1. Homepage
  2. Telefon & Tablet
  3. ZenFone 3: Yepyeni Donanım, Performansta Zirve!

ZenFone 3: Yepyeni Donanım, Performansta Zirve!

Asus ZenFone 3 serisi yine performansta zirveye oynadı. Öylesine büyük yenilikler var ki, günümüzdeki amiral gemilerinin hiçbiri bu cesarette bulunamadı!

Intel’e Tamam, Qualcomm’a Devam

Asus’un yeni ZenFone 3 modellerinin hiçbirinde Intel işlemciye yer vermediğini gördük. Demek oluyor ki firma Intel ile yollarını ayırdı. İlerde çıkabilecek olan daha farklı ZenFone modellerinde Intel işlemciye yer verir mi bilinmez ancak lansmanda tanıtılanlar sadece Qualcomm çipsetine sahip. Intel’in mobil işlemci sektöründe artık yokum demesinin etkileri de olabilir.
qualcomm-snapdragon-cipseti
Qualcomm firmasının ise en ünlü ve günümüzdeki amiral gemilerinde kullanılan Snapdragon 820 işlemcisini kullanması Asus’u tebrik etmemizi sağladı. Zira Asus bugüne kadar çıkardığı hiçbir ZenFone’da böylesine iddialı olmamıştı. Diğer modellerde kullanılan işlemcilerde az buz değil. Özellikle özel rom isteyenler için bu haberden iyisi yok!

Tamı Tamına 6GB Bellek!

Bundan birkaç ay önce ZenTalk’da bir üyenin “6GB RAM ve Snapdragon 820 işlemci ile gelebilir” söylentisini aynen kendi Facebook grubumda üyelerle paylaştım.
Mümkün olmasına pek sıcak bakılmayan olay gerçekleşti. Asus gerçekten de 6GB bellek barındıran ZenFone 3 Deluxe modelini tanıttı. İşte bu model herkesin sahip olmak isteyeceği model oldu.
Hem 6GB belleği hem de Snapdragon 820 işlemciyi bir arada sunmak kolay değil, öyle olsa günümüzdeki amiral gemileri neden bu şekilde bir girişimde bulunmadı? Asus bu konuda sağlam bir tebriği daha hak etti!

Cömert Hafızalar

ZenFone 3’leri yüksek hafızalara sahip olarak piyasada göreceğiz. Özellikle 256GB’lık ZenFone 3 Deluxe modeli gerçekten piyasadaki en fazla hafızaya sahip telefon olacak diyebilirim.

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment