1. Ana Sayfa
  2. ZenFone
  3. ZenFone 4 (2017) ZE554KL için Resmi TWRP Recovery

ZenFone 4 (2017) ZE554KL için Resmi TWRP Recovery

ASUS ZenFone 4 sahipleri için TWRP Recovery’nin resmi sürümünü yükleyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını ve indirme linklerini yazının devamında bulabilirsiniz.

Lütfen Dikkat!
  • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır. Garantinizi geri kazanmak istiyorsanız orjinal rom’a geri dönmelisiniz.
  • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
  • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
  • Cihazınız herhangi bir sebeple bozulursa bu linkteki yöntemlere başvurabilirsiniz.
Geliştiriciler ve telefonu kurtarmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan telefonun Recovery bölümünün geliştirilmiş hali olan TWRP Recovery’yi nasıl yükleyeceğinizi anlatıyorum.

ZenFone 4 ZE554KL için Resmi TWRP Recovery Yükleme Talimatları

Gereksinimler
  • USB kablosu
  • Intel Android Sürücüsü (buradan bulun ve yükleyin // Windows 8/10 sahipleri buradan yüklesin)
  • ASUS PC Link (buradan bulun yükleyin)
  • ADB Fastboot aracı (buradan bulun, indirin, arşivin içindekileri masaüstünde platform-tools klasörüne atın)
1. Öncelikle Bootloader kilidini açmalısınız. Bunun için bu linkteki anlatımı uygulayın (yakında Türkçe anlatımını siteye yerleştireceğim).
2. Aşağıdaki linklerden birinden TWRP’yi indirin (hangisinden indirdiğiniz mühim değil):

3. Buraya bakarak telefonunuzu DroidBoot moduna alın ve USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Sonra indirdiğiniz .img uzantılı imaj dosyasının adını twrp olarak değiştirin (uzantısıyla beraber twrp.img olacak) ve platrofm-tools klasörüne atın. Ardından klavyenizden SHIFT tuşunu basılı tutarken platform-tools klasöründeki herhangi boş bir alana farenizle sağ tıklayıp Komut penceresini burada aç’ı seçin ve aşağıdaki komutu yazıp klavyenizden ENTER’a basın:
fastboot flash recovery twrp.img
4. İşlem bitince aşağıdaki komutu girin:
fastboot oem reboot-recovery
5. Bu kadar, telefonunuza TWRP yüklenmiş olacaktır. TWRP içerisinden Reboot system seçeneğine ulaşarak telefonunuzu yeniden başlatarak normal bir şekilde açabilirsiniz.
Kaynak: forum.xda-developers.com/zenfone-4-2017/development/recovery-twrp-3-1-1-0-ze554kl-t3692195

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap