1. Ana Sayfa
  2. Son Gelişmeler
  3. ZenFone 5'ten Beklenmeyen Kamera Performansı!

ZenFone 5'ten Beklenmeyen Kamera Performansı!

ASUS’un bu yıl ki amiral gemisi olan ZenFone 5’ten beklenmedik bir başarı daha geldi: ;DXOMark Kamera testinde Google Pixel’i solladı, iPhone 8’in ise hemen altında yer aldı.
ASUS’un Dünya Mobile Kongresi 2018’de büyük hevesle tanıttığı ve benimde ZenFone 5 incelemesi yaptığım telefonu gün geçmiyor ki yeni güzel bir haberle gündem olmasın.
Bu sefer ki dikkat çeken haber yine önceki gibi (bkz.: ZenFone 5Z’den AntuTu rekoru) yine test puanıyla alakalı. Piyasaya çıkan telefonların kameralarını çok detaylı bir şekilde test eden DXOMark ekibi, ZenFone 5’i bu sefer ele aldı.
asus zenfone 5z cikis tarihi
ASUS ZenFone 5 ZE620KL modelini test eden ekip, testin sonucunda ZenFone 5’e 90 puan verdi. Bu puanlama ile ZenFone 5, Google Pixel’i sollarken (aynı puan aslında), iPhone 8’in ise hemen altınde yer almış oldu. Puan tablosu ise şöyle oldu:

Apple iPhone 8 Plus: 94
Samsung Galaxy Note 8: 94
Apple iPhone 8: 92
Asus ZenFone 5: 90
Google Pixel: 90
HTC U11: 90
Vivo X20 Plus: 90

Puanlama listesinin tamamına ulaşmak için buraya tıklayın.
 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap