1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. Zenfone 2: ZenMotion; Çift dokunuşla ekranı açma/kapatma ve fazlası…

Zenfone 2: ZenMotion; Çift dokunuşla ekranı açma/kapatma ve fazlası…

zenfone-2-zenmotion

Zenfone 2 ile gelen yeni özelliklerden biri de ZenMotion denilen, telefon ekranı kapalıyken, ekrana dokunularak cihazın uyandırılması veya tam tersi bir işlevidir. Asus, çift dokunuştan da ötesini gerçekleştirmiş. Sadece çift dokunuş ile değil, ekrana çizeceğiniz belirli harfler sayesinde dilediğiniz uygulamanın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Çift Dokunuşla Ekranı Açma/Cihazı Uyandırma ve Ekranı Kapatma/Cihazı Uyutma

1. Çift dokunuşla ekranı açma/cihazı uyandırmak için: Zenfone 2 uyku modundayken ekrana hızlıca iki kez dokunun. Zenfone 2 ekranı açılacaktır.

2. Çift dokunuşla ekranı kapatma/cihazı uyutmak için: Zenfone 2 ev ekranındayken ekrana hızlıca iki kez dokunun. Zenfone 2 ekranı kapanacaktır.

Çift dokunuşun nasıl açılıp kapatılacağı ile ilgili yazının devamı için aşağıdan 2. sayfaya geçin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (18)

 1. rambo_ft_avatar

  Meraba zenfone 2 laser kullanıyorum.Zenmotion ayarlardan açık önceden çift tıklatınca açılıodu ama şimdi açılmıyo ne yapmam gerekiyor acaba telefonu fabrika ayarlarına da döndürdüm ama işe yaramadı

 2. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  zenfone 2 kullanıyorum ekran kilitliyken saati ve gelen bildirileri o ekranda görmeliyiz tıpkı windows 10 telefondaki göz atma ekranı gibi herkese iyi akşamlar

 3. rambo_ft_avatar

  benim elimde şu an zenfone 2 var bunlar oluyor fakat bunları açmak için olan harfleri değiştirebiliyor muyum teşekkürler.

 4. rambo_ft_avatar

  Zenfone 5 kullaniyorum lolipop guncellemesini yaptim ayni ozellik bizde yok mu varsa nerde yoksa bu ozelligi nasil yapabilirim

 5. rambo_ft_avatar

  mrb rambo ben zenfone 5 kullanıcısıyım ve son güllelemeden once canlandırmam hep 1 cb olurdu fakat su anda son guncellemeden sonra canlandırmam 250 mb dsuyor ve kırmızı alarm verıyo napmalıyım

 6. rambo_ft_avatar
  6 sene önce

  asusun türkiye e-mail sitesini atar mısınız?
  mail göndermek istiyorum.

 7. rambo_ft_avatar
  6 sene önce

  merhaba
  acaba zenfone 6ya nisan ayında gelecek olan lollipop güncellemesi ile zenfone 2 de olan zenmotion gibi özellikler gelicekmi bilginiz varmı ( tabi donanımsal olanlar değil boostmaster vs 🙂 )

 8. rambo_ft_avatar

  Bu özellik diğer Zenfone modellerine gelecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.