1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. ZenFone 4/5/6'ya Lollipop En Kolay Nasıl Yüklenir?

ZenFone 4/5/6'ya Lollipop En Kolay Nasıl Yüklenir?

ZenFone’lar açısından oldukça durgun geçirdiğimiz şu günlerde, ne yapayım, ne yazayım derken aklıma “En Kolay” makale serilerini başatmak geldi. İlk makale ise, en çok soru sorulan ve istek gelen Lollipop güncellemesi en kolay nasıl yüklenir yönünde oldu. Haydi bismillah…

Lütfen Dikkat!
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
 • Cihazınız herhangi bir sebeple bozulursa bu linkteki yöntemlere başvurabilirsiniz.

 1. ADIM: LOLLIPOP ÖNCESİ KİTKAT SÜRÜMÜNÜ YÜKLEYİN 

Önce belki de istenilen KitKat sürümüne sahipsinizdir, bunu kesinleştirmek için şöyle yapın: Sıkça Sorulan Sorular sayfamdaki 81. maddeye bakarak derleme sürümünüzü öğrenin. Ardından aşağıdaki yüklemeniz gereken sürümlerle karşılaştırın. Eğer telefonunuzdaki derleme sürümü ile yüklemenizi istediğim derleme sürümü aynı ise bu adımı atlayın.
Aşağıdaki derleme sürümleri telefonunuzda yüklü olmalıdır:
 Telefonunuzda bu derleme sürümleri yüklü değilse  ilk yapmanız gereken telefonunuzu istediğim sürüme yükseltmenizdir. OTA ile (Ayarlar > Hakkında > Sistem güncellemesi veya Ayarlar > Sistem güncellemesi) veya manüel güncelleme yoluyla bu derleme sürümlerini yükleyin (güncelleme dosyasını yukarıdaki derleme sürümleri üzerlerine tıklayarak indirip güncellemede kullanabilirsiniz).
Manüel Güncelleme size karışık gelmesin. Yaptığınız aslında çok basit bir işlemdir. Güncelleme dosyasını indirip telefonunuzun dahili hafızasına kopyalıyorsunuz sonra telefonunuzun usb kablosunu çekince bildirim çubuğunda ünlem işareti beliriyor. Bildirim çubuğunu genişletince güncelleme uyarısını görüyorsunuz ve onay verip yüklüyorsunuz.

 2. ADIM: LOLLIPOP YÜKLEME 

Geldik asıl önemli olan aşamaya. Çok basit bir işlem yapacaksınız. Telefonunuza uygun Lollipop güncellemesini manüel olarak telefonunuza yükleyeceksiniz. Aşağıdan telefonunuza uygun Lollipop güncellemesini indirebilirsiniz.

Lollipop Güncelleme Dosyaları
Manüel Güncelleme size karışık gelmesin. Yaptığınız aslında çok basit bir işlemdir. Güncelleme dosyasını indirip telefonunuzun dahili hafızasına kopyalıyorsunuz sonra telefonunuzun usb kablosunu çekince bildirim çubuğunda ünlem işareti beliriyor. Bildirim çubuğunu genişletince güncelleme uyarısını görüyorsunuz ve onay verip yüklüyorsunuz.
Kafanızdaki Bazı Soru İşaretlerini Giderelim:

 • OTA ile veya manüel güncelleme yapmak telefonu garantiden çıkartmaz.
 • Güncelleme esnasında telefon çökerse garantiden çıkmaz.
 • Risk her zaman vardır. “Ben bu anlatımla yüklersem hiç sorun çıkmaz mı?” diye sormayın.
Lollipop güncellemesini yükledikten sonra çıkan yeni Lollipop güncellemelerini; OTA ile veya manüel olarak yükleyebilirsiniz.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (18)

 1. Abi cevap ver nolurr ??
  Telefonu güncelleyemiyorum. Dediklerini yaptım fakat güncellerken ”fota return code 409” veriyor nolur yardım et

 2. HOCAM.. Daha öncede yorum yaptım cevap vermedin.. Benim zenfone 5 501cg bilgisayar görmüyor.. Sürüm 2.22.40.54 lollipop a nasil geçerim..(Bilgisayar bağlantisı hakkında çok uğraştım fakat olmuyor)

 3. Merhaba,
  Zenfone 6 sahibiyim. 40.47 sürümündeyim. 40.87 sürümüne geçmek istiyorum. Fakat Lollipop sürümündeki bildiğiniz üzere bazı sorunlar beni geri itiyor. Sizce geçmeye değer mi? Artısı mı çok olur eksisi mi?
  Şimdiden teşekkürler.

 4. Kitkat yükledim Zenfone kurtarma rehberine göre hiçbir sıkıntılı olmadı
  V2.22.40.540 numaralı sürümü yüklediğimi belirteyim.
  Lolipop sürümünü atmak istedim telefonun dahili hafızasına attım ünlem e işareti geldi vs. güncellendi herşey bittikten açıldık tan sonra sürekli com.andorid.phone durdu demeye başladı.
  V3.24.40.87 sürüm numaralı lolipop’u yükledim.
  Yardım ederseniz sevinirim

 5. 5 sene önce

  bağzen cihaz nasıl oluyorsa yazılım seçiyor her iki dosyayıda denemek gerek mesela F yazılımında hata aldın hemen G yazılımını deneyin UL-ASUS_T00F-WW-3.24.40.87-user yada UL-ASUS_T00G-WW-3.24.40.87-user BUNU LÜTFEN BELİRTİN ADMİNİM ÇOK DENEDİM SONUÇ BU BİLGİNİZE.

 6. Ben Zenfone 4 kullanicisiyim ama 5.0 android güncelleme yapamadim sürüm 4.4.2 kit kat 6.6.2 gösteriyor bana bildirim çubuğunda ünlem falan gelmiyor

 7. 5 sene önce

  asus zenfone 5imin sürüm numarası : V2.22.40.54 bende dediğiniz gibi V3.24.40.87 sürümüylemi lolipop’a geçebilirim. Telefonum t00j-D modeli çift sim kartlı yani 10 ay önce yaptığımda güncelleme tel sim kartları görmüyordu.Artık bu sorunları yaşarmıyım.

 8. 5 sene önce

  Selam hocam zenfone 6 android 5 için F sürümlüsünü koymuşsunuz yorumda arkadaş G sürümlüsünü atmış ( UL-ASUS_T00G-WW-3.24.40.87-user.zip ) bunu yani bunu eklerseniz linki daha sağlıklı olur benim kendi düşüncem tabi bende T00F olmuyor mesela G oluyor 🙂

 9. 5 sene önce

  Zenfone 5 kullanıcısıyım sürümüm 2.22.40.54_20151120_16 Manuel olarak Lollipop yükleyebikir miyim? Lütfen cevaplayın

 10. Benim Zenfone 5 bilgisayarı görmüyor da bilgisayar bağlantısı olmadan lollipop nasıl yüklerim.

 11. bende ilk önce ZenFone 5 için: V2.22.40.540 kitkat yükledim sonra lollipop ZenFone 5 için: V3.24.40.87 ye geçtim şimdilik bir sıkıntı yok…

 12. 5 sene önce

  40.47_20151120_29 sürümünü nasıl lolipop yaparım bide telefon ikide bir harici bellek eklendi diyor

  • Furkan Güneş

   Bulunduğunuz sürüm üzerine manüel güncelleme yaparak Lollipop yükleyebilirsiniz.

   • Hocam sizde Zenfone 5 3.24.40.87 Sürümünün System/app varmı bana lazımda App klasörü ve içindekiler Orjinal Hali Veya onu upload etmiș bir site veya bir link varmı internetim az olduğu için 750Mb yokta yardımcı olursanız teșekkür ederim.

 13. 5 sene önce

  Zenfone 6 İçin ,
  40.47 En Son Kitkat Sürümü
  http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A600CG/UL-ASUS_T00G-WW-2.22.40.470-user.zip
  40.87 En Son Lollipop Sürümü
  http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A600CG/UL-ASUS_T00G-WW-3.24.40.87-user.zip
  40.47’nin Üstüne 40.87 Manuel Kurulabiliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.