitkat yüklü iken bazı uygulamaları kullanıyordum ve 5.x LL güncelleyince uyumluluk sorunları çıkıyor. Bunları LL sürümüne göre uyarlama şansım varmı veya bunu yapabileceğim bi program? Bir bilginiz varsa çok yardımcı olursunuz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.