1. Ana Sayfa
 2. ZenFone
 3. Asus ZenFone Max Pro Bootloader Kilidi Artık Açılabiliyor (Resmi Olmayan Yöntem)

Asus ZenFone Max Pro Bootloader Kilidi Artık Açılabiliyor (Resmi Olmayan Yöntem)

Geliştiriciliğin giriş aşaması olan “bootloader kilidi açma”, ASUS ZenFone Max Pro M1’de artık yapılabiliyor! Max Pro’nun bootloader kilidini açarak yavaştan telefonu geliştirme işine girebilirsiniz! Ancak bir hatırlatma yapalım: Bu resmi olmayan yöntem. Zira ASUS bizzat kendi web sitesinde resmi bootloader kilidi açma yöntemlerini paylaşıyor. Ancak henüz Max Pro M1 için herhangi bir dosya yayımlamadığından, geliştiriciler kendi yöntemlerini paylaştılar.

ZenFone Max Pro M1 ZB601KL/ZB602KL Bootloader Unlock (Kilit Açma)

Lütfen Dikkat!
 • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır. Garantinizi geri kazanmak istiyorsanız orjinal rom’a geri dönmelisiniz.
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
 • Cihazınız herhangi bir sebeple bozulursa bu linkteki yöntemlere başvurabilirsiniz.
Gereksinimler
 • ASUS PC Link (edinmek için tıklayın, içerisindeki sürücüler için gereklidir)
 • ADB Fastboot için platform-tools arşivi (edinmek için tıklayın, telefona komut göndermek için gereklidir)
 • USB kablosu (Telefonunuza bilgisayardan komut göndermek için gereklidir)
 • En az %50 şarjı olan Zenfone (Düşük şarjda işlemlerin yarıda kesilmesi tehlikesi vardır)
 • Antivirüsünüzü ve antivirüs programınızda varsa güvenlik duvarınızı devre dışı bırakın (komutları yarıda keserek telefonunuzun tamamen çökmesine neden olabilir)
1. Bu linkteki arşivi indirin ve bir klasöre çıkarın.
2. Telefonunuzu kapatıp Droidboot modunda açmalısınız. Bunun için telefonunuz kapalıyken ses yükseltme ve güç tuşlarını basılı tutun. Telefonunuz Droidboot modunda açılacaktır.
3. Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Az önce çıkardığınız arşivin içindeki unlock klasörüne girin. Bu klasörün içindeki unlock.bat dosyasına çift tıklayın. Bir komut penceresi açılarak bootloader kilidini açmak için gerekli komutları bilgisayarınıza yollayacaktır. Bir süre sonra işlemler tamamlanacaktır. Telefonunuzun ekranında “Successfully, Done” ve bilgisayarınızda açılan komut penceresinde de benzer ibareleri görüyorsanız işlem başarılı olmuş demektir. “Error, fail” gibi ibareler varsa hata aldınız demektir. Bu durumda adımları baştan alıp tekrarlamanızı öneririm.
4. Güç düğmesini basılı tutarak telefonunuzu kapatabilirsiniz. Tekrar güç düğmesini basılı tutarak normal açılışı gerçekleştirebilirsiniz.
Kaynak: https://goo.gl/n6KwYG
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap