1. Ana Sayfa
  2. ASUS
  3. ZenFone 5Z Android 9.0 Pie Ne Zaman Alacak? Kesin Tarih!

ZenFone 5Z Android 9.0 Pie Ne Zaman Alacak? Kesin Tarih!

1

ASUS, bu yılın amiral gemisi akıllı cep telefonu modeli olan ZenFone 5Z‘nin ne zaman Android 9.0 Pie güncellemesini alacağını duyurdu.

Geçen aylarda yapay zekalı kamerası için yeni güncelleme getiren Asus, bu sefer ZenFone 5Z Android Pie güncelleme tarihini duyurdu!

ZenFone 5Z Android Pie güncellemesi ile daha yetenekli!

Asus’un yıl başında tanıttığı Asus ZenFone 5Z tasarımıözellikleri ve ülkemizdeki diğer telefonlara göre uygun fiyatı ile dikkatleri üzerine toplamıştı. Geçtiğimiz aylarda ZenFone 5Z’nin kamerası için özel bir güncelleme getiren şirket, güncelleme ile Panaroma çekimelektronik imaj sabitleyici (EIS)’i kapatıp açabilmenizi sağlayan özelliğini de bizlere sunmuştu.

Şirketin basına yaptığı açıklamalara göre; Android Pie güncellemesi ile yepyeni bir arayüz, tümüyle yeni bir bildirim paneli ve daha kolay kopyalama işlemleri için yeni bir büyüteç özelliği getirecek. Bu özelliklerin yanı sıra birçok özelliği de bünyesinde barındıracağı söylendi fakat detaylar verilmedi.

zenfone 5z android 9 0 pie ne zaman alacak 1

Şuan Hindistan’da ZS620KL model numarası ile satılan ZenFone 5Z’ler için Android Pie güncellemesi FOTA (Firmware Over-The-Air) paketi biçiminde mevcut. Şirket bu cihazlar üzerinde kullanıcı deneyimini geliştirmek üzere çalışmalarına devam edecek. Diğer özelliklerin de yakın zamanda açıklanacağını bekliyoruz.

Siz de Ocak 2019’da Ayarlar> Sistem> Sistem güncellemeleri sekmelerini takip ederek güncellemenin sunulup, sunulmadığını manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Umarız bu güncelleme ZenFone 5Z cihazlar için şebeke problemini de tamamen ortadan kaldırır. Peki, Siz yeni güncelleme çıkar çıkmaz indirecek misiniz? Yoksa geliştirilmesini bekleyenlerden mi olacaksınız?

Kaynak: shiftdelete.net/zenfone-5z-android-pie-guncelleme-tarihi-aciklandi

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap