1. Ana Sayfa
  2. Telefon & Tablet
  3. ZenFone 3 Özellikleri Belli Oldu

ZenFone 3 Özellikleri Belli Oldu

Asus ZenFone 3 serisi modellerin özellikleri şekilleniyor. 30 Mayıs’ta tanıtılacak seride ilk olarak üç farklı model yer alacak. Detaylar haberimizde...
Üçüncü nesil ZenFone serisi telefonlar  hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İlk olarak Asus’un geçtiğimiz gün yayınladığı tanıtım videosunda karşımıza çıkan ZenFone 3 telefonların tanıtım tarihine sayılı günler kala tüm detayları büyük oranda netlik kazandı.
zenfone-3-genel
ZenFone 3 serisi 30 Mayıs’ta ilk olarak üç modelle karşımıza çıkacak. Telefonlardan biri 4.5 inç, diğeri 5 inç, son model ise 5.5 ya da 6 inç büyüklüğünde olacak. 2.5D kavisli camla kaplı olacak ekranlar ayrıca Gorilla Glass 4 ile dayanıklı hale getirilecek.
Metal çerçevenin eşlik edeceği ZenFone 3 serisi telefonlar beyaz, siyah, altın, gül altın ve gümüş olmak üzere beş farklı renk seçeneğinde satışa sunulacak.
zenfone-3-like-this
ZenFone 3 serisi telefonlarda kasa bu defa yekpare olacak. Bu da pilin çıkarılamayacağı anlamına geliyor. Telefonlar bir kez daha çift SIM kart vemicroSD kart desteği barındıracak.

ZenFone 3 fiyat ve çıkış tarihi

ZenFone 3 serisi modellerin işlemci birimleri henüz bilinmiyor. Ancak telefonlarda bu defa Intel Atom yerine Qaulcomm cephesinden işlemciler kullanılacak. 4 GB RAM’in yer alacağı telefonlarda dahili depolama ise 32GB olarak karşımıza çıkacak.
zenfone-3-public
Android 6.0 tabanlı ZenUI 3.0 kullanıcı arayüzü, ZenFone 3 serisi modellerin yazılım tarafını oluştururken; telefonların kamera birimi ise 23 megapiksel arka, 8 megapiksel ön şeklinde olacak.
Son olarak 30 Mayıs’ta tanıtılacak ZenFone 3 serisi modeller haziran ayında raflarda olacak. Telefonların fiyatı 110 dolar ile 370 dolar arasında olacak.
Kaynak: ZenFone 3 Özellikleri ve fiyatı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. rambo_ft_avatar

    Gene çift sım kartlı yaptıgıysa güle güle asusa artık bune

  2. rambo_ft_avatar

    artık şu telefonlara parmakizi okuyucu koymalı asus.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.