1. Homepage
  2. Telefon & Tablet
  3. ZenFone 3'ün Fiyatı ve Piyasaya Çıkış Tarihi

ZenFone 3'ün Fiyatı ve Piyasaya Çıkış Tarihi

Asus’un yeni göz bebeği ZenFone 3’leri gördük. Gerçekten çok iyi çıkış yapan Asus, acaba yeni ZenFone 3’leri hangi fiyatla ve ne zaman satışa sunacak? Detaylar yazının devamında…

Fiyatlardan Ne Haber?

En önemli kısım belkide budur. Bir iPhone veya Samsung konuşuyor olsak “fiyatı da şu civarda olacak” deyip geçiştirirdik. Ama konuştuğumuz telefon fiyat/performans canavarı olarak bilinen, uygun fiyatlarıyla tanınan ZenFone’lar olunca işin rengi hemen değişiyor. Acaba böyle iddialı özellikleri yine uygun fiyata satmayı başarabilecek mi?
visualmaster
ZenFone 3’lerin fiyatları ve direkt TL karşılığı (ham fiyatların TL karşılığı) aşağıdaki gibidir:
Asus ZenFone 3 (ZE552KL): 249$’dan başlayan fiyatlarla – 730 TL civarı
Asus ZenFone 3 Ultra (ZU680KL): 479$’dan başlayan fiyatlarla – 1400 TL civarı
Asus ZenFone 3 Deluxe (ZS570KL): 499$’dan başlayan fiyatlarla – 1470 TL civarı
Bu fiyatların üzerine vergi ve firmanın Türkiye’deki kâr oranı ve diğer ek ücretlerini de ekleyince fiyatlar artacaktır. Ancak Asus Türkiye fiyat konusunda cömert davranıp fiyatları çok yukarı çekmeden satışa sunabilir. Bunları yine ilerleyen zamanda göreceğiz.

Ne Zaman Satışlara Başlanacak?

Asus lansmanın ardından ZenFone stoklarını ülkelere dağıtmaya başlayacaktır. Aldığım haberlere göre (CNET) 2016 yılının üçüncü çeyreğinde, özellikle Temmuz’dan sonra ZenFone 3 satışlarına başlanması bekleniyor.
Geçen yıl Türkiye’de de satışlara başlayan Asus Türkiye Mağazasından da bu telefonları satın alabileceğiz.

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment