1. Homepage
 2. Güncelleme Haberleri
 3. ZenFone 5/6 için V3.24.40.78 Lollipop Güncellemesini Farklı Yöntem ile Yükleme

ZenFone 5/6 için V3.24.40.78 Lollipop Güncellemesini Farklı Yöntem ile Yükleme

Samsung-Galaxy-Note9

Yeni Lollipop güncellemesi hakkında birçok kişi OTA ile yüklerken hata aldığını, manüel olarak ise yükleyemediğinden şikayet etmektedir. Bende kendi kullandığım yöntemi sizlere anlatarak yeni güncellemeden faydalanmanızı sağlayacağım. Umarım bu yöntem sizlerde de başarıyla çalışır, yeni güncellemeyi sorunsuz yükleyebilirsiniz.
Not: Bu yöntem Manüel ve OTA yüklemelerinden farklı ancak yine de bilinen bir yöntemdir (KitKat recovery dosyasıyla adb sideload komutunu birlikte kullanıyoruz). Bilen, bilmeyen herkesin bu anlatımı kullanmasını öneririm. Sonuçta kendim bu yöntem ile güncellemeyi sorunsuz yükleyebildim.

Uyarı!
Buradaki anlatımı kullanarak yanlış işlem yapmanızdan dolayı telefonunuza vereceğiniz hiçbir zarardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.
Buradaki işlemler sonucu telefonunuz dahili hafızası tamamen sıfırlanacaktır.
İşlemlere başlamadan önce buraya bakarak yedek almanızı öneririm.
ZenFone’unuzun şarjının en az %50 olduğundan emin olun.
Gereksinimler
Talimatlar için aşağıdan sonraki sayfaya geçin.

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment

Comments (92)

 1. 4 years ago

  teşekkür ederim telefondan pek anlamadığım halde yaptım

 2. Başaralı bir anlatım eksiksiz tabiki karşıdakilerin sistemlerni bilemezsin haklı olarak hata alan arkadaşlar idmanla indirdiklernden dolayı hata alıyorlar…asusun sitesinin yıllardır aynı hikayesi…indirdiğiniz rarlı dosyayı klasöre çıkar diyin hatasız açarsa ok. açmazsa tekrar indirin…

 3. bilgiler siliniyor mu bu işlemleri yapınca

 4. abi yukledim E: tmp/uptade.log açmadı hatası verdi. vipe data/factory reset yaptım telefon eski haline geri döndü lollipop yuklenmedi yani nasıl yapayım

 5. teşekkürler Rambo… 🙂

 6. tmp/update-script.log
  dosyası açılamadı hatası alıyorum

 7. İşlemi yapıyorum, sonuna kadar sıkıntı yok, yüklemeye geçince hata veriyor.

 8. Bu güncellemeyi yaptıktan sonra google play storeden depolama alanı yok hatası alıp duruyorum çözümü varmı telefon zenfone 5

 9. arkadaşlar benim zenfone 5 versiyon 2.22.40.54 güncellemeyi nasıl yapıcam ben. yorumlara ve konulara baktım bir şey anlamadım.

 10. o kadar çok kombine işlem var ki benitkatta bunu hayatta yapamam. klasik yöntemle de olmuyor kaldık k

 11. 5 years ago

  İkinizede çok teşekkür ederim. asus calling bugun guncelledi.

 12. Yaptım buradakileri ama tel yine açılmıyor. Dönen daireli asus yazısında kalıyor yine. Rootluydu ondan mı acaba?

 13. 5 years ago

  Rambo_Ft ve murat, ikinize de çok teşekkür ederim, artık böyle kullanıcaz yapacak birşey yok

 14. 5 years ago

  Ramdo_Ft ve murat, ikinize de çok teşekkür ederim.

 15. İyi akşamlar. Anlatımınız için teşekkürler. Ama gene ‘ASUS IN SEARCH OF INCREDIBLE’ da kaldı. yaklaşık 1.5 saattir. Tekrar deneyeyim mi? Veya recovery den başka birşey mi yapmam gerekiyor? Telefonumun verileri silinmeden açılmasını istiyorum.

 16. 5 years ago

  Zenfone 5 kullanıyorum son guncellemeyi otomatik olarak yükledim kilitleme tuşuna basıyorum telefon kendini yeniden başlatıyor

 17. Bu anlatımla kitkata dönebilirmiyim hiçbir veri kaybetmeden. Cihazda modifikasyonlar yaptım

 18. 5 years ago

  Rambo 3.maddeyi ben yanlış okudum kusura bakma sonradan aklıma geldi silemedim her neyse ben gerekli ayarları yaptım hayırlısıyla bir sorun almadım telefon açıldı ve en son derleme numarasını aldı. Yaptığımız işler tamamen bizlere ait anlatımların tamamen doğru ne bir yanlış ne bir eksik. Bu konuda teşekkür ederim ama bütün ayarlarım gitti ZenMotion, Root, Ses yükseltme .xml dosyaları vb gibi onlar tekrar eklenir güncellenir sorun değil bravo çalışmalarında başarılar…
  Telefon Modelim: Asus Zenfone 6

 19. Merhaba. Herşeyi harfiyen yaptım tlfum açıldı hicbir sıkıntısı yoktu. Bugün tlfla bir kaç 15 dk kadar konuşunca tlf kapanıp tekrar açılıyordu. Sebebi ne olabilir acaba? Ayni sorunu yaşayan ya da çözüm önerisi var mi sevgili adminler. Şimdiden teşekkürler.

  • 5 years ago

   Telefonu sıfırlamayı denedinizmi

   • Yüklerken wipe data cache’yi temizledim zaten. Yukledikten sonra bu sorun ortaya çıktı. Sebebini araştırdım internette ama tam çözümünü bulamadım.

 20. 5 years ago

  Merhaba ,
  Telefon normalde çalışırken güncelleme yükledi ve tekrar başladı. Ancak Asus ekranında Aşağıda dönen bir çemberde 2 saat bekledi. Şimdi sizin adımlarınızı tam olarak gerçekleştirdim . Yine tamda aynı yerde 20 dkdır bekliyor 🙂 Sorun nedir acaba . tşk şimdiden

 21. 5 years ago

  Ben burada 3.maddeyi anlamadım telefonum Asus Zenfone 6 ama neyi indereceğim? İndirmiş olduğum 3.24.40.78’in içinde recovery.img var onu platform-tools dosyasının içine mi copy yapacağım bu maddeyi anlamadım herhalde birçok kullanıcı burada hata yapıyor olabilir. Detaylı olarak açıklar mısınız?

  • Furkan Güneş

   Çok detaylı anlatıyorum yine yanlış yapıyorsunuz. Bakın 3. madde şu şekildeydi:
   – Gereksinimlerden edindiğiniz telefonunuza uygun Recovery arşivinin (ZenFone 5/6 KitKat Recovery Dosyası.zip) içindeki recovery.img dosyasını masaüstündeki platform-tools klasörü içine çıkarın.
   Siz buradan gidip güncelleme dosyasının içindeki recovery.img dosyasını çıkarıyorsanız hata tamamen sizdedir. Ben ZenFone 5/6 KitKat Recovery Dosyası.zip şeklinde özellikle belirtmişim, siz gidip UL-ASUS-….zip dosyasının içindekiyle uğraşıyorsunuz.
   Yine de 3. maddeye bir detay daha ekledim, yeni hali bu:
   – Gereksinimlerden edindiğiniz telefonunuza uygun KitKat Recovery Dosyası arşivinin (ZenFone 5/6 KitKat Recovery Dosyası.zip) içindeki recovery.img dosyasını masaüstündeki platform-tools klasörü içine çıkarın.
   Daha da ayrıntılandıramıyorum, kusura bakmayın. Başka sitelerde bu detayları hiçbiri verilmez. “KitKat’a ait recovery.img’i kopyalayın” der geçer. Siz yine de detayında detayını istiyorsunuz.

   • 5 years ago

    Tamam dediklerinizi yaptım şu an Recovery moddayım güç düğmesi ile ses yükseltme tuşlarına basıyorum ama recovery mod seçenekleri gelmiyor peki bu sorunu nasıl çözebilirim?

 22. %54 te hata veriyor…Yardım!!!!!!!!!!!!!!

 23. Kardeşim s.a telefonu versiyon dşürüp 2.22.40.53 döndürdüm adb sideload lolipopun son sürümünü yüklemeye çalışıyorum %54 geliyor ve hata alıyorum wipe reset atarken bile hata alıorum anlamıyorum ilk başta lolipop a da çevirmeye çalışmıştım yapamamıştım şimdide yapamıyorum iyice soğumaya başladım bu telefondan bende lolipop u kullanmak istiyorum lütfen bir yardım edin…

 24. Kameraya giriyorum KAMERA BAŞLAYAMADİ.AYGITINIZI YENİDEN BAŞLATIP TEKRAR DENEYİN.diyor ne yapmaliyim

 25. 5 years ago

  Bu güncelleme bana geldi ama iki kere yükledim kapandı ve usb işareti olarak açıldı ve birden kapandı tekrar açtım usb işareti çıktı bende normal boot olarak açtım güncelleme tekrar geldi sanırım rom flash ile ilgili sorunum var. Bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilir misiniz?

 26. 3 saatin ardından sorunu hallettim ancak radio sistem başlatılıyorda kalıyor şuan dosya yöneticsiinden yükledimde

 27. şaka gibi 😀 menüde temalar var ama tema indiriyim derken sürüm uyumlu değil diyor google play 😀 helal len asus

 28. 5 years ago

  3.23.40.60 yüklü iken bu işlemi yaptım 1.5 saat açılmadı. soft brick oldu usb logosunda felan kaldı recovery ye girmedi. bende adb den 2.21.40.44 flaşladım. telefon açılıyor 5 dakikaya bir ekran donuyor yeniden başlıyor kendi kendine. Furkan Güneş yardım et!

 29. %54 de failed read to command hatası alıyorum cmd den

 30. %54 te hata veriyo yüklenmiyo

 31. Güç tasarrufu durduruldu hatası alıyorum şarkıdayım sorun olmuyo ama sarıdan çıkarttıktan sonra güç tasarrufunu kullanamıyorum

  • 5 years ago

   yükleme sonrası telefonu sıfırladınızmı

   • Evet uyvulamanin verilerini temizleyince düzeliyo ama bir sure sure sonra tekrar ayni hata

   • bu hatayı bende alıyordum sonra telefonu sarj a koydum bı baktm acılmıyor usb ekranı gelıyordu bı sekılde actım yorumlara bakarak kendısı format attı sorun kalmadı

 32. kardeşim recovery modda açılmıyor komut yok robotundan sonra,belirtiğiniz şekilde yapıyorum güç tuşuna basılı tutarken,ses tuşuna bir kez basıp bırakıyorum ama bir hareket yok neden acaba?

 33. 5 years ago

  Yükledim pişman oldum nereye tıklasam durduruldu hatası verıyor 40-60 deneyecem güzelim telefonun içine ettiler

  • Furkan Güneş

   Yedek alıp fabrika ayarlarına döndünüz mü?
   Neden sizden başka bu sorundan bahseden yok? Örneğin bende 3 gündür kullanıyorum bu sürümü, hiçbir sıkıntısı yok bu yönde?

 34. Merhaba . Ben Z6 telefonumu lolipop guncelledim fakat video izlerken (internet facebook youtube inatagram gibi ) ekran kasılıp kendine geliyor ses önden gidiyor ve görüntü sonra dan geliyor acaba çözüm nedir ..?

 35. 5 years ago

  tmmdır bir sıkıntı olmadan güncelledim emeği geçen arkadaşa tşk ederim

 36. yükledim ancak asus logusunda kaldı açılmıyor. nedeni ne olabilir acaba

 37. 5 years ago

  Merhaba canım adminlerim! bunu direkt kitkata yüklersek bir sorum oluşur mu?

 38. MERHABA adb sideload guncelleme.zip
  KOMUTUNU GİRDİKTEN SONRA DEVİCE NOT FOUND HATASI ALIYORUM BUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM

 39. 5 years ago

  Bahsettiğiniz şekilde yapmaya çalışırken “fastboot flash recovery recovery.img” bu komutu girdikten sonra diğer komutun yazılacağı bölüme kadar anlattıklarınızı bir bir yaptım ama diğer komutu yazmaya çalıştığım halde hiçbir tuşa basmıyordu bende çıktım işlemlere baştan başladım bu kez de recovery moda girmedi bende tamamiyle çıktım yapmamaya karar verdim şimdi telefonu açtığım zaman dokunmatiğin çalışmadığını farkettim ne bir işlem yapabiliyorum ne de telefonu kapatabiliyorum çünkü dokunmatik çalışmadığı için kapatı seçemiyorum..yardımlarınızı acil bekliyorum, teşekkürler.

 40. rambo adamın dibisin hasısın. sonunda tlfumu kurtarabildim. eline emeğine sağlık kardeşim.

 41. usta her şeyi yapıyorum fakat adb sideload guncelleme.zip yazınca error:device not found hatası alıyorum yardım et kafayı yicem.

 42. usta her şeyi yapıyorum fakat adb sideload guncelleme.zip yazınca error:device not found hatası alıyorum yardım et kafayı yicem

 43. Rambo kardeş bu yonetemi yaptigimiz zaman hem guncelleme hemde fabrika ayarlarina dönüyor mu yoksa guncelledikten sonra fabrika ayarlarina mı dönelim?

 44. 5 years ago

  Bi önceki sürümde konum bulmuyordu artık buluyormu ben cm12.1 v5 deyim sizce bunumu yükleyeyim kalayım mı? Rambo_FT

 45. 5 years ago

  adb sideload guncelleme.zip yazıp enterlıyorum belirli bir yüzdeye gelince ; * failed to write data ‘protocol fault (no status)’ * hatasını alıyorum. Sürücü imzalaması felan hepsi tamam sorun ne anlamadım gitti bi yardım et telefon bootloop oldu.
  PC windows 10

 46. peki factory reset yapmazsak ne değişir

 47. Zenfone 6 kulllananlar bu pc link ile deneyenipte yükleyen varsa yazabilir mi? Ben de Otada gelmiyor birşey

  • 5 years ago

   bende de 6 var ota görmedi bu yöntemle yaptım şu an en son açılmasını bekliyorum sıkıntı çıkmadı emeği geçen arkadaşa tşk ederim

 48. seçenekleri açamadım yardım edermisiniz

 49. telefonun kendi yedeklemesini yapınca whatsapp msjları gerı geliyomu

  • 5 years ago

   Hayır , Whatsapp mesajlarını yedeklemek için ;
   Whatsapp> Seçenekler >Ayarlar>Sohbet ve aramalar > Sohbet yedeği > Yedekleme Kısmından yedekleyin whatsappı kurarken numaranızı girdikden sonra yedek bulundu yüklensinmi diye soru soracak evet derseniz mesajlar kalır

 50. 5 years ago

  Zen 5 T00K (Lite) ya da geldimi bu güncelleme

 51. Windows 10 da yapsak sıkıntı çıkar mi

   • 5 years ago

    Rambo_ft cihazı siizn tarif ettiğiniz şekilde güncelledim. Bilgi için teşekkür ederim.
    Bir sorunum daha var: asus mobile maneger ve asus calling screen uygulamalarını güncelleyemiyorum. cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası alıyorum. uygulama verilerini sıfırlamama ve google play yeniden girip çıkmama rağmen düzelmiyor. bu sadece bende mi sizdede aynı sorun varmı. bu hata sadece bende ise market helper dısında nasıl cozebılırım??

    • 5 years ago

     Yok mu yardım edecek bir arkadaş?? En azından siz dede varmı yokmu onu soyleyın??

    • Furkan Güneş

     Şuan KitKat kullanıyorum bazı sebeplerden ötürü. O yüzden aynı sorun bende yok. Önerebileceğim tek yöntem, yedek alıp fabrika ayarlarına dönmenizdir. İşe yaramazsa versiyon düşürmeniz gerekiyor.

    • asus calling screen uygulaması lollipop5 ile uyumsuz olduğu için, son yükleme versiyonunda sabit kaldı. Gelen güncellemeler kitkat içindir. Garip ama durum bu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *