1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. ZenFone 3 Türkiye'de Ne Zaman Satışa Çıkacak ve Fiyatı Ne Olacak?

ZenFone 3 Türkiye'de Ne Zaman Satışa Çıkacak ve Fiyatı Ne Olacak?

ZenFone 3 bazı ülkelerde (Tayvan gibi) şuan satılmakta. Peki ASUS’un bu yeni gözbebeği ne zaman ülkemize gelecek ve hangi fiyatlardan satılacak? Sürekli sorulan bu soruya yeniden cevap verilmeye çalışılmış.
Asus’un Haziran ayında Computex 2016’da tanıttığı Zenfone 3 ailesinin Türkiye çıkış tarihi ve ürünlerin fiyatları merak konusu.
Bu haberi ilk yaptığımız Haziran ayında, Asus Türkiye’den Bora Aras ile konuşmuş, röportajımızda Asus Zenfone 3 çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili bilgileri direkt kendisinden almıştık.
Ekim ayının ortalarında çıkmasını beklediğimiz Zenfone 3 modelleri, Türkiye için biraz daha gecikecek gibi gözüküyor.

ASUS ZenFone 3 çıkış tarihi

Asus’un Türkiye’de Zenfone 3 ile ilgili henüz basına ulaşan bir lansman davetiyesi olmadı. Genellikle bu tip davetler 1 hafta 10 gün öncesinden yollanmaya başlar. Zaten Ekim ayının ortasına geldiğimiz bugünlerde, hala lansman ile bilgilerin gelmemesi, Ekim ayını ıskaladığını ortaya çıkartıyor.
Asus’a yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Kasım ve belki düşük bir ihtimal olsa da Zenfone 3’lerin satışa sunulmasının Aralık ayını bulabileceği konuşuluyor.

ASUS ZenFone 3 türkiye fiyatı (tahmini)

Zenfone 3 modelleriyle ilgili bir diğer merak edilen konu ise tabii ki fiyat. Şu anda sadece yurtdışı fiyatlarının açıklandığı ZenFone 3 modelleri, Bora Aras’ın Haziran ayına göre verdiği bilgilere göre tahminen ZenFone 3 Deluxe 2300-2500 TL bandında olacak. Tabii bizim röportajı yaptığımız Haziran ayından günümüze yaşananları ve ülkemizde değişenleri düşündüğümüzde, fiyatlar daha da yükselebilir.
Artan dolar kuru, TRT bandrolü ve bazı vergilerdeki artışlar, ülkede yapılan zamlar, telefonların fiyatını özellikle Deluxe modelde 2700 TL seviyelerine yaklaştırabilir. Tabii bunlar sadece birer tahmin.

Haziran ayındaki röportajımız

Computex 2016’da ASUS Türkiye Müdürü Bora Aras ile bir röportaj gerçekleştirmiştik. O röportajı da izlemediyseniz, güncellediğimiz haberdeki değişiklikleri göz önünde bulundurarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler…

Bilgilendirme: Bu makale ShiftDelete.net sitesinden alıntılanmıştır, bana ait değildir.
Kaynak: shiftdelete.net/zenfone-3-turkiye-cikis-tarihi-ve-fiyati-72044

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. rambo_ft_avatar
  4 sene önce

  asus zenfone 3 ü geç piyasaya sürerek kendi ayağına sıkıyor ve de facebook sayfasında sürekli kullanıcılar sormasına rağmen hiç cevap vermeyerek müşteri kaybediyor ama farkında değil

 2. rambo_ft_avatar
  4 sene önce

  Asus türkiye satıcı yetkilisinden aldığım bilgi ; üretimdeki sıkıntıdan dolayı en erken şubat ta türkiye ye gelecek. Adımı not alın 😉

 3. rambo_ft_avatar
  4 sene önce

  Kasım bitiyor, artık çıkmasa da olur

 4. rambo_ft_avatar

  Zaten ciksada artik asus almam adamlar son güncellemeden sonra rehbere bile reklam almışlar iyice kalite düşürdüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.