1. Ana Sayfa
 2. Geliştiriciler Özel
 3. ZenFone 2'de Windows 7 Deneyimi!

ZenFone 2'de Windows 7 Deneyimi!

Android, açık kaynak platformu olduğundan kullanıcılara eşsiz özgürlükler sağlıyor. İkon paketleri gibi basit modifikasyonlardan çoklu rom projeleri gibi aşırı modifikasyonlara kadar bir çok değişime ve gelişime imkan tanıyor. Gün geçtikte Android için yeni, heyecan verici ve açık kaynağı iyice zorlayıcı yeni gelişmeler kaydediliyor.

Bugün, XDA’nın kıdemli üyelerinden biri olan ycavan, sınırları zorlayan bir girişimde bulundu. Windows 7’yi Intel işlemcisini taşıyan ZenFone 2’de çalıştırmayı başardı. Telefon Intel işlemcili olduğundan, uyum konusunda pek sorun yaşanmadı. Ayrıca bu işlemci sayesinde Windows 7’nin doğal hızına yakın bir hızda çalıştığı görüldü.

Bootloader kilidi açık, root’lu, farklı özel bir kernel yüklü, bölümlendirilmiş hafıza kartına sahip ZenFone 2’de bir emülatör ve bazı kodlamalar sonucu Windows 7’nin başarılı bir şekilde çalıştığı görülmektedir.

İşte Windows 7’li ZenFone 2

Detaylar için video sayfasına bakabilirsiniz (tıklayın).

Kendiniz yapmak istiyorsanız, üyenin kendi konusuna göz atabilirsiniz (tıklayın).

XDA’nın bu paylaşımla ilgili manşet haberini görmek için tıklayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (7)

 1. _avatar

  Yaa asus zenfone 2 operatörlere gelecek mi gelecekse ne zaman gelecek

 2. _avatar

  Ben Zenfone 5 A501CG kullabiyorum gayet memnunum babamin telefonu kotu oda bundan istiyor ama suan pahali geliyor zenfone 5. Lite dedim o olur dedi fiyati ama stokda bulamadim hic siz bana zenfone 5 lite stokda olan link verebilirmisiniz

 3. _avatar

  ben bunu hem zenfone 5 hem de 6 da yaptım zaten 😀 gayet de güzel çalıştı

 4. _avatar

  Zenfone 2 de arama yaptigimda ekran karariyo guc tusuna 2 3 kez basinca geri geliyo nasil duzeltebilirim.

 5. _avatar

  Şarjım %15 gelince telefon kullanılmıyor arama yapmıyor gelen aramaları açmıyor uygulama vs vs gibi hiçbişeye girmiyor sorun ne acaba…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.