1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. ZenFone Gizli Kod – Test ediliyor Sayfası (2G/3G Geçiş)

ZenFone Gizli Kod – Test ediliyor Sayfası (2G/3G Geçiş)


ZenFone’larda diğer tüm telefonlarda olduğu gibi gizli bölümler var. Bunlardan bir tanesi de “Test ediliyor” sayfasıdır. Bu sayfada telefonla ilgili bir takım işlemler yapılabiliyor. Bu sayfaya Telefon uygulamasıyla girilmektedir.

Gizli Kod – Test ediliyor Sayfasına Giriş:

1. Menü > Telefon uygulamasını açın.

2. *#*#4636#*#* karakterlerini girin. Hemen ardından Test ediliyor sayfası açılacaktır.

zenfone-gizli-kod-test-ediliyor-sayfasi

Bu sayfada yapabilecekleriniz:

Telefonunuzda Yalnızca 3G veya Yalnızca 2G modunu etkinleştirebilirsiniz: Bunun için Telefon bilgileri’ni seçin. Açılan ekranda biraz aşağı kaydırarak “GSM only” terimini görün. Bunun üzerine dokunun ve:

Yalnızca 2G modunu istiyorsanız GSM only seçili bırakın.
Yalnızca 3G modunu istiyorsanız WCDMA only seçin.

Diğer seçenekler deneysel düzeyde olduğu için değiştirmenizi önermiyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (16)

 1. rambo_ft_avatar

  Birde hesap makinasina “012345+=” (tirnaklar olmadan yazinca) bir test menüsü geliyo. Acaba zenfone modellerde imei değiştirme kodu falan varmi admin bir bilginiz varmi acaba?

 2. rambo_ft_avatar

  Şekildeki gibi yapayım fakat görüntülü ara yazmiyor ?

 3. rambo_ft_avatar

  Sevgili arkadaşım öncelikle yardımların için tik ederim
  benim telde sürekli 2g de dediğin kodlar ile denedim bir ay önce olmuştu şimdi time 2g de ama kod girip ekranda dediğin seçeneği(wcdma) yı sevsemde gsm only de fallout ne yapabilirim.mobil veri daima e simgesiyle çekiyor yapabilirim iyi bayramlar

 4. rambo_ft_avatar

  Meraba. Bn zenfone 5 kullanıcısıyım. Bu telefonda kendiliğinden ses kaydı yapma özlellği varmş ben bulamıyorum o özelliği bana yardm edermisnz ..

 5. rambo_ft_avatar

  Cihazı yurtdışından almıştım zenfone 5 kapandı. Cihazda emei değiştirmeyi bilen var mı?

 6. rambo_ft_avatar

  zenfone 6 kullanıyorum. lolıpop guncellemesı yaptım sonra ımeı null hatası verıyor..bazen gelıyor ımeı bazen gelmıyor ..cozumu varmıdır acaba..hemen servıse goturmek ıstemıyorum

 7. rambo_ft_avatar

  Merhaba arkadaşlar öncelikle moralmen çökük durumdayım. Bugün zenfone 6 marka cep telefonu satın aldım ikinci el, telefonu alırken aşırı yağmur yağışı sebebiyle kartimi takip şebekenin çalışıp çalışmadığını kontrol edemedim. IMEI kontrol sırasında imeilerin kayıtlı olduğunu gördüm ve satın aldım. Eve gelip recovery ekranından wipe cache ve wipe partition yaptım ve kartimi taktim.. Ne göreyim şebeke yok 🙁 hemen aklıma IMEI sorgulamak geldi ve sorguladığım zaman imeilerin kayıt dışı olduğunu gördüm. Aldığım kişiye ulaşamıyorum ve telefonu da kullanamiyorum. Ne yapmam gerek ? IMEI atılma durumu varmı diğer telefonlar gibi ? Atılıyorsa nerede yaptırabilir ? Şimdiden teşekkürler

 8. rambo_ft_avatar

  Merhaba dediklerinizi harfiyen uyguluyorum ancak gsm only yazan yere basıp wcdma seçtiğim zaman aktif olmuyor. Diğer seçenekleri de denedim olmuyor. Bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi acaba.

 9. rambo_ft_avatar
  4 sene önce

  Merhaba ben zen 6 telefonuma lolipop 5.0 güncellemesi yaptım ama hiç bir şekilde şebeke gelmedi imei silinmiş sanırsam yardımcı olur musunuz lütfenn

 10. rambo_ft_avatar

  asus zenfone 2 (ıntel) telefonum var 4.5 g den 3 g ye döndürmek istiyorum yukarıdaki test ediliyor kısmında yazılanların denedim 3g ye geçip geçmediğine bilmiyorum bir de eğer geçtiyse 4.5 g ye tekrardan geçmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

 11. rambo_ft_avatar

  Merhaba zenfone 5 cihazım ekran taktırılma sonrası imei yeri boş gözüküyor yardımcı olabilirmisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.